Thriller 1974

Przedstawiamy listę 83 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 1974 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Chinatown 7.8

Detektyw Gittes, podczas rutynowego śledztwa wpada na trop niebezpiecznej afery.

Człowiek ze złotym pistoletem 7.1

Francisco Scaramanga płatny zabójca wzywa na pojedynek Agenta Bonda.

Płonący wieżowiec 7.2

W trakcie hucznego otwarcia najwyższego na świecie wieżowca, dochodzi do pożaru, który szybko trawi ogromny budynek.


Morderstwo w Orient Ekspresie 7.1

Jeden z pasażerów Orient Ekspresu ginie od pchnięcia nożem, do akcji wkracza detektyw Herkules Poirot.

Rozmowa 7.5

Specjalista od podsłuchu, Harry Caul, żyje w panicznym strachu - wydaje mu się, że jest obserwowany. Nagrany przez niego dialog, prowadzony przez młodych ludzi na ulicy w San Francisco, mimo że pozornie banalny, sprawia, że Harry zaczyna śledzić ową parę...

Czarna gwiazda 6.7

Czterech astronautów musi oczyścić przestrzeń kosmiczną z gwiazd stojących na drodze innym statkom.

Człowiek klanu

Akcja filmu rozgrywa się pod koniec lat 60 XX wieku na południu USA. W Alabamie dochodzi do konfliktu i zamieszek pomiędzy członkami Ku-Klux-Klanu, a zwolennikami równouprawnienia Murzynów. Liczne akty przemocy, gwałty i morderstwa dokonywane na „Czarnych” nie są rzadkością. Wewnątrz konfliktu znajduje się miejscowy szeryf Bascomb (Lee Marvin), który nie może lub nie chce dać sobie rady z bieżącymi wydarzeniami oraz sympatyzujący z „Czarnymi” właściciel plantacji drzew Breck Stancill (Richard Burton). Jest to film wstrząsający swoją wymową, a zarazem głęboko poruszający. Ukazuje walki rasowe w dość pesymistycznym, ale zmuszającym do refleksji świetle.

Szatański plan Draculi

Tym razem odrodzony po raz kolejny Drakula postanawia zniszczyć ludzkość. By tego dokonać podporządkowuje sobie członka rządu, szefa tajnych służb, generała i naukowca pracującego nad mutacją dżumy. Przypadkiem na trop ich tajnych spotkań wpada komórka MI6. Agenci nie wiedząc o co chodzi w odprawianych przez nich rytuałach, proszą o pomoc profesora Lorrimera Van Helsinga.

Syndykat zbrodni 7.2

Młody i ambitny reporter próbuje rozwiązać zagadkę zamachu na jednego z amerykańskich senatorów. Ogromną komplikację stanowi fakt, że w tym przypadku myśliwy stał się ofiarą. Dlatego też cały wypadek zatuszowano...

Masakra w San Francisco

Gliniarz walczy z najsilniejszym gangiem przestępczym w San Francisco, który jest odpowiedzialny za śmierć jego partnera.

Słowa kluczowe