Thriller 1974

Przedstawiamy listę 78 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 1974 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Chinatown 8.4

Prywatny detektyw Jake Gittes, prowadzi śledztwo w zleconej przez pewną kobietę sprawie domniemanej zdrady jej małżonka. To, co najpierw wygląda jak rutynowa sprawa, stopniowo przekształca się w ciąg pogmatwanych wypadków. Jake przypadkowo wpada na trop wielkiego skandalu korupcyjnego drążącego Los Angeles.

Człowiek ze złotym pistoletem 7.1

Zawodowy morderca Scaramanga zabija swe ofiary złotymi kulami. Od takiego pocisku zginął kiedyś agent 002. Tym razem Scaramanga wzywa na pojedynek Bonda. Agent 007 podejmuje wyzwanie. Tropi zbrodniarza w Bejrucie, Hongkongu i Bangkoku, poznając świat i piękne dziewczyny. Do ostatecznego pojedynku dochodzi na małej wyspie u wybrzeży Chińskiej Republiki Ludowej, na której Scaramanga zainstalował straszliwą broń przetwarzającą energię słoneczną w elektryczną.

Czarna gwiazda 7.0

Połowa XXII wieku. Załoga statku kosmicznego "Czarna Gwiazda" przeżywa kryzys. Po śmierci kapitana Powella sytuacja staje się wręcz nieznośna. Podczas przejścia przez rój meteorów ucieka "obcy", będący dotychczas maskotką astronautów. Kłopoty z automatyką powtarzają się coraz częściej...


Ojciec chrzestny II 8.5

Kontynuacja losów włoskiej, gangsterskiej rodziny Corleone. Po śmierci głowy rodziny, schedę przejmuje jego syn Michael, który pragnie jeszcze bardzie poszerzyć ich przestępcze interesy.

Rozmowa 7.7

Bohaterem filmu jest Harry Caul – mistrz podsłuchu, który nie ma sobie równych. W jego branży ważne jest jednak to, aby nie angażować się w żadne zadanie. Pewnego dnia, mężczyzna nagina ową dewizę i po podsłuchaniu rozmowy dwojga ludzi popada w obsesję. Od tej pory podąża uważnie ich śladami.

Morderstwo w Orient Ekspresie 8.3

Ekranizacja powieści Agaty Christie osadzona w latach trzydziestych. Pociąg Istambuł - Calais wjeżdża w śnieżną zaspę co wykorzystuje morderca. Ginie od noża jeden z pasażerów. Belgijski detektyw, Herkules Poirot przystępuje do śledztwa. Wokół wielu podejrzanych. Oscar dla Alberta Finneya za najlepszą rolę pierwszoplanową.

Dajcie mi głowę Alfredo Garcii 7.8

Meksykański milioner wyznacza nagrodę za głowę mężczyzny, który jest ojcem dziecka jego wnuczki. Na poszukiwania rusza knajpiarz, kierujący się w życiu wyłącznie chęcią zdobycia pieniędzy...

Akta Odessy 8.0

Ekranizacja bestselleru Frederica Forsytha. Niemiecki dziennikarz dowiaduje się o istnieniu człowieka mogącego zdemaskować byłych nazistów. Próbuje do niego dotrzeć.

Britannic w niebezpieczeństwie 8.3

"Brittannic", luksusowy liniowiec z wielką pompą wypływa w swój kolejny rejs. Kilkanaście godzin później jego właściciel, otrzymuje telefon od terrorysty zwącego się Juggernaut, który informuje go, że na pokładzie znajduje się siedem bomb. Od tej chwili rozpoczyna się wyścig z czasem by uratować statek i jego tysiąc dwustu pasażerów. Gdy w Londynie zamachowca poszukuje poszukuje policja, na Brittannica dociera ekipa saperów, mająca rozbroić bomby.

Szatański plan Draculi 4.3

Na przedmieściach Londynu działa tajemnicze stowarzyszenie, którego członkami są ważne osobistości z kół rządowych. Podobno odprawiane są czarne msze i wampiryczne rytuały. Prowadzący śledztwo angażują znanego badacza czarnej magii, profesora Van Helsinga, który odkrywa, że pod osłoną stowarzyszenia dokonywane są eksperymenty z groźnym wirusem mogącym zagrozić światu. Za tym przedsięwzięciem kryje się Dracula, który znów powstał z grobu.

Słowa kluczowe