Filmy Słowacja

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Słowacja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rok 1992. Kiedy na cmentarzu zostają odnalezione zwłoki, detektyw Krauz stara się rozwikłać sprawę.
Kajtek (Eryk Biedunkiewicz), nastoletni chłopiec o wyjątkowo krnąbrnym usposobieniu, wychowuje się z tatą (Grzegorz Damięcki) i babcią (Maja Komorowska). Klasowy psotnik pewnego dnia odkrywa w sobie nadnaturalne umiejętności. Niecodzienny talent w połączeniu z niesfornym charakterem chłopca oznaczają spore kłopoty nie tylko dla szkoły, ale i dla całego miasta. Czarodziejskie moce przejmują bowiem kontrolę nad życiem Kajtka, który od teraz rozprawia się zarówno z nielubianymi nauczycielami, jak i całą szkolną społecznością, zdobywając sympatię i sławę wśród rówieśników. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy o obdarzonego magicznymi zdolnościami chłopca zaczynają rywalizować siły dobra i zła. W którą stronę pójdzie młody czarodziej?
Komedia familijna opowiadająca o życiu byłego premiera małego środkowoeuropejskiego kraju, który po dekadzie stara się odnowić kontakt z rodziną, którą zaniedbał przez całą swoją karierę polityczną.


Ludzkości zagraża fragment Słońca lecący na Ziemię, a 18-letni chłopiec utknął w drodze do chaty przyjaciela w nieznanym małym miasteczku.
Jest rok 2041, a ludzkość osiągnęła punkt, w którym może oszukać śmierć. Każdy, kto umrze śmiercią nienaturalną, ma prawo do przywrócenia go do życia. Wszystko, co musisz zrobić, to utworzyć kopię zapasową swojej osobowości – punkt przywracania – przynajmniej co czterdzieści osiem godzin. Ale istnieje ruch ludzi, którzy próbują sabotować tę koncepcję. Agentka Em zostaje wciągnięta w sprawę, która nie jest tak prosta, jak się początkowo wydawało, a której konsekwencje sięgają najwyższych szczebli polityki.

Żelary

7,2
Czeskie Brno, jest rok 1943, trwa okupacja niemiecka. W miejskim szpitalu pracuje młoda pielęgniarka Eliska. Pewnej nocy przywieziono do szpitala poważnie rannego chłopa Joza, z odległej, przygranicznej wsi Żelary. Pacjent musi mieć koniecznie przeprowadzoną transfuzję krwi, tej samej grupy co Eliska. Dziewczyna bez wahania ratuje mu życie, tworząc swoistą więź krwi. W szpitalu zawiązany jest ruch oporu, do którego należy także Eliska. Gestapowcy wpadają na ich trop, więc dziewczyna musi szukać bezpiecznego schronienia. Pomoc oferuje jej Joza zabierając ją do swojego drewnianego domku w górach. Mając fałszywe dokumenty tożsamości, Eliska nazywa się teraz Hana, z dnia na dzień staje się góralką...

Zło

5,5
Trójka przyjaciół prowadzi program internetowy, w którym prezentują swoje nagrania zjawisk paranormalnych. Podczas kręcenia kolejnego materiału otrzymują telefon od osoby, która twierdzi, że w jego domu zalęgło się zło. Grupa rusza do domu pana Bartoša (Richard Felix), w którym dochodzi do kilku niewytłumaczalnych zjawisk. Pan Bartoš wyprasza jednak swych gości, gdy ci próbują dostać się do zamkniętego pomieszczenia. Niedługo potem odjeżdża na rowerze, a przyjaciele postanawiają włamać się do jego mieszkania i wyjaśnić tajemnicę domu jak i niecodzienne zachowanie właściciela.
Młody góral Janosik, żołnierz powstańczej armii Rakoczego, podczas jednej z potyczek dostaje się w niewolę wojsk cesarza Franciszka Józefa I i zostaje wcielony do cesarskiej armii. Swoją służbę zaczyna w twierdzy w Bytczy, w której uwięziony jest słynny przywódca zbójników Tomasz Węgierczyk. Między dwoma góralami szybko nawiązuje się nić sympatii. Janosik pomaga uciec Tomaszowi, a tamten w podzięce daje ojcu Janosika pieniądze na wykup syna z cesarskiego wojska. Po wojnie Janosik wraca do rodzinnego domu i zakochuje się. Niestety, ukochana wybiera innego. Wypalony wojną, zawiedziony w miłości, nie może sobie znaleźć miejsca. Odnajduje go Tomasz, który namawia Janosika do przystąpienia do swojej bandy – sam chce zrezygnować ze zbójowania. Janosik odmawia i postanawia zostać juhasem. Podstępem zwabiony do bandy, Janosik wkrótce zostaje jej przywódcą i zaczyna się cieszyć sławą dzielnego zbójnika, który przestrzega honorowego kodeksu - nikt z napadniętych nie może zostać zabity. Wraz ze sławą, rośnie jego uwielbienie u kobiet. Ale wraz z ilością sukcesów Janosika, rośnie też nienawiść jednego z członków bandy, zbójnika Huncagi…
Przybycie nowej nauczycielki do podmiejskiej szkoły w Bratysławie roku 1983 wywraca do góry nogami życie lokalnej społeczności. Mária Drazdechová od początku zdaje się manipulować uczniami i ich rodzicami. Po próbie samobójczej jednego z uczniów dyrektor placówki zamierza oddelegować kłopotliwą nauczycielkę. W tym celu jednak rodzice muszą podpisać petycję. Problem w tym, że Drazdechová ma daleko idące koneksje w Partii Komunistycznej. Czy prowincjusze będą w stanie zawalczyć o to, w co wierzą?

Szarlatan

6,8
6,0
Szarlatan to dramat biograficzny o wyjątkowym człowieku, obdarzonym zdolnościami leczniczymi, rozgrywający się na tle wydarzeń XX wieku. Historia inspirowana jest życiem uzdrowiciela Jana Mikoláška, który wprawiał w zdumienie pokolenia dzięki niesamowitym umiejętnościom diagnozowania i leczenia chorób za pomocą ziół, narażając się na obstrukcję ze strony komunistycznego establishmentu. Opowieść Mikoláška to nie tylko jedno z ludzkich żyć pełne zwrotów akcji, ale także ogólna refleksja nad ceną, jaką płaci się za przywilej geniuszu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…