Sci-Fi 1999

Przedstawiamy listę 123 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1999 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Matrix 8.5

Film przedstawia wizję przyszłości, w której nad światem kontrolę sprawują maszyny. Ludzie zaś służą jako surowiec do dostarczania energii. Ich umysły są ciągle kontrolowane i rzeczywistość w której sądzą że żyją, jest jedynie skomplikowanym programem. Jedyną szansą na przełamanie dominacji maszyn jest wybraniec...

Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo 6.8

Cofnijmy się w czasie i powróćmy do galaktyki w pierwszym rozdziale mitycznej sagi Gwiezdne Wojny. Akcja rozgrywa się trzydzieści lat wcześniej niż oryginalne Gwiezdne Wojny. W Części I poznajemy młodego Anakina Skywalkera, chłopca posiadającego niezwykłą moc, nieświadomego tego, że podróż, którą rozpoczyna przemieni go w złego Dartha Vadera. Obi-Wan Kenobi, stary, mądry Jedi, którego pamiętamy z trylogii jest tutaj młodym, pilnym uczniem. Palpatine, doskonale znany nam bezwzględny Imperator, to ambitny senator Galaktycznej Republiki. Jest to czas, gdy Rycerze Jedi są strażnikami pokoju we wstrząsanej niepokojami galaktyce, a młoda Królowa walczy w obronie swego ludu. Siły zła czają się w ukryciu czekając na właściwy moment by uderzyć.


Żona astronauty 6.3

Jillian i Spencer Armakost (Charlize Theron i Johnny Depp) są kochającym się, szczęśliwym małżeństwem. On jest cenionym astronautą, ona piękną i spełnioną kobietą. Podczas kolejnej rutynowej misji kosmicznej ich bajkowe życie rozpada się na kawałki w ciągu 2 minut. Z niewiadomych przyczyn NASA traci kontakt ze statkiem. Astronauci tracą przytomność. Na szczęście po chwili wszystko wraca do normy. Wahadłowiec szczęśliwie wraca na Ziemię, a Spencer wprost w ramiona ukochanej żony. Przeprowadzają się do Nowego Jorku, wkrótce okazuje się, że Jillian jest w ciąży. Jednak coś się zmieniło… Kobieta coraz wyraźniej czuje, że jej mąż nie jest już tym samym człowiekiem...

Muppety z kosmosu 6.9

Pewnego dnia Gonzo przy śniadaniu nawiązuje kontakt z istotami pozaziemskimi. Po tym wydarzeniu jest przekonany, iż on sam pochodzi z kosmosu. Jego przyjaciele nie wierzą mu, lecz w pewnym momencie Gonzo zostaje uprowadzony. Reszta Muppetów musi go uratować...

Bardzo Dziki Zachód 6.2

Doktor Arlisse Loveless (Kenneth Branagh) planuje zamach na zycie prezydenta Stanów Zjednoczonych. Do swego celu ma zamiar wykorzystać ogromną, chodzącą broń zwaną Tarantulą. W pościg za nim wyrusza specjalny agent rządowy, niezwykle czarujący i sprytny James West (Will Smith). Towarzyszy mu agent Artemus Gordon (KEVIN KLINE), który jest mistrzem kamuflażu. W schwytaniu diabolicznego doktora pomaga im piękna aktoreczka Rita Escobar (Salma Hayek). Zadanie, które mają do wykonania okazało się niełatwe...

Przygody Fry'a w kosmosie 7.7

31 grudnia 1999 roku doręczyciel pizzy, Fry przypadkowo zostaje zamknięty w komorze kriogenicznej i budzi się w roku 3000.

Tycus 3.5

Do ziemi zbliża się gigantyczna kometa. Niedoceniony naukowiec zbudował schron, który ma być współczesną wersją Arki Noego. Gdy ludzie dowiadują się o schronie próbują na siłę dostać się do środka, niestety liczba miejsc w schronie jest mocno ograniczona. W jaki sposób poradzą sobie pozostali, czy uda się uniknąć katastrofy?

Alarm dla Ziemi 5.0

Minęło 5 lat od wydarzeń przedstawionych w serialu "Babylon 5". Technomag o nazwie Galen przewiduje bezpośredni atak przez Drakh, starych sojuszników z Shadows. Poprzez sny złodziej, kapitan, i prezydent próbują połączyć swoje siły. Prezydentem jest John Sheridan. Ze względu na jego nieracjonalne zachowanie, znajomi Sheridana zaczynają się zastanawiać nad jego poczytalności. Dlatego bez jego wiedzy wysyłają dwa prototypowe krążowniki liniowe "Excalibur" i "Victory", aby zatrzymać flotę przeciwników. Ale czy to powstrzyma plan Drakha?

Murdercycle 4.0

W pobliżu tajnej, rządowej bazy rozbija się niewielki meteoryt. Na miejsce jego lądowania jako pierwszy dociera nastoletni motocyklista, który zostaje przemieniony przez znajdującą się w meteorycie obcą formę życia. Kilka godzi później do bazy dociera sześcioosobowy oddział naukowców i komandosów by sprawdzić co się tam wydarzyło.

Słowa kluczowe