Sportowy 1981

Przedstawiamy listę 7 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sportowy z 1981 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rydwany ognia 8.1

Fabuła filmu została oparta na kanwie prawdziwych wydarzeń. Jest rok 1924, w którym ma odbyć się olimpiada. Obserwujemy dwóch bohaterów, którzy udział w mistrzostwach traktują zupełnie inaczej. Jeden z nich, Szkot, ma talent i chce go jak najlepiej wykorzystać dla zdobycia sławy, drugi, będący żydowskiego pochodzenia, traktuje bieg na 100 metrów całkowicie odmiennie. Dla niego to bieg ku chwale Boga a zwycięstwo ma zupełnie inny charakter. Który z nich wygra tę osobistą rozgrywkę?

Ucieczka do zwycięstwa 7.3

W niemieckim obozie jenieckim w trakcie II Wojny Światowej specjaliści od faszystowskiej propagandy postanawiają zorganizować mecz piłki nożnej - oficerowie kontra więźniowie. Zabieg ma na celu ukazanie przewagi Niemców i zastraszenie więźniów. Jednak ci drudzy mają zamiar skorzystać z okazji i planują skomplikowaną ucieczkę.

Cud na lodzie

Oparta na faktach opowieść o tym jak olimpijska drużyna hokejowa USA pokonała w 1980 roku drużynę ZSRR podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Lake Placid w Nowym Jorku, a następnie zdobyła złoty medal.


Słowa kluczowe