Thriller 1968

Przedstawiamy listę 70 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 1968 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Bullitt 7.3

Nowe zadanie detektywa Franka Bullitta wygląda na rutynowe: ochrona głównego świadka podczas weekendu poprzedzającego ważny proces. Jednak zanim skończy się noc, świadek będzie leżał umierając od ran postrzałowych, a twardy, rzeczowy Bullitt przysięga, że nie spocznie, póki zabójcy nie zostaną przygwożdżeni.

Żegnaj, przyjacielu 6.7

Po wojnie w Algierze do domu wracają wysłani tam francuscy żołnierze. Jeden z nich Dino Barran nie mając pieniędzy, ani miejsca gdzie mógł by się udać zgadza się na włamanie do pilnie strzeżonego skarbca, gdzie ma umieścić akcje o sporej wartości. Jego misterny plan komplikuje się, gdy w okolicy pojawia się dawny znajomy z wojska Franz Propp.

Stacja arktyczna Zebra 6.9

Amerykańska łódź podwodna została wysłana z misją na Biegun Północny, by przejąć radzeckiego satelitę, który wykonywał strategiczne zdjęcia baz amerykańskich. Gdy marynarze docierają do położonej na biegunie stacji meteorologicznej, która ma być punktem kontaktowym, znajdują tylko zgliszcza. Nikt z załogi nie ocalał... [opis dystrybutora]


Żywe tarcze 7.1

Jest to opowieść o dwóch ludziach. Pierwszy to starzejący się aktor filmów grozy, Byron Orlock (w tej roli występuje Boris Karloff), który pragnie wycofać się z filmu twierdząc, że nie może konkurować z horrorem codziennego życia. Drugi to psychicznie chory weteran wojenny, który zaczyna ostrzeliwać z ukrycia samochody na autostradzie...

Boom

Flora, wdowa po pięciu milionerach i jednym poecie, despotycznie rządzi na malutkiej wyspie na Morzu Śródziemnym. Jej styl życia zmienia przybycie angielskiego poety: to szansa na zafundowanie sobie ostatniego kochanka.

Nie traktuje się tak damy

Christopher Gill jest psychopatycznym mordercą, który używa różnych przebrań, by oszukać i udusić swoje ofiary. Moe Brummel jest prześladowanym, nowojorskim detektywem policyjnym, który zaczyna dostawać telefony od dusiciela. Kate Palmer jest przewodniczką turystyczną, która jest świadkiem, jak dusiciel opuszcza mieszkanie swojej zmarłej sąsiadki.

Dusiciel z Bostonu

Boston jest sterroryzowany przez seryjne morderstwa kobiet. Film oparty jest na prawdziwej historii i powiada o sprawie seryjnego mordercy, wyłącznie z perspektywy policji, która prawie nie ma żadnych wskazówek, na podstawie, których mogłaby zbudować portret psychologiczny napastnika.

Władza

W czasie posiedzenia rady naukowej antropolog Henry Hallson stwierdza z niepokojem, że wśród pracowników instytutu jest ktoś o inteligencji przewyższającej znacznie etap rozwoju współczesnego człowieka. Wykazały to anonimowe testy. Uczeni podejrzewają, że mają do czynienia z umysłem pochodzącym z pozaziemskiej cywilizacji, więc przeprowadzają kolejny test pod nadzorem rzecznika rządu Nordlunda. Przed ogłoszeniem wyników nowego testu Hallson zostaje zamordowany...

Panna młoda w żałobie 6.9

Główna bohaterka, Julie Kohler, traci męża w dniu ślubu. Po wyjściu z kościoła zostaje przypadkowo zastrzelony. Strzał padł z pobliskiego budynku, w którym bezmyślnie zabawiało się bronią pięciu przyjaciół. Przestraszeni zbrodnią mężczyźni postanawiają się rozstać i nigdy więcej się nie spotykać. Julie decyduje się odszukać zabójców męża i na własną rękę wymierzyć im sprawiedliwość.

Sprawa Thomasa Crowna 6.7

Bostoński potentat Thomas Crown (McQueen) to wilk samotnik w szykownym garniturze, człowiek o nieprzeciętnym umyśle, który obmyślił obrabowanie banku, dla czystej przyjemności odczuwania napięcia. Trafia jednak swój na swego, gdy rozwikłania sprawy podejmuje się Vicky Anderson. Umiejętnie szafuje swoim uwodzicielskim urokiem, rozgrywając swoistą grę w kotka i myszkę. Przekonana, że za rabunkiem stoi Crown, stara się go sprowokować jedyną rzeczą, której ten nie może mieć - sobą samą.

Słowa kluczowe