Thriller 1974

Przedstawiamy listę 80 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 1974 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ojciec chrzestny II 8.5

Kontynuacja losów włoskiej, gangsterskiej rodziny Corleone. Po śmierci głowy rodziny, schedę przejmuje jego syn Michael, który pragnie jeszcze bardzie poszerzyć ich przestępcze interesy.

Chinatown 8.3

Detektyw Gittes, podczas rutynowego śledztwa wpada na trop niebezpiecznej afery.

Płonący wieżowiec 7.3

W trakcie hucznego otwarcia najwyższego na świecie wieżowca, dochodzi do pożaru, który szybko trawi ogromny budynek.


Człowiek ze złotym pistoletem 7.1

Francisco Scaramanga płatny zabójca wzywa na pojedynek Agenta Bonda.

Czarna gwiazda 6.7

Czterech astronautów musi oczyścić przestrzeń kosmiczną z gwiazd stojących na drodze innym statkom.

Rozmowa 7.7

Bohaterem filmu jest Harry Caul – mistrz podsłuchu, który nie ma sobie równych. W jego branży ważne jest jednak to, aby nie angażować się w żadne zadanie. Pewnego dnia, mężczyzna nagina ową dewizę i po podsłuchaniu rozmowy dwojga ludzi popada w obsesję. Od tej pory podąża uważnie ich śladami.

Morderstwo w Orient Ekspresie 7.6

Jeden z pasażerów Orient Ekspresu ginie od pchnięcia nożem, do akcji wkracza detektyw Herkules Poirot.

Dajcie mi głowę Alfredo Garcii 7.0

Meksykański milioner wyznacza nagrodę za głowę mężczyzny, który jest ojcem dziecka jego wnuczki. Na poszukiwania rusza knajpiarz, kierujący się w życiu wyłącznie chęcią zdobycia pieniędzy...

Akta Odessy 6.9

Peter Miller, niemiecki dziennikarz, wpada na trop tajnej organizacji "Odessa", która zajmuje się ukrywaniem nazistowskich zbrodniarzy wojennych.

Britannic w niebezpieczeństwie 8.3

"Brittannic", luksusowy liniowiec z wielką pompą wypływa w swój kolejny rejs. Kilkanaście godzin później jego właściciel, otrzymuje telefon od terrorysty zwącego się Juggernaut, który informuje go, że na pokładzie znajduje się siedem bomb. Od tej chwili rozpoczyna się wyścig z czasem by uratować statek i jego tysiąc dwustu pasażerów. Gdy w Londynie zamachowca poszukuje poszukuje policja, na Brittannica dociera ekipa saperów, mająca rozbroić bomby.

Słowa kluczowe