Filmy Tajwan

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Tajwan. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Człowiek znikąd

Człowiek znikąd opowiada o losach skazanego na śmierć Quana, który w celi dowiaduje się, że jego syn został porwany. Aby uratować swoje dziecko i ochronić rodzinę, Quan planuje ucieczkę z więzienia. Jednak podczas próby realizacji swojego celu musi się zmierzyć z jeszcze bardziej niebezpiecznym przeciwnikiem. Od czasu do czasu Quan doświadcza wizji sennych i wkracza na ścieżkę odkupienia. Serial to poruszająca opowieść o braterstwie i spektakularnej ucieczce z więzienia ze skomplikowanym światem gangsterów w tle.

Shui Shi Bei Hai Zhe

Kryminolog z zespołem Aspergera odkrywa powiązania swojej córki z tajemniczymi morderstwami i stawia wszystko na jedną kartę, aby rozwiązać sprawę.

Księżniczka mafii

Córka bossa triady zaczyna pracować w tajnej ochronie znanej aktorki i zakochuje się w gwiazdorze telewizyjnym.


The Ghost Bride

Serial The Ghost Bride jest osadzony w latach 90. XIX w., gdy dziś malezyjska Malakka była jeszcze kolonią. Li Lan otrzymuje propozycję matrymonialną od bogatych państwa Lim — może wyjść za ich niedawno zmarłego syna i zostać „żoną ducha”. Dzięki temu jej rodzina będzie mogła spłacić wielkie długi, ale Li Lan do końca swych dni będzie nawiedzana przez nieżyjącego męża. Gdy dziewczyna próbuje wyrwać się z tego makabrycznego układu, zostaje uwikłana w tajemnicę morderstwa. Przychodzi jej też stanąć do walki z nadnaturalnymi siłami wykraczającymi poza jej najśmielsze wyobrażenia.

Zjawa 7.2

Hugh Glass, poszukiwacz przygód po ataku niedźwiedzia zostaje porzucony w lesie przez ludzi, którym zapłacił by się nim opiekowali. Mężczyzna wyrusza w poszukiwaniu zemsty na nich.

Tajwańska opowieść o dwóch miastach

Lekarka z Tajpej i programistka z San Francisco zamieniają się domami i rozpoczynają przygodę pełną wyzwań, tajemnic i nieoczekiwanych spotkań.

Ostrożnie, pożądanie! 7.2

Szanghaj, rok 1942. Chiny pod japońska okupacją. Młoda dziewczyna, Wong porzucona przez swego ojca, który wyjechał do Anglii, studiuje na uniwersytecie. Tam poznaje Kuang Yu Min'a, który zakłada teatr patriotyczny. Występując w nim Wong odnajduje swoje powołanie. Tworząc grupkę młodych ludzi z podziemnego ruchu oporu planują zamach na pana Yee, ważną figurę pracującą dla chińskiego marionetkowego rządu. Jej zadaniem jest uwieźć niebezpiecznego kolaboranta.

Król wojowników 6.2

Rugal kradnie trzy starożytne artefakty i dzięki nim przenosi się do innego wymiaru, którego zostaje władcą. Wiedząc jakim jest zagrożeniem, wkrótce wyrusza za nim grupka wojowników, chcąca za wszelką cenę go powstrzymać.

Atak jednostki Z

Na kontrolowanej przez Japończyków wyspie, rozbija się amerykański samolot, przewożący niezwykle cennego jeńca. Alianci wysyłają tam pięciu swoich komandosów, których zadaniem jest odnalezienie wraku i ucieczka z ocalałymi. W trakcie misji żołnierze zmuszeni są do zabicia kilku Japończyków, czym zdradzają swoją obecność na wyspie. Chcąc uciec proszą o pomoc miejscową ludność, mającą już dość okupanta.

Słowa kluczowe