Sportowy 2004

Przedstawiamy listę 39 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sportowy z 2004 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Za wszelką cenę 7.9

Kobieta (Hilary Swank) wchodzi do bokserskiej sali treningowej z zamiarem rozpoczęcia treningów u jednego z najlepszych swego czasu trenerów i promotorów bokserskich (Clint Eastwood). Nie przejmując się uszczypliwymi uwagami, które szybko przeradzają się w szczerą niechęć, dziewczyna zostaje. Jest nieugięta, posłuszna, pracowita i ma zasady. Szybka droga na szczyt wydaje się więc krótka. Jednak boks to sport twardszy niż życie. Jedna chwila, ułamek sekundy i zmienia się jej życie, zmienia się film a w rezultacie zmieniamy się my sami.

Zabawy z piłką 6.5

Gra w zbijaka to coś więcej niż sport... to sposób na życie! Vince Vaughn i Ben Stiller są przekomiczni jako kapitanowie dwóch rywalizujących ze sobą drużyn w tej legendarnej dyscyplinie! Peter LaFleur (Vaughn) jest właścicielem podupadającej siłowni o swojsko brzmiącej nazwie Szary Przeciętniaczek. Chce ją przejąć White Goodman (Stiller) - opętany żądzą władzy megaloman, do którego należy sieć klubów fitness Globalna Siłownia. Jedynym ratunkiem dla zadłużonego Szarego Przeciętniaczka jest zwycięstwo w turnieju zbijaka nad drużyną Globalnej Siłowni. Problem w tym, że klienci Przeciętniaczka, to banda nieudaczników, którzy nie odróżniają piłki od boiska. A do turnieju zostało zaledwie kilka tygodni... Ale od czego są wola walki i duch sportowej rywalizacji?

Cud w Lake Placid 7.0

Inspirująca, oparta na faktach opowieść o jednym z największych wydarzeń w nowoczesnej historii sportu, które miało miejsce na Olimpiadzie w 1980 roku, kiedy to drużyna hokejowa Stanów Zjednoczonych zdobyła złoty medal pokonując w półfinale reprezentację Związku Radzieckiego. Nominowany* do Złotego Globu Kurt Russell (Krytyczna decyzja, Ognisty podmuch, Silkwood) tworzy błyskotliwą kreację, brawurowo wcielając się w postać dynamicznego i zdeterminowanego trenera Herba Brooksa, który ma, zdawać by się mogło, niemożliwe do spełnienia marzenie - pokonać niepokonanych - radziecką reprezentację hokejową, na Igrzyskach Olimpijskich. Brooks trenuje dwudziestu starannie wyselekcjonowanych chłopców, ucząc ich grać tak, jak nie grali nigdy dotąd. Przynosi to spodziewane efekty. Stworzona przez Brookesa drużyna jest w stanie dokonać niemożliwego - sięgnąć po największe trofeum.


Królowa ringu 6.3

W zainspirowanym prawdziwymi zdarzeniami filmie „Królowa ringu” zobaczymy Meg Ryan w roli Kallen – bezczelnej i pyskatej promotorki bokserów, która postanowiła zmienić „Zabójczego” Luthera Shawa (Omar Epps) z ulicznego rozrabiaki w pierwszorzędnego zawodnika. Aby to osiągnąć, Jackie ściąga z emerytury doświadczonego trenera Felixa Reynoldsa (Charles S. Dutton). Zanim uda im się spełnić sen o mistrzowskim tytule, będą musieli stoczyć niezłą walkę – między sobą.

Dolryeochagi 7.3

W szkolnym autobusie dochodzi do bijatyki. Członkowie szkolnej drużyny Taekwondo przegrywają z kilkoma uczniami. Sprawcom wydarzenia grozi zawieszenie, chyba, że zdecydują się na ultimatum postawione przez dyrektora- przyłączą się do owej drużyny. Początkowo podchodzą do treningów w wielką niechęcią, lecz z czasem odnajdują w tym swoją pasję.

Pan 3000 6.0

Stan Ross (Mac) myślał, że w dniu, w którym zdobył swój 3000 punkt w Lidze, zapewnił sobie na stałe miejsce wśród największych sław baseballu. 10 lat później, okazuje się, że trzy z jego punktów nie zostały zaliczone. Teraz Stan musi zdecydować, czy jest w stanie dokonać najbardziej szokującego i spektakularnego powrotu w historii sportu, by odzyskać swe prawa do chwały.

Światła stadionów 7.1

Trener prowadzi swój zespół do półfinałów stanu Teksasu, które odbędą się w Odessie. Tam futbol jest królem szkół średnich. Oczekiwania szkolnych kolegów, trenerów i rodziny są bardzo duże...

20 30 40 7.1

20:30:40 to wzruszająca historia trzech niezależnych kobiet, poszukujących sensu życia i prawdziwej miłości. Film wyreżyserowała Sylvia Chang, która także jest współautorką scenariusza i odtwórczynią jednej z ról w filmie stanowiącym szczere i zarazem świeże spojrzenie na współczesne kobiety. Xiao Jie (Angelica Lee, Oko) zajęta swoją karierą w muzyce pop, odkrywa nagle, że wiele ją łączy z jej śpiewającą partnerką (Kate Yeung). Xiang Xiang (Rene Liu, Podwójna wizja) jest stewardessą, która miała w swoim życiu wielu mężczyzn, ale żadnego "na stałe". Lili (Sylvia Chang) próbuje pozbierać się po trudnym rozwodzie.

Bobby Jones: Zamach geniusza 6.5

Robert "Bobby" Tyre Jones to najprawdopodobniej najbardziej utalentowany golfista w historii tej gry. Walcząc z ciężką chorobą i wybuchowym usposobieniem, nie załamał się wcześniejszymi niepowodzeniami, by w wieku 28 lat sięgnąć po największe trofeum w golfie. Lecz jego oddanie i poświęcenie żonie Mary sprawiło, że podjął zdumiewającą decyzję, która zaszokowała świat.

FC Barcelona Confidential 5.0

Mający bezprecedensowy dostęp do spraw klubu reżyserzy Daniel Hernández i Justin Webster ukazują kulisy sezonu 2003/2004, kiedy to nowym prezydentem FC Barcelony został Joan Laporta. W 2003 roku FC Barcelona jest w głębokim kryzysie sportowym i finansowym. Nowe władze będą próbować ponownie wznieść zespół na szczyt. W filmie zobaczymy urywki spotkań piłkarskich, jak i samych piłkarzy, lecz głównym tematem będzie biznes, który kręci się wokół klubu.

Słowa kluczowe