Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Twórca

6,0
Podczas wojny toczącej się pomiędzy ludźmi a siłami sztucznej inteligencji, Joshua (Washington), były agent służb specjalnych, którego żona zaginęła w niejasnych okolicznościach, zostaje zrekrutowany do wytropienia i zlikwidowania nieuchwytnego architekta zaawansowanej technologii. Poszukiwany twórca wynalazł broń, która może przyczynić się do zakończenia wojny, ale też niesie niebezpieczeństwo unicestwienia całej ludzkości. Joshua i jego zespół elitarnych agentów, przekraczając linie wroga, docierają do mrocznego miejsca, gdzie odkrywają, że bronią będącą zagrożeniem dla świata, którą mieli zniszczyć, jest sztuczna inteligencja w postaci małego dziecka.
Fabuła filmu skupia się na życiu dwóch bohaterów żyjących równolegle. Hans (Jakub Gierszał) i Jan Bitner (Tomasz Schuchardt) żyją oddzieleni od siebie żelazną kurtyną. Hans pracuje w urzędzie w Strasburgu, wiedzie spokojne, wręcz monotonne życie. Bitner to polski patriota, zaangażowany w sprawy Solidarności i walkę o wolną Polskę. Razem z rodziną mieszka w Sopocie. Z pozoru ich życie jest zupełnie różne, jednak jest pewien szczegół, który połączył ich życiorysy na zawsze. Obaj będą musieli odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytania dotyczące swojej tożsamości.

Gad

Produkcja kryminalna skupiająca się na detektywie wezwanym do zbadania sprawy brutalnego morderstwa młodej agentki nieruchomości. W trakcie prowadzonego śledztwa odkrywa rzeczy, których się nie spodziewał, a które zagrażają jego udanemu małżeństwu. Detektyw zmuszony jest dotrzeć do sedna sprawy, w której nic nie jest takim, jak się wydaje.


Mia (Anna Castillo) spodziewa się dziecka. Wraz z mężem postanawiają uciec z rządzonego przez totalitarny reżim kraju drogą morską, ukrywając się w kontenerze. Gdy zostają od siebie przymusowo rozdzieleni, a gwałtowny sztorm spycha kontener do wody, kobieta musi walczyć o przetrwanie. Osamotniona na pełnym morzu Mia zrobi wszystko, by uratować życie córce i ponownie połączyć się z mężem.
Historia Tima Ballarda (Jim Caviezel), byłego agenta, który porzucił pracę jako agent specjalny w Homeland Security Investigations (HSI), aby uratować dzieci przed kartelami i handlarzami ludźmi. Przygląda się handlowi dziećmi w krajach Ameryki Łacińskiej, zwłaszcza w Meksyku. Nazywa siebie współczesnym abolicjonistą. Oprócz ratowania dzieci chce pozbyć się problemu u źródła. Twierdzi, że Ameryka jest największym konsumentem tego zła. Jedzie do Kolumbii, aby uratować 127 dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym i nędzą.
Robert McCall (Denzel Washington) stara się pogodzić ze strasznymi rzeczami, których dopuścił się w przeszłości. Mężczyzna znajduje dziwne ukojenie w wymierzaniu sprawiedliwości w imieniu uciśnionych. Przebywając we Włoszech odkrywa, że jego nowi przyjaciele są pod kontrolą lokalnych bossów przestępczych. Kiedy wydarzenia przybierają śmiertelny obrót, podejmuje walkę z mafią.
Akcja filmu rozgrywa się tuż po zakończeniu II wojny światowej w Wenecji w wigilię Wszystkich Świętych. Herkules Poirot, spędzający dobrowolnie emeryturę w najwspanialszym mieście świata, bierze udział w seansie spirytystycznym odbywającym się w popadającym w ruinę pałacu. Kiedy jeden z uczestników spotkania zostaje zamordowany, detektyw będzie zmuszony rozwiązać zagadkę jego śmierci, zagłębiając się w świat cieni i tajemnic nawiedzonej posiadłości.
Oskarżony o morderstwo mężczyzna zatrudnia utalentowaną prawniczkę. Udowodnienie jego niewinności nie będzie prostą sprawą.

Sobowtór

6,1
Simon (Jesse Eisenberg) to bystry, ale nieśmiały mężczyzna, który nie najlepiej radzi sobie w relacjach z ludźmi. W pracy jest niedoceniany. Nie układa mu się też z matką (Phyllis Somerville). Na domiar złego kobieta jego marzeń (Mia Wasikowska) nie zwraca na niego uwagi. Pewnego dnia w biurze Simona pojawia się nowy pracownik – James (Jesse Eisenberg), który fizycznie jest łudząco do niego podobny. Różni ich jednak usposobienie. James jest towarzyski, pewny siebie i uwodzicielski. Ku przerażeniu Simona mężczyzna powoli zaczyna przejmować jego życie.
Barney Ross ponownie zbiera ekipę, aby razem zapobiec wojnie Rosji z USA, po tym jak w ręce terrorystów wpadła broń masowego rażenia.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…