Sztuki walki 1989

Przedstawiamy listę 6 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sztuki walki z 1989 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Najlepsi z najlepszych 7.3

Alex Grady po kilku latach nieobecności na ringu, niespodziewanie otrzymuje szansę do wzięcia udziału w eliminacjach kadry USA na mecz karate z Południową Koreą. Po kilku walkach udaje mu się zakwalifikować do wybranej piątki. To jednak dopiero początek, bo od teraz zaczyna się morderczy trening mający ich przygotować zarówno fizycznie jak i teoretycznie do walki z Koreańczykami.

Kickbokser 8.0

Eric Sloane wraz z młodszym bratem przyjeżdżają do Tajlandii by zmierzyć się z najlepszym kickboxerem w kraju. Tong Po okazuje się jednak znacznie silniejszy i szybko pokonuje Erica, a pod koniec walki łamie mu kręgosłup. Zrozpaczony Kurt postanawia się zemścić, ale by tego dokonać będzie musiał udać się do Xiana, starego mistrza mieszkającego w górach i przejść jego morderczy trening.

Na pierwszej linii 7.4

Robotnik portowy Luk Wan-Ting zostaje uwikłany w gangsterskie porachunki i handel narkotykami. Od tej chwili ściga go zarówno policja jak i bezwzględni mordercy. Jedynymi osobami, które mu wierzą jest para detektywów Yeung Lai-Ching i Donny Yan.


Krwawa walka 6.7

Kai dawny, wielokrotny mistrz wschodnich sztuk walki, nie mogąc już walczyć postanawia poszukać swego następcy. Jego uczniem zostaje wkrótce Ryu. Niestety mimo ciężkiego treningu i żmudnych przygotowań, chłopak zostaje zabity podczas walki. Dwa lata później Kai wraca na ring by odzyskać tytuł i pomścić śmierć ucznia.

Krwawa pięść 6.1

Jake Raye dowiaduje się, że jego przyrodni brat Michael został zamordowany w Manili. Nie zważając na nic, udaje się tam, by dowiedzieć się co się stało i odszukać mordercę. Jedynym dowodem jest opaska jaką noszą zawodnicy zaczynającego się niedługo turnieju sztuk walk. Nie wiedząc kto jest zabójcą, Jake postanawia zapisać się na turniej. Najpierw jednak musi odbyć trening pod okien napotkanego przypadkiem mistrza Kwonga.

Błękitne anioły 7.0

Trzy policjantki ze specjalnego oddziału zwanego "Błękitne anioły" otrzymuje zadanie ochrony niezwykle ważnego świadka. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy okazuje się, że świadek nie zamierza podzielić się swoimi wiadomościami, a gangsterzy wpadają na trop jednej z policjantek.

Słowa kluczowe