Filmy Tajwan

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Tajwan. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Człowiek znikąd

Człowiek znikąd opowiada o losach skazanego na śmierć Quana, który w celi dowiaduje się, że jego syn został porwany. Aby uratować swoje dziecko i ochronić rodzinę, Quan planuje ucieczkę z więzienia. Jednak podczas próby realizacji swojego celu musi się zmierzyć z jeszcze bardziej niebezpiecznym przeciwnikiem. Od czasu do czasu Quan doświadcza wizji sennych i wkracza na ścieżkę odkupienia. Serial to poruszająca opowieść o braterstwie i spektakularnej ucieczce z więzienia ze skomplikowanym światem gangsterów w tle.

Shui Shi Bei Hai Zhe

Kryminolog z zespołem Aspergera odkrywa powiązania swojej córki z tajemniczymi morderstwami i stawia wszystko na jedną kartę, aby rozwiązać sprawę.

The Ghost Bride

Serial The Ghost Bride jest osadzony w latach 90. XIX w., gdy dziś malezyjska Malakka była jeszcze kolonią. Li Lan otrzymuje propozycję matrymonialną od bogatych państwa Lim — może wyjść za ich niedawno zmarłego syna i zostać „żoną ducha”. Dzięki temu jej rodzina będzie mogła spłacić wielkie długi, ale Li Lan do końca swych dni będzie nawiedzana przez nieżyjącego męża. Gdy dziewczyna próbuje wyrwać się z tego makabrycznego układu, zostaje uwikłana w tajemnicę morderstwa. Przychodzi jej też stanąć do walki z nadnaturalnymi siłami wykraczającymi poza jej najśmielsze wyobrażenia.


Księżniczka mafii

Córka bossa triady zaczyna pracować w tajnej ochronie znanej aktorki i zakochuje się w gwiazdorze telewizyjnym.

Tajwańska opowieść o dwóch miastach

Lekarka z Tajpej i programistka z San Francisco zamieniają się domami i rozpoczynają przygodę pełną wyzwań, tajemnic i nieoczekiwanych spotkań.

Zjawa 7.2

Hugh Glass, poszukiwacz przygód po ataku niedźwiedzia zostaje porzucony w lesie przez ludzi, którym zapłacił by się nim opiekowali. Mężczyzna wyrusza w poszukiwaniu zemsty na nich.

Yin Wei Ai Ni

Dorastając w dużej, bogatej rodzinie, bracia Yuan nigdy niczego nie potrzebowali. Mają jednak różne matki, co wzmacnia ich konkurencję w walce o pierwszeństwo w dziedziczeniu majątku ich ojca. Wszystko się zmienia, gdy Yuan Jun Cheng spotyka biednego chłopaka, Lin Xuna, który zostaje wciągnięty w walkę o rodzinny majątek. Yuan Jun Dao coraz częściej przyłapuje się na interesowaniu się swoim współlokatorem, Yang Xiangiem. Yuan Jun Ping zastanawia się, jak wyznać swoje uczucia Yan Yue i nie zostać odrzuconym...

Someday or One Day

W 2019 Huang Yu Xuan wciąż tęskni za swoim ukochanym, Wang Quan Sheng, który dwa lata wcześniej zaginął i został uznany za zmarłego. Pewnego dnia otrzymuje kasetę magnetofonową od nieznajomej osoby. Słuchając jej, zasypia, po czym... budzi się w 1998! Okazuje się jednak, że jest teraz Chen Yun Ru, 17-letnią licealistką, zakochaną w Li Zi Wei, chłopcu niezwykle podobnym do Wang Quan Shenga. Uwięziona w przeszłości Yu Xuan musi rozwikłać zagadkę zbliżającej się śmierci Yun Ru, przy okazji dowiadując się coraz więcej o prawdziwym obliczu swojego ukochanego Quan Shenga...

Ostrożnie, pożądanie! 7.2

Historia miłosna, rozgrywająca się w okupowanym przez Japończyków Szanghaju pod koniec lat 30. ubiegłego wieku. Młodzi ludzie z podziemnego ruchu oporu planują zamach na współpracującego z okupantem szefa policji pana Yee. Opracowują plan, w którym kluczowa rola przypada nieśmiałej studentce Wong. Ma ona uwieść pana Yee, osłabić jego czujność i tym samym uczynić łatwym celem. Pomimo obaw i zahamowań dziewczyna podejmuje się zadania. Z niewinnej prowincjuszki zmienia się w wyrafinowaną, epatującą seksapilem wielkomiejską piękność. Ofiara wpada w misternie utkaną sieć, jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Fascynacja okazuje się obopólna; Wang również nie jest w stanie zachować dystansu i zimnej krwi. Wybucha namiętność o niezwykłej intensywności, która uzależnia od siebie parę kochanków i wydaje się wieść do nieuniknionej katastrofy.

Słowa kluczowe