Thriller 1946

Przedstawiamy listę 26 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 1946 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Sherlock Holmes: Pociąg do Edynburga 7.3

Holmes i Watson zostają zatrudnieni przez Rolanda Carstairsa, by zapobiec kradzieży diamentu zwanego Gwiazdą Rodezji. W trakcie podróży pociągiem klejnot zostaje skradziony, a Roland zamordowany. Holmes rozpoczyna więc śledztwo wiedząc, że mordercą mógł być tylko jeden z pasażerów pociągu.

Wielki sen 7.9

Prywatny detektyw Philip Marlowe, dostaje zlecenie uwolnienia pewnego emerytowanego generała od szantażysty, który wykorzystuje nie mające pokrycia czeki jego starszej córki Vivian. Jednak okazuje się, że intryga wygląda znacznie poważniej, niż można było myśleć na początku, a kolejne stopnie dochodzenia prawdy znaczone są śmiercią coraz to nowych osób z otoczenia zleceniodawcy, który niczego nie rozumie. Nieustępliwy Marlowe nie rezygnuje jednak - nawet wtedy, gdy dostaje polecenie wycofania się ze sprawy - co zjednuje mu w końcu sympatię Vivian, zaczynają współdziałać z sobą.

Osławiona 7.6

Z córką agenta wywiadu III Rzeszy, który odsiaduje wyrok w Stanach Zjednoczonych, kontaktuje się agent amerykański, Devlin. Proponuje jej wyjazd do Rio de Janeiro i przeniknięcie do tamtejszej organizacji zbiegłych z Europy nazistów, a w szczególności - odwiedzenie dawnego przyjaciela ojca: właśnie w jego domu mieści się centrala.


Gilda 7.2

Młodego hazardzistę losy zagnały do Ameryki Południowej. Nałogowy gracz staje się stałym gościem podejrzanego kasyna. Zwraca na niego uwagę właściciel lokalu i zatrudnia go, zlecając mu również nielegalne transakcje. Awanturnik zakochuje się w żonie swego chlebodawcy i balansuje między swymi ciemnymi interesami a namiętnością. [opis dystrybutora]

Listonosz zawsze dzwoni dwa razy 7.3

Napis na przydrożnym barze głosi "Mężczyzna potrzebny". Gdy włóczęga Frank Chambers dostrzega piękną Corę, dużo młodszą żonę właściciela lokalu, zdaje sobie sprawę, że napis ten ma więcej niż jedno znaczenie. Oparty na powieści Jamesa M. Caina "Listonosz zawsze dzwoni dwa razy" to zrealizowany w klasycznym hollywoodzkim stylu, legendarny czarny kryminał o pożądaniu i morderstwie.

The Brute Man 5.0

Hal Moffet zostaje potwornie zdeformowany podczas wypadku w uniwersyteckim laboratorium. Kilka lat później Hal wraca do miasta by rozprawić się z tymi, których obwinia za swój stan. Okrzyknięty mianem "Creeper", odwiedza dawnych znajomych, by zdusić ich życie swoimi niezwykle silnymi dłońmi.

Cloak and Dagger

Ostatnie lata II Wojny Światowej. Stany Zjednoczone dowiadują się, że Niemcy wciąż pracują nad budową bomby atomowej. Biuro Służb Strategicznych (OSS) werbuje Alvaha Jaspera, czołowego amerykańskiego fizyka, by sprowadził przetrzymywanego przez nazistów fizyka jądrowego doktora Polda...

Accomplice

Prywatny detektyw Simon Lash i jego asystent Eddie Slocum zostają wynajęci przez Joyce Bonniwell aby znaleźć jej zaginionego męża - Jima Bonniwell. Dowiadują się od pana Springera, prezesa banku, gdzie Bonniwell pracował, że kobieta o nazwisku Evelyn Price jest zamieszana w całą sprawę. W następstwie współpracy z szeryfem Ruckerem, Simon i Joyce jadą do Palmdale i Joyce identyfikuje ciało zabitego mężczyzny jako swojego męża. Simon nadal podąża tropem tajemniczej kobiety i dociera do Mesy w Nowym Meksyku, gdzie okazuje się, że tajemnicza kobieta to Joyce, a jej mąż jest jak najbardziej żywy.

Sherlock Holmes i tajny szyfr 7.0

Green for Danger 8.0

Słowa kluczowe