Filmy Syria

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Syria. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ostatni w Aleppo

Obraz przedstawiający wolontariuszy Białych Hełmów przeszukujących gruzy zniszczonego 5-letnią wojną Aleppo. Mają nadzieję na odnalezienie żywych osób.

O ojcach i synach

Abu Osama jest dżihadystą specjalizującym się w podkładaniu min i samochodowych zamachach bombowych. Przez ponad dwa i pół roku reżyser Talal Derki mieszkał z nim i jego rodziną w małej wiosce gdzieś w północnej Syrii, filmując z bliska ich codzienne życie. Był świadkiem, jak kochający ojciec przygotowuje swoich synów, trzynastoletniego Osamę i dwunastoletniego Aymana, do walki zbrojnej, której celem jest ustanowienie w Syrii islamskiego kalifatu.

Mantera 5.5

Nastolatek Azman otrzymuje eksperymentalny egzoszkielet o nazwie "Mantera", który wplątuje go w odwieczną rozgrywkę pomiędzy dwiema potężnymi organizacjami. Wykorzystując możliwości pancerza będzie musiał zmierzyć się z nasłanymi na niego mordercami i znacznie groźniejszymi robotami, a stawką tej gry jest nie tylko jego życie ale i los ludzkości.


#chicagoGirl. Facebookowa rewolucja

Rewolucja w Syrii pokazana przez pryzmat 19-letniej Syryjki mieszkającej w USA.

Kuzyni

Drzewo i dom pośród pustyni. Patriarcha jest na skraju śmierci. Ma nadać swoje imię jednemu z nowo narodzonych wnuków, ale nie uznaje żadnego z nich. Trzech bezimiennych kuzynów żyje w swym prymitywnym świecie. Szukają przyjemności i zbawienia. Pierwszy poprzez umiar i uległość, drugi w miłości, a trzeci żyje przemocą i okrucieństwem. Ojciec drugiego z kuzynów powracając z wojny daje trzeciemu klucze do jeszcze większej władzy. Drzewo, patrzące od tysiąca lat, rozmyśla, co zdarzy się za dwa tysiące lat.

Zagon

Słowa kluczowe