Thriller 1960

Przedstawiamy listę 21 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 1960 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Oczy bez twarzy 7.3

Prof. Genessier jest świetnym lekarzem chirurgiem. Pewnego dnia jego córka ulega wypadkowi i zostaje koszmarnie oszpecona. Od tego czasu profesor z rosnącym uporem stara się podarować jej nową twarz. Najpierw przeszczepia jej skórę z twarzy innej kobiety. Operacja kończy się jednak niepowodzeniem, bo przeszczep się nie przyjmuje.

Pokojówka 7.1

Oto młode małżeństwo z dwójką dzieci i z trzecim w drodze, mieszkające w dwupoziomowym domu w Seulu - spełniona rodzina koreańska lat 60. Mąż, Kim Dong-sik, jest nauczycielem muzyki i właśnie zaczyna rozglądać się za służącą, która odciąży jego żonę w pracach domowych. Znajduje ją w fabryce, gdzie prowadzi zajęcia śpiewu dla pracownic (i wśród których jest niezwykle popularny, co przysparza mu wielu kłopotów). Pojawienie się w domu atrakcyjnej, tajemniczej kobiety, i krótka chwila słabości Kima na zawsze zburzą spokój rodziny, oddalą marzenie o niezmąconym, mieszczańskim życiu. Plątanina emocji będzie gęstnieć z każdym ujęciem, a niezwykle sugestywnie filmowany dom, mający być bezpieczną przystanią, stanie się dla bohaterów śmiertelną pułapką.

Psychoza 8.3

Marion kradnie swojemu szefowi 40 tys. dolarów, aby rozpocząć nowe życie u boku swojego chłopaka. Uciekając zatrzymuje się w motelu, gdzie na kolację zaprasza ją syn właścicielki, który nie uznaje odmowy.


W pełnym słońcu 7.3

Tom Ripley zostaje wysłany do Europy przez milionera Greenleafa w celu odszukania i sprowadzenia z powrotem do Stanów jego rozpuszczonego syna-playboya, Philipa. Po powrocie Ripley ma otrzymać 5000$, jeśli misja zakończy się sukcesem. Philip zostaje odnaleziony, ale nie chce opuszczać swojej dziewczyny Marge i postępować zgodnie z rozkazem ojca. Czas mija, Greenleaf pojmuje, że syn nie wróci do domu i rozwiązuje umowę z Ripley'em. Zdesperowany Tom zabija Philipa, przyjmuje jego tożsamość i rozpoczyna życie bogatego playboya. Wkrótce jednak nieobecność Philipa zostaje zauważona, rozpoczynają się poszukiwania. Tom zmuszony jest zacierać kolejne ślady.

Mroczne koronki 8.0

Amerykańskie małżeństwo Kit (Doris Day) i Tony (Rex Harrison) przebywa w Londynie, gdzie Tony rozwija swój biznes. Podczas gęstej mgły powracająca do domu Kit słyszy głos oznajmiający jej, że jeszcze w tym miesiącu zostanie zamordowana. Już nazajutrz w słuchawce telefonu słyszy ten sam głos mówiący jej potworne rzeczy. Kobieta jest przerażona, a telefony z groźbami powtarzają się. Zawiadomiony przez Tony'ego inspektor Scotland Yardu Byrnes (John Williams) podchodzi do sprawy sceptycznie, sądzi że cała historia jest wyimaginowana i dzieje się tylko w wyobraźni Kit - nie ma nikogo, kto potwierdziłby relację atrakcyjnej Amerykanki. Co gorsza, po pewnym czasie zaczynają tak samo myśleć jej najbliżsi przyjaciele włącznie z mężem - wszyscy sądzą, że Kit wpadła w obłęd. Ale czy na pewno?

Zły śpi spokojnie 7.4

Koichi Nishi i Keiko Iwabuchi biorą ślub. Ceremonia układa się doskonale dopóki na przyjęciu nie pojawia się policja i prasa. Okazuje się, że ojciec Keiko, wiceprezydent korporacji budowlanej, jest zamieszany w aferę korupcyjną. Szybko okazuje się, że afera zatacza szersze kręgi i dotyczy też innych firm budowlanych, zarówno państwowych jak i prywatnych. Wydaje się, że wszystko zaczęło się pięć lat wcześniej, od tajemniczego samobójstwa jednego z pracowników firmy.

The 3rd Voice

Marian Forbes jest sekretarką, kochanką i twórczynią fortuny Harrisa Chapmana. Ten jednak zakochuje się w innej, którą chce poślubić. Zazdrosna kobieta namawia znajomego mężczyznę, aby pomógł jej zamordować byłego kochanka. Ma on również się pod niego podszyć, aby mogli przejąć fortunę. Jednak im bardziej chcą zatuszować przestępstwo, tym mocniej sprawa wymyka im się z rąk.

Tysiąc oczu doktora Mabuse

Dr Mabuse, syn legendarnego zbrodniarza, marzy o zdobyciu władzy nad światem. W kierowanym przezeń luksusowym hotelu o tysiącu telewizyjnych oczu są nieustannie śledzeni dyplomaci, przemysłowcy, finansiści. Zdobywając ich tajemnice wszechwiedzący Mabuse zamierza wtrącić świat w chaos, aby dyktować swoje prawa. Równocześnie seria tajemniczych morderstw za pomocą stalowych igieł, przeszywających mózg ofiary, zwraca uwagę policji na hotel.

Podglądacz 7.2

Słowa kluczowe