Sci-Fi 2008

Przedstawiamy listę 189 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 2008 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Iron Man 7.6

Kiedy obracający się w najwyższych kręgach geniusz-industrialista Tony Stark zostaje pojmany na terytorium wroga, w ucieczce pomaga mu skonstruowana przy pomocy najnowszej technologii zbroja. Teraz, jako bohater nie zrodzony, lecz zbudowany, Tony udaje się w misję ocalenia świata.

Superhero 5.0

Rick Ricker jest klasowym pośmiewiskiem. Ofermowaty i nieatrakcyjny podkochuje się w blond piękności Jill Johnson, która, rzecz jasna, nie zwraca na niego najmniejszej uwagi. Podczas szkolnej wycieczki do muzeum Rick zostaje ukąszony przez zmutowaną genetycznie ważkę. Niebawem odkrywa, że w wyniku tego zajścia posiadł nadnaturalne zdolności - niezwykłą siłę, szybkość oraz zdolność chodzenia po ścianach. Postanawia wykorzystać nowe umiejętności i jako superbohater o imieniu Dragonfly pomagać ludziom. Jego pierwszy przeciwnik to niejaki Lou Landers. Nieuleczalnie chory miliarder w wyniku nieudanego eksperymentu uzyskał zdolność kradzieży ludzkiej energii życiowej. Staje się nieśmiertelnym superzłoczyńcą zwanym Hourglass. Czy Dragonfly ochroni przed nim świat? Dobre pytanie, ale ważniejsze jest to, czy zdążymy przestać się śmiać - by w ogóle to zauważyć.

WALL·E 7.9

Przenieś się do nie tak odległej galaktyki i poznaj ciekawskiego, sympatycznego robota sprzątającego o imieniu WALL-E. Po setkach lat spędzonych w samotności na wykonywaniu zadania, do którego został skonstruowany, WALL-E odkrywa nowy cel w życiu, gdy spotyka olśniewającą EWĘ – nowoczesnego robota poszukiwawczego. Przyłącz się do tej niezwykłej pary i poznaj wiele innych przezabawnych postaci, wyruszając w fantastyczną podróż, która wstrząśnie wszechświatem!


Mroczny Rycerz 8.2

W Gotham City zjawia się Joker, którzy zagraża bezpieczeństwu jego mieszkańców. Batman próbuje powstrzymać jego działania.

Babylon A.D. 6.0

Film jest adaptacją powieści Maurice'a G. Danteca, "Babylon Babies". Bezwzględny i twardy Weteran marines o imieniu Toorop (Vin Diesel), zostaje wynajęty do tajemniczego zadania. Zadaniem bohatera jest eskortowanie pewnej kobiety z Rosji do Ameryki. Dziewczyna nosi w sobie genetycznie zmodyfikowany embrion, który jak wierzy jedna z amerykańskich organizacji religijnych jest ich nowym Mesjaszem. Akcja Babylon A.D. osadzona jest w przyszłości, w świecie rządzonym przez media i technologię.

Gwiezdne Wrota: Arka Prawdy 7.2

Oddział SG-1 poszukuje starożytnej broni zdolnej do pokonania rasy Ori. Jednocześnie przeciwnicy przygotowują się do przesłania gwiezdnymi wrotami statków w celu zniszczenia Ziemi. W tej sytuacji oddział SG-1 zostaje wysłany w odległą galaktykę Ori, z którą przyjdzie im walczyć.

Ocaleni 7.4

Nieznany wirus zabija ponad 90% ludzkiej populacji na Ziemi. Ocaleni muszą przetrwać w nowym świecie i mieć nadzieję, że wirus nie zmutuje.

Death Race: Wyścig śmierci 7.3

Były kierowca wyścigowy Jensen Ames (Statham) stara się przetrwać w zniszczonym, post-industrialnym świecie. Wrobiony w brutalne morderstwo swojej rodziny zostaje wtrącony do więzienia, gdzie zmuszony jest do wzięcia udziału w organizowanym przez strażników morderczym wyścigu, transmitowanym na żywo w telewizji. Podrasowane samochody-monstra, broń, miażdżące kości kraksy i Ames, który zniszczy wszystko co stanie na jego drodze do wolności. Ten wypełniony adrenaliną, wybuchowy film sprawi ,że z każdym zwrotem akcji zostaniesz wgnieciony w fotel. Zaczyna się najkrwawsze show na świecie – zaczyna się Wyścig Śmierci.

Jumper 6.6

Hop! Śniadanie w Egipcie. Hop! Obiad w Paryżu. Hop! Kolacja w Tokio. Jakie to proste! Hop! Ups! Ałć! Kim jestem? SKOCZKIEM. A to kto? PALADYN! Niedobrze. Widocznie nie mogę tak bezkarnie skakać i robić różnych rzeczy. Oni na mnie POLUJĄ! I są w tym dobrzy. Czy uda mi się uciec przed nimi, a także własną matką? HOP!

Mów mi Dave 5.7

Komedia fantastyczna dla rodzinnej widowni. Niesamowite perypetie miniaturowych przedstawicieli obcej cywilizacji, którzy przybywają na Ziemię w statku kosmicznym do złudzenia przypominającym... człowieka.

Słowa kluczowe