Sci-Fi 1993

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 103 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1993 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Z archiwum X

8,2
6,7
Para detektywów zostaje przydzielona do wyjaśnienia szeregu spraw paranormalnych.

RoboCop 3

5,4
Detroit w niedalekiej przyszłości. Humanoidalny robot-policjant Robocop (Robert John Burke) staje w obronie ubogiej ludzkości Detroit, która ma zostać wysiedlona. Na tym teranie koncern OCP chce zbudować miasto przyszłości.
Julie i Curt są kochającą się parą. Niestety nie było im dane długo się sobą cieszyć. Julie skręciła kark w wypadku motocyklowym. Zdesperowany i obwiniający siebie Curt postanowił ją ożywić. W tym celu wykorzystał nową broń biologiczną, nad którą od dłuższego czasu pracował jego ojciec - pułkownik. Julie ożyła i wszystko wydawałoby się w porządku, gdyby nie fakt, że dziewczyna ciągle jest głodna, a żadne normalne pożywienie jej nie odpowiada. W końcu postanawia skosztować ludzkiego mięsa...


Arkade to nowa gra komputerowa, która szybko staje się wielkim hitem. Nagle jednak poszczególni gracze zaczynają ginąć, a gra z każdą ofiarą staje się potężniejsza. Tylko Alex Manning wie co tak naprawdę się dzieje. Chcąc uratować swoich przyjaciół musi zasiąść do konsoli i pokonać Arkade.
Ekscentryczny miliarder John Hammond, wykupuje wyspę, na której dzięki grupie naukowców i DNA uwięzionych w bursztynie komarów, ożywia kilkanaście gatunków dinozaurów. Kilka miesięcy później na wyspę przylatuje grupka paleontologów, mająca zachęcić ludzi do nowej atrakcji. Tymczasem nad wyspę nadciąga burza i dochodzi do awarii, w wyniku której dinozaury uwalniają się z klatek. Wśród nich są również Raptory i Tyranozaur.
Trzeci telewizyjny serial Star Trek. Tłem wydarzeń jest koniec okupacji planety Bajor przez Kardasjan w 2369 roku. Stacja kosmiczna Gwiezdnej Floty o oznaczeniu Deep Space 9, pozostawiona jest przez Kardasjan na orbicie planety. Wkrótce staje się najważniejszym posterunkiem w tej części galaktyki, a to dlatego, że nieopodal znajduje się jedyny stabilny korytarz nadprzestrzenny prowadzący do Kwadrantu Gamma, na drugą stronę galaktyki.

Babilon 5

7,5
Babylon 5 to stacja kosmiczna zlokalizowana w strefie neutralnej. Celem wybudowanego w XXIII wieku obiektu jest utrzymywanie pokoju pomiędzy różnymi rasami, poprzez udostępnianie przestrzeni do prowadzenia negocjacji i rozmów pokojowych ich ambasadorom. Poza funkcją dyplomatyczną, stacja Babilon 5 służy również jako militarny posterunek Ziemi oraz miejsce postoju dla handlarzy, biznesmanów i kryminalistów.
W 1996 roku w Los Angeles dochodzi do starcia psychopaty Simona Phoenixa (Wesley Snipes) i policjanta Johna Spartana (Sylvester Stallone). W wyniku działań policjanta giną zakładnicy przetrzymywani przez przestępcę. Spartan trafia przed sąd, który skazuje go, podobnie jak jego wroga, na wieloletnią hibernację...
Przed laty dwoje obcych porywa córkę policjanta, a ten próbuje ich za to zabić. Oszukany przez władze sądzi, że kosmici zginęli, ale tak naprawdę zostali jedynie zamrożeni. Kilka lat później obcym udaje się uciec i tylko jedna osoba może ich powstrzymać.
Eksperymentalny system komputerowy próbuje pozbyć się mężczyzny, który złamał zbyt wiele zakazów.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…