Sci-Fi 1991

Przedstawiamy listę 90 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1991 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Terminator 2: Dzień sądu 8.3

Tym razem cyborg T-800 wraca w przeszłość by ocalić chłopaka, będącego nadzieją ludzkości, przed znacznie nowocześniejszym modelem.

Czy boisz się ciemności? 7.1

Grupa przyjaciół przychodzi co wieczór do lasu, aby opowiadać sobie przy ognisku straszne historie. Za każdym razem narratorem jest inna osoba ze stowarzyszenia, która ma swój własny styl przedstawiania opowieści.

Człowiek rakieta 6.7

Okolice Los Angeles, 1938 rok. Automobil z agentami FBI pędzi za wozem gangsterów. W pewnym momencie na niebie pojawia się samolot. Pilot Cliff Secord przygotowuje się do zawodów lotniczych. Nie przeczuwając niebezpieczeństwa, przelatuje nisko nad uciekinierami, ci zaś biorą go na muszkę.


Critters 3 5.8

Jedna z rodzin zamieszkująca zaatakowane przez Crittersów miasteczko przeprowadza się do L.A.. Niestety zabierają ze sobą kilka jaj. Kilka dni później z jaj wylęgają się krwiożercze stworki, który by zaspokoić głód atakują mieszkających w bloku mieszkańców. Na pomoc przybywa jednak Charlie, dysponujący bronią kosmicznych łowców.

Skannersi II: Nowy Porządek

David Kellum, potomek najpotężniejszych skanerów, przyjeżdża na uniwersytet Iowa na studia weterynaryjne. Przypadkowo, gdy używa swoich zdolności zostaje zauważony przez komendanta policji, Wayna Forrestera. Namówiony przez niego David zostaje członkiem jego zespołu. Szybko jednak się z niego wycofuje, gdy poznaje prawdziwe zamiary policjanta. Ale Forrester nie może sobie pozwolić na zostawienie światka i wysyła za nim swoich ludzi oraz Petera Draka, szalonego ale niezwykle potężnego skanera.

Dollman

Brick Bardo najlepszy policjant na planecie Arturom, podczas pościgu z groźnym przestępcą wpada w wir przestrzenny i awaryjnie ląduje na Ziemi. Teraz będzie musiał kontynuować pościg na nieznanej planecie, walczyć z miejscowymi gangsterami, mając jedynie kilkanaście centymetrów wzrostu.

Mutronika 6.4

Odkrywszy tajemniczą maszynę, pozwalającą na transformacje w cyborga dysponującego ogromna mocą Max staje się superbohaterem. Na swoich przeciwników nie musi jednak długo czekać, gdyż w niedługim czasie, do walki z nim staje chorda potworów, próbująca odebrać mu maszynę.

Złote lata

Harlan Williams (Keith Szarabajka) pracuje jako dozorca w rządowym laboratorium. Kiedy dochodzi do wybuchu nasz bohater zostaje wystawiony na działanie nieznanej mieszanki chemikaliów, przez co zaczyna młodnieć. Zjawisko to wzbudza zainteresowanie rządowych agencji, które gotowe są posuną się do wszystkiego by znaleźć przyczynę tego niespotykanego zjawiska. By przeżyć, Harlan musi uciekać i znaleźć odpowiedzi na własną rękę.

Historia Ricki'ego 7.2

W 2001 roku więzienia zostają oddane w ręce prywatnych przedsiębiorstw. Do jednego z takich więzień trafia, obdarzony niezwykłymi zdolnościami, Riki-Oh Saga. Widząc szerzącą się przemoc i korupcję, postanawia coś z tym zrobić. By tego dokonać, musi pokonać przywódców czterech więziennych gangów oraz bezwzględnego naczelnika.

Brygada siedmiu mieczy

W postapokaliptycznym świecie futurystyczny ninja Hawk walczy z hordami bandytów i wyznawcami bliżej nieokreślonego kultu, któremu przewodzi demoniczny Pharoah. Po drodze i trupach napotkanych przeciwników do Hawka dołącza grupka towarzyszy i pomaga mu w dalszej walce.

Słowa kluczowe