Filmy Szwajcaria

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Szwajcaria. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Margaret ma 35 lat i właśnie skończyła kolejną gwałtowną kłótnię z matką. Margaret w przeszłości doświadczała przemocy i zadawała ją innym, co skończyło się wydaniem sądowego zakazu zbliżania się do matki przed czekającym ją procesem. W efekcie przez okres trzech miesięcy nie może zbliżać się do matki ani znajdować się w odległości mniejszej niż 100 metrów od domu rodzinnego. Jednak ta wymuszona separacja tylko nasila u niej pragnienie bycia bliżej swojej rodziny. Teraz Margaret każdego dnia powraca do tej niewidzialnej i nieprzekraczalnej linii granicznej.

Kleopatra

7,2
Historia zaczyna się od pogromu Pompejusza, którego armia zostaje pokonana przez wojska Juliusza Cezara. Marek Antoniusz powiadamia Cezara, że Pompejusz z niedobitkami schronił się w Egipcie. Cezar postanawia nie wracać do Rzymu i natychmiast rusza za zbiegiem do Aleksandrii. W Egipcie król Ptolomeusz i jego siostra Kleopatra toczą między sobą wojnę. Juliusz Cezar próbuje pojednać skłócone rodzeństwo...
Młody mężczyzna zostaje skazany na prace społeczne. Musi teraz pracować w domu spokojnej starości.


Początek XX wieku, w północnych Włoszech, w Ughetterze, miejscu narodzin rodziny Ughetto. Ponieważ życie w tym regionie stało się bardzo trudne, Ughetto marzą o rozpoczęciu wszystkiego od nowa za granicą. Według legendy Luigi Ughetto przekroczył wówczas Alpy i rozpoczął nowe życie we Francji, na zawsze odmieniając losy swojej ukochanej rodziny. Jego wnuk odtwarza tutaj ich historię.
Pierre (Michel Piccoli), czterdziestoletni architekt, jest ofiarą wypadku drogowego, prowadząc Alfę Romeo. Wyrzucony z płonącego pojazdu, śmiertelnie ranny i w śpiączce, na poboczu drogi, pamięta swoją niedawną przeszłość, w szczególności dwie ważne w jego życiu kobiety: jego żonę Catherine (Lea Massari), z którą jest w separacji i z którą ma syna, i Hélène (Romy Schneider), z którą jest w romantycznym związku. Powraca do życia w krótkich odstępach czasu, a następnie zdaje sobie sprawę ze znaczenia tych wielu małych rzeczy istnienia, „rzeczy życia”, tych radości i smutków, które składają się na szczęście całego życia.
Daniel Boltanski jest znanym pisarzem. Jednak ja to w świecie artystów bywa, ukrywa się pod pseudonimem Serge Novak. Jedzie do Capri, gdzie ma się odbyć ślub jego pasierba - Fabrizia. Po drodze poznaje piękną dziewczynę o imieniu Mila i spędza z nią upojną noc. Nie wie jednak, że panną młodą jest właśnie Mila. Jakież jest jego zdziwienie, gdy dowiaduje się o tym na ślubie. W kilka dni później ktoś zaczyna go szantażować grożąc ujawnieniem tej jednaj, niefortunne nocy z dziewczyną pasierba.

Świteź

7,2
Film jest adaptacją słynnej ballady Adama Mickiewicza „Świteź”. W malowniczy ukazuje ostatnie chwile z życia pradawnego grodu Świteź. Szukając ocalenia od haniebnej śmierci, jego mieszkańcy ofiarowują swój los Bogu, który zmieniając ich w nenufary – symbol niewinności – unieśmiertelnia pamięć o tamtych wydarzeniach.
W sercu rozciągającego się na szwajcarsko-francuskiej granicy łańcucha górskiego Jura leśny spokój przerywają nagle osobliwe, powtarzająca się dźwięki. Wspaniała sylwetka rysia euroazjatyckiego toruje sobie drogę między bukami i jodłami, nawołując głośno w poszukiwaniu wybranki, z którą połączy się w okresie godowym… Tak zaczyna się piękna, pełna zabawnych, choć i dramatycznych zwrotów akcji przygoda, w której centrum znajdzie się rodzina rysiów. Jej życie wyznaczają zmieniające się pory roku, ale i coraz większa ingerencja człowieka w środowisko naturalne dzikich kotów. Poznamy zwyczaje tych niezwykłych, dyskretnych zwierząt, będziemy świadkami tego, jak uczą młode technik łowieckich, ale i dowiemy się, jakie czyhają na nie niebezpieczeństwa. Podążając śladami bohaterów dokumentu, odkryjemy świat, który jest na wyciągnięcie ręki, ale jednocześnie pozostaje zupełnie nieznany. Ryś euroazjatycki uchodzi za najbardziej tajemniczego wśród dzikich kotów i nigdy wcześniej nie udało się sfilmować go w jego naturalnym środowisku. Tego karkołomnego zadania w swoim dokumentalnym debiucie podjął się czołowy europejski fotograf dzikiej przyrody Laurent Geslin. Dziewięć lat cierpliwych obserwacji pozwoliło zbudować mu tę niezwykła historię.
II wojna światowa dobiega końca. Państwa sojusznicze, w myśl postanowień traktatu jałtańskiego, wydają Stalinowi 2 miliony obywateli radzieckich, z których większość potem została rozstrzelana lub zginęła na polu walki. Jedyni żołnierze niewydani w ręce komunistów to 1 Rosyjska Armia Narodowa - wrogowie bolszewizmu, którzy pod dowództwem generała Borysa Smyslowskiego-Holmstona mundurach Wermahtu usiłują przedostać się do Szwajcarii…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…