Sportowy 1976

Przedstawiamy listę 11 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sportowy z 1976 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rocky 8.0

Rocky jest zawodnikiem klubu z Filadelfii, który nie ma na koncie żadnych większych sukcesów, jednak, przewrotność losu sprawia, że to właśnie jego wybiera mistrz świata wagi ciężkiej Apollo Creed (Carl Weathers) na swego kolejnego przeciwnika. Dla Creeda ta walka to jedynie kolejne szumne przedstawienie, a dla Rocky'iego olbrzymie wyzwanie. W czasie przygotowywania się do walki, pod czujnym okiem trenera (Burgess Meredith), Rocky zakochuje się w Adrian (Talia Shire), nieśmiałej młodej kobiecie i kiedy zbliża się walka, ich miłość rozkwita, dając Rocky'iemu jeszcze więcej siły i determinacji by pokonać potężnego przeciwnika.

The Bingo Long Traveling All-Stars & Motor Kings

Drużyna czarnych baseballistów podróżuje po Ameryce w 1930 roku. Williams, Jones i Pryor jako główni zawodnicy i menażerowie w jednej osobie, dbać muszą o przetrwanie całej drużyny. Środki przez nich stosowane nie zawsze są zgodne z prawem, lecz nigdy nie zawodzą.


Za metą start

Środkowy napastnik drużyny piłkarskiej kończy karierę zawodniczą. Zaczyna inną karierę w zakładzie pracy jako inżynier konstruktor. Kiedy jednak napotyka trudności - poddaje się, rezygnuje z pracy i przyjmuje posadę trenera. Po tym chwilowym załamaniu, kiedy dochodzi do wniosku, że o swoje miejsce w życiu trzeba walczyć, wraca do pracy w zakładzie.

21 godzin w Monachium

Film oparty na autentycznych wydarzeniach. 5 września 1972 roku, w czasie trwania Igrzysk w Monachium, grupa arabskich terrorystów wdarła się do wioski olimpijskiej, biorąc jako zakładników ekipę izraelskich sportowców. W konwencji niemal dokumentalnej film dokładnie odtwarza nie tylko przebieg dramatu, lecz również zakulisowe rozgrywki polityków.

Kill or Be Killed

W rozgrywanym podczas drugiej wojny światowej turnieju wschodnich sztuk walki, reprezentant hitlerowskich Niemiec został pokonany przez Japończyka. Teraz po latach chce pomścić tamtą porażkę, organizując turniej współczesnych gladiatorów, w którym stawką jest życie uczestników.

Słowa kluczowe