Sci-Fi 1993

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 103 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1993 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Z archiwum X

8,2
6,7
Para detektywów zostaje przydzielona do wyjaśnienia szeregu spraw paranormalnych.
Ekscentryczny miliarder John Hammond, wykupuje wyspę, na której dzięki grupie naukowców i DNA uwięzionych w bursztynie komarów, ożywia kilkanaście gatunków dinozaurów. Kilka miesięcy później na wyspę przylatuje grupka paleontologów, mająca zachęcić ludzi do nowej atrakcji. Tymczasem nad wyspę nadciąga burza i dochodzi do awarii, w wyniku której dinozaury uwalniają się z klatek. Wśród nich są również Raptory i Tyranozaur.
W 1996 roku w Los Angeles dochodzi do starcia psychopaty Simona Phoenixa (Wesley Snipes) i policjanta Johna Spartana (Sylvester Stallone). W wyniku działań policjanta giną zakładnicy przetrzymywani przez przestępcę. Spartan trafia przed sąd, który skazuje go, podobnie jak jego wroga, na wieloletnią hibernację...


Trzeci telewizyjny serial Star Trek. Tłem wydarzeń jest koniec okupacji planety Bajor przez Kardasjan w 2369 roku. Stacja kosmiczna Gwiezdnej Floty o oznaczeniu Deep Space 9, pozostawiona jest przez Kardasjan na orbicie planety. Wkrótce staje się najważniejszym posterunkiem w tej części galaktyki, a to dlatego, że nieopodal znajduje się jedyny stabilny korytarz nadprzestrzenny prowadzący do Kwadrantu Gamma, na drugą stronę galaktyki.
W odległej przyszłości grupka więźniów, zostaje wysłana na trwająca kilkanaście lat misję. Nie mając co robić podczas lotu, wszyscy zaczynają korzystać z wirtualnej rzeczywistości, spędzając wiele godzin w wykreowanych przez siebie fantazjach. Pewnego razu dochodzi jednak do usterki, a w wirtualnym świecie pojawia się tajemnicza morderczyni.
Trzech bandytów Ken, Honda i Sagat cofa się w czasie z roku 2043 do 1993, by zabić sędziego, który skazał ich przywódcę na więzienie. Nie mogąc dopuścić do zmiany przyszłości policja wysyła za nimi swoich funkcjonariuszy. Jak się okazuje przyszły sędzia jest jednym z uczniów lokalnego liceum, a by go znaleźć, obie strony muszą zostać uczniami lub nauczycielami w tej szkole.
Terry Munroe planuje zaskoczyć swojego szefa i podarować mu na urodziny prezent. Na upominek wybiera stary komputer. Jednak maszyna skrywa w sobie pewien sekret - opanował ją duch seryjnego mordercy Hochmana - który za pomocą poczty elektronicznej atakuje swe ofiary...
Dwie dziennikarki włamują się do laboratorium firmy EMAX. W trakcie kręcenia materiału o dokonywanych tam badaniach na zwierzętach, jedna z nich uwalnia psa, którego zabiera do domu. Max jednak nie jest zwykłym psem, tylko efektem badań genetycznych doktora Jarreta, mającym w sobie wiele cech różnych gatunków. Co gorsza z godziny na godzinę zwierzę staje się agresywniejsze i zaczyna atakować ludzi.
Serial opowiadający o trzech niezwykłych myszach walczących ze złem. Pewnego dnia lądują na ziemi, gdzie poznają Charley i szybko się zaprzyjaźniają. Razem walczą z bandytami, którzy są w połowie ludźmi, a w połowie rybami.

12:01

7,3
27 kwietnia, pracujący w laboratorium jądrowym Barry Thomas, wreszcie decyduje się wyznać miłość pięknej dr Lisie Fredericks. Już od paru dni próbuje znaleźć odpowiedni moment, w końcu nadchodzi odpowiednia chwila, ale właśnie wtedy dziewczyna zostaje zamordowana.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…