Sportowy 2004

Przedstawiamy listę 38 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sportowy z 2004 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Za wszelką cenę 7.6

Kobieta (Hilary Swank) wchodzi do bokserskiej sali treningowej z zamiarem rozpoczęcia treningów u jednego z najlepszych swego czasu trenerów i promotorów bokserskich (Clint Eastwood). Nie przejmując się uszczypliwymi uwagami, które szybko przeradzają się w szczerą niechęć, dziewczyna zostaje. Jest nieugięta, posłuszna, pracowita i ma zasady. Szybka droga na szczyt wydaje się więc krótka. Jednak boks to sport twardszy niż życie. Jedna chwila, ułamek sekundy i zmienia się jej życie, zmienia się film a w rezultacie zmieniamy się my sami.

Zabawy z piłką 6.5

Peter LaFleur prowadzi siłownię „Average Joe's”, gdzie za niewielkimi opłatami pozwala trenować wszystkim niezbyt zamożnym ludziom z okolicy. Naprzeciwko siłowni Petera znajduje się jednak o wiele bardziej wypasiony lokal Whitea Goldmana. Który zrobi wszystko by pozbyć się konkurencji. Właśnie nadarza się na to okazja, bo Peter za długi zmuszony jest zamknąć swój lokal. Przypadkowo jednak znajduje ulotkę turnieju zbijanego. Wiedząc, że nagroda pozwoli mu spłacić długi postanawia z grupką przyjaciół wziąć w nich udział. Ale dowiedziawszy się o tym Goldman, zbiera drożynę zawodowców by mu w tym przeszkodzić.

Cud w Lake Placid 7.0

Inspirująca, oparta na faktach opowieść o jednym z największych wydarzeń w nowoczesnej historii sportu, które miało miejsce na Olimpiadzie w 1980 roku, kiedy to drużyna hokejowa Stanów Zjednoczonych zdobyła złoty medal pokonując w półfinale reprezentację Związku Radzieckiego. Nominowany* do Złotego Globu Kurt Russell (Krytyczna decyzja, Ognisty podmuch, Silkwood) tworzy błyskotliwą kreację, brawurowo wcielając się w postać dynamicznego i zdeterminowanego trenera Herba Brooksa, który ma, zdawać by się mogło, niemożliwe do spełnienia marzenie - pokonać niepokonanych - radziecką reprezentację hokejową, na Igrzyskach Olimpijskich. Brooks trenuje dwudziestu starannie wyselekcjonowanych chłopców, ucząc ich grać tak, jak nie grali nigdy dotąd. Przynosi to spodziewane efekty. Stworzona przez Brookesa drużyna jest w stanie dokonać niemożliwego - sięgnąć po największe trofeum.


Królowa ringu 6.3

W zainspirowanym prawdziwymi zdarzeniami filmie „Królowa ringu” zobaczymy Meg Ryan w roli Kallen – bezczelnej i pyskatej promotorki bokserów, która postanowiła zmienić „Zabójczego” Luthera Shawa (Omar Epps) z ulicznego rozrabiaki w pierwszorzędnego zawodnika. Aby to osiągnąć, Jackie ściąga z emerytury doświadczonego trenera Felixa Reynoldsa (Charles S. Dutton). Zanim uda im się spełnić sen o mistrzowskim tytule, będą musieli stoczyć niezłą walkę – między sobą.

Dolryeochagi 7.3

W szkolnym autobusie dochodzi do bijatyki. Członkowie szkolnej drużyny Taekwondo przegrywają z kilkoma uczniami. Sprawcom wydarzenia grozi zawieszenie, chyba, że zdecydują się na ultimatum postawione przez dyrektora- przyłączą się do owej drużyny. Początkowo podchodzą do treningów w wielką niechęcią, lecz z czasem odnajdują w tym swoją pasję.

Pan 3000 5.9

Stan Ross (Mac) myślał, że w dniu, w którym zdobył swój 3000 punkt w Lidze, zapewnił sobie na stałe miejsce wśród największych sław baseballu. 10 lat później, okazuje się, że trzy z jego punktów nie zostały zaliczone. Teraz Stan musi zdecydować, czy jest w stanie dokonać najbardziej szokującego i spektakularnego powrotu w historii sportu, by odzyskać swe prawa do chwały.

Światła stadionów 7.1

Trener prowadzi swój zespół do półfinałów stanu Teksasu, które odbędą się w Odessie. Tam futbol jest królem szkół średnich. Oczekiwania szkolnych kolegów, trenerów i rodziny są bardzo duże...

20 30 40 7.1

20:30:40 to wzruszająca historia trzech niezależnych kobiet, poszukujących sensu życia i prawdziwej miłości. Film wyreżyserowała Sylvia Chang, która także jest współautorką scenariusza i odtwórczynią jednej z ról w filmie stanowiącym szczere i zarazem świeże spojrzenie na współczesne kobiety. Xiao Jie (Angelica Lee, Oko) zajęta swoją karierą w muzyce pop, odkrywa nagle, że wiele ją łączy z jej śpiewającą partnerką (Kate Yeung). Xiang Xiang (Rene Liu, Podwójna wizja) jest stewardessą, która miała w swoim życiu wielu mężczyzn, ale żadnego "na stałe". Lili (Sylvia Chang) próbuje pozbierać się po trudnym rozwodzie.

Święty Ralph 7.0

Jest połowa lat 50. Ralph jest typowym nastolatkiem. Chłopak eksperymentuje z papierosami, okazuje zainteresowanie płci przeciwnej. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie uczęszczał on do katolickiej szkoły, gdzie jego zainteresowania spotykają się z oburzeniem władz szkoły. Jako pokutę, ojciec Fitzpatrick nakazuje chłopakowi wstąpienie do szkolnej drużyny sportowej. Czy to pomoże mu się zmienić?

Bobby Jones: Zamach geniusza 6.5

Robert "Bobby" Tyre Jones to najprawdopodobniej najbardziej utalentowany golfista w historii tej gry. Walcząc z ciężką chorobą i wybuchowym usposobieniem, nie załamał się wcześniejszymi niepowodzeniami, by w wieku 28 lat sięgnąć po największe trofeum w golfie. Lecz jego oddanie i poświęcenie żonie Mary sprawiło, że podjął zdumiewającą decyzję, która zaszokowała świat.

Słowa kluczowe