Sportowy 1976

Przedstawiamy listę 11 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sportowy z 1976 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rocky 8.1

Rocky Balboa jest zawodnikiem bokserskiego klubu i kartą przetargową lokalnego lichwiarza. Zostaje wybrany przez Apollo Creeda do walki w Światowych Mistrzostwach Wagi Ciężkiej, która ma być szansą do wybicia się dla nikomu nieznanego zawodnika. Film pokazuje w jaki sposób Rocky podejmuje to wyzwanie walcząc z przeciwnikiem przewyższającym go klasą i wykazując się w ten sposób determinacją w zadaniu pozornie przekraczającym jego możliwości sportowe.

The Bingo Long Traveling All-Stars & Motor Kings 3.0

Drużyna czarnych baseballistów podróżuje po Ameryce w 1930 roku. Williams, Jones i Pryor jako główni zawodnicy i menażerowie w jednej osobie, dbać muszą o przetrwanie całej drużyny. Środki przez nich stosowane nie zawsze są zgodne z prawem, lecz nigdy nie zawodzą.

Straszne misie 6.0Za metą start 4.0

Środkowy napastnik drużyny piłkarskiej kończy karierę zawodniczą. Zaczyna inną karierę w zakładzie pracy jako inżynier konstruktor. Kiedy jednak napotyka trudności - poddaje się, rezygnuje z pracy i przyjmuje posadę trenera. Po tym chwilowym załamaniu, kiedy dochodzi do wniosku, że o swoje miejsce w życiu trzeba walczyć, wraca do pracy w zakładzie.

Kill or Be Killed

W rozgrywanym podczas drugiej wojny światowej turnieju wschodnich sztuk walki, reprezentant hitlerowskich Niemiec został pokonany przez Japończyka. Teraz po latach chce pomścić tamtą porażkę, organizując turniej współczesnych gladiatorów, w którym stawką jest życie uczestników.

21 godzin w Monachium

Film oparty na autentycznych wydarzeniach. 5 września 1972 roku, w czasie trwania Igrzysk w Monachium, grupa arabskich terrorystów wdarła się do wioski olimpijskiej, biorąc jako zakładników ekipę izraelskich sportowców. W konwencji niemal dokumentalnej film dokładnie odtwarza nie tylko przebieg dramatu, lecz również zakulisowe rozgrywki polityków.

Słowa kluczowe