Sci-Fi 1992

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 64 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1992 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tytułowy Barney jest dinozaurem - T-rexem, który przeżywa wspaniałe i niewiarygodne przygody. Razem z paczką swoich przyjaciół, również dinozaurów, którą tworzą: Baby Bop, B.J., Riff i Kami, zawsze znajdą powód do tego, by dobrze się bawić. Niejednokrotnie popadają także w kłopoty, jednak dzięki współpracy, zaufaniu i poczuciu humoru, zawsze wychodzą z nich obronną ręką, bogatsi o nowe życiowe doświadczenia...

Forteca

6,7
Punkt imigracyjny na granicy USA z Meksykiem. John Henry Brennick wraz z żoną Karen zostają zatrzymani przez strażników. Karen próbowała oszukać skaner wykrywający ciążę. To zbrodnia! Stany Zjednoczone przyszłości surowo przestrzegają kontroli populacji: jedna kobieta – jedno dziecko. Pierwsze dziecko Brennicków zmarło, a prawo nie przewiduje wyjątków. Zamiast wolności na meksykańskiej ziemi, Johna i Karen czeka więzienie o zaostrzonym rygorze. Zostają skazani na odsiadkę 31 lat w Fortecy, prowadzonej przez korporację Tel Mech. Fortecę położoną na pustyni wyposażono w najnowocześniejszy psychologiczny system ochrony, uniemożliwiający jakąkolwiek ucieczkę. Skanery i czujniki kontrolują więźniów, którzy mają elektroniczne sondy umieszczone w żołądku. Inwigilacja jest totalna – nawet sny aresztantów podlegają bacznej kontroli. John, były kapitan Czarnych Beretów, nie ma jednak zamiaru spędzić reszty życia za kratkami i obmyśla plan ucieczki. Tymczasem musi przystosować się do zasad panujących w celi i nie poddać się sadystycznemu dyrektorowi więzienia.
Dr Lawrence Angelo od wielu lat prowadzi eksperymenty nad rzeczywistością wirtualną i wzrostem możliwości mózgu. Niestety pewnej nocy jeden z jego obiektów doświadczalnych zostaje zabity podczas ucieczki, a Lawrence odsunięty od dalszych badań. Doktor postanawia jednak kontynuować eksperyment na niedorozwiniętym umysłowo Jobie. O dziwo terapia szybko zaczyna przynosić efekty i Jobe staje się coraz mądrzejszy.


X-Men

7,2
W świecie pełnym strachu przed wrogimi mutantami rodzi się grupa ludzi o nadzwyczajnych, nieprawdopodobnych umiejętnościach. By mogli oni trenować i doskonalić swoje moce bez obaw o własne życie, profesor Xavier tworzy dla nich na terenie własnej posiadłości Szkołę Młodych Talentów. Od tej pory jako grupa X-Men muszą walczyć o swoje prawa z nadzieją, że uda im się uczynić świat bezpieczniejszym, a ludzie i mutanci wreszcie będą mogli żyć razem w zgodzie i harmonii. Jednak podczas gdy X-Men pod wodzą swojego mentora walczą o pokój, są też tacy, którzy starają się wyeliminować ludzką rasę, aby zrobić miejsce dla istot wyższych - mutantów. Od tej pory zacięta walka toczy się już nie tylko między dwoma gatunkami...

Obcy 3

7,4
Po raz trzeci Ripley musi powstrzymać kosmiczne monstrum, ale tym razem może liczyć tylko na uwięzionych wraz z nią skazańców.
Dr. Elton Monet aplikuje swojej córce eksperymentalny lek blokujący jej telepatyczne możliwości. Niestety efektem ubocznym kuracji jest zmiana osobowości dziewczyny, w wyniku której staje się ona rozszalałą wariatką. W niedługim czasie Helena zabija ojca i przejmuje kontrolę nad jego fabryką. Daje jej to możliwość zemsty na odpowiedzialnych za produkcję leku. I teraz jedyną osoba mogącą ją powstrzymać jest jej brat, również telepata.
Komputery w laboratorium doktora Gero powołują do życia trzy androidy: #13, #14 i #15. Android #14 i #15 zmierzają w stronę Goku, który z przyjaciółmi i rodziną robi zakupy. Chwilę później ich sielanka zostaje przerwana i rozpoczyna się walka. Czy wojownicy "Z" po raz kolejny pokonają wytwory doktora Gero?
Po latach niewoli czarnoksiężnik Kabal uwalnia się z magicznego więzienia i przybywa do naszego świata. Chcąc sprowadzić na Ziemię armię demonów Kabal, zbiera magiczne składniki, które pozwolą mu otworzyć portal między światami. Jego plany odkrywa jednak dobry mag Mordrid który jako jedyny może stawić czoło złu.

Freejack

6,4
Alex Furlong ulega śmiertelnemu wypadkowi na torze wyścigowym. Zostaje jednak uratowany ale przeniesiony do przyszłości i co gorsza jego ciało ma służyć komuś innemu. Przypadek sprawia, że udaje mu się uciec. Nie wiedząc co ma ze sobą począć Alex postanawia odszukać swoją dawną miłość. Ale jego śladem podąża policja i drużyna najemników, dla których jest tylko pieniędzmi.
Jack Deth zostaje zabrany z roku 1992 do przyszłości przez androida Sharka. Na miejscu okazuje się, że niedobitki ludzkości toczą wojnę z armią Trancerów, a jedynym sposobem na zwycięstwo jest zniszczenie ich programu w przeszłości. Jack cofa się więc w czasie do roku 2005 i rozpoczyna poszukiwania.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…