Thriller 1974

Przedstawiamy listę 78 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 1974 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Chinatown 8.4

Lata 30-te. Do prywatnego detektywa Jacka Gittesa przychodzi pewna tajemnicza kobieta. Przedstawia się jako żona Hollisa Mulwraya i prosi o jego szpiegowanie. Gittes robi mu zdjęcia, które dowodzą jego winy, a te ukazują się w prasie. Do Gittesa przybywa kolejna kobieta. Tym razem jest to Evelyn, prawdziwa żona Mulwraya, która jak się okazuje żadnych zdjęć nie chciała. Jack rozpoczyna śledztwo, w którym chce dowiedzieć się kto stoi za tym oszustwem i kto chciał skompromitować męża Evelyn. Tymczasem Hollis Mulwray zostaje zamordowany.

Człowiek ze złotym pistoletem 7.1

W tym dziewiątym odcinku przygód agenta 007 w rolę jego złowrogiego przeciwnika Scaramangi wcielił się Christopher Lee. Kusi on Bonda śmiertelnie niebezpieczną zabawą w "kotka i myszkę" i przeznaczył dla niego specjalną złotą kulę z wygrawerowanym napisem 007. Sam pistolet stanowi mistrzowskie dzieło, z którego sam Q mógłby być dumny - rozłożony wydaje się być zwykłymi, niewinnymi przedmiotami codziennego użytku jak papierośnica, czy wieczne pióro, wykonanymi z czystego złota.

Czarna gwiazda 7.0

Załoga "Dark Star" ma zadanie oczyścić przestrzeń kosmiczną z gwiazd zawadzających w drodze innym statkom. Po serii wpadek, komputer pokładowy "Matka" traci kontrolę nad bombami, które zaczynają detonować. Kapitan statku Powell próbuje negocjować z "inteligentną" bombą, której się wydaje, że jest bogiem.


Ojciec chrzestny II 8.5

Kontynuacja losów włoskiej, gangsterskiej rodziny Corleone. Po śmierci głowy rodziny, schedę przejmuje jego syn Michael, który pragnie jeszcze bardzie poszerzyć ich przestępcze interesy.

Rozmowa 7.7

Bohaterem filmu jest Harry Caul – mistrz podsłuchu, który nie ma sobie równych. W jego branży ważne jest jednak to, aby nie angażować się w żadne zadanie. Pewnego dnia, mężczyzna nagina ową dewizę i po podsłuchaniu rozmowy dwojga ludzi popada w obsesję. Od tej pory podąża uważnie ich śladami.

Morderstwo w Orient Ekspresie 8.2

Podróżujących Orient Ekspresem pasażerów zatrzymują utrudnienia wywołane opadami śniegu. W tym samym czasie w pociągu dochodzi do tajemniczej zbrodni – zasztyletowany zostaje milioner Ratchett. Detektyw Harcules Poirot usiłuje rozwiązać zagadkę owego morderstwa…

Dajcie mi głowę Alfredo Garcii 7.8

Meksykański milioner wyznacza nagrodę za głowę mężczyzny, który jest ojcem dziecka jego wnuczki. Na poszukiwania rusza knajpiarz, kierujący się w życiu wyłącznie chęcią zdobycia pieniędzy...

Akta Odessy 7.5

Hamburg, Niemcy Zachodnie, rok 1963. Starszy mężczyzna żydowskiego pochodzenia popełnia samobójstwo pozostawiając po sobie dziennik, który wpada w ręce młodego dziennikarza Petera Millera. Dziennik zawiera opis potwornych zbrodni, których dopuścił się w czasie wojny pewien kapitan SS. Miller rusza jego tropem i wpada na ślad Odessy, tajnej organizacji bojowej zrzeszającej byłych oficerów SS.

Britannic w niebezpieczeństwie 8.3

"Brittannic", luksusowy liniowiec z wielką pompą wypływa w swój kolejny rejs. Kilkanaście godzin później jego właściciel, otrzymuje telefon od terrorysty zwącego się Juggernaut, który informuje go, że na pokładzie znajduje się siedem bomb. Od tej chwili rozpoczyna się wyścig z czasem by uratować statek i jego tysiąc dwustu pasażerów. Gdy w Londynie zamachowca poszukuje poszukuje policja, na Brittannica dociera ekipa saperów, mająca rozbroić bomby.

Szatański plan Draculi 4.3

Tym razem odrodzony po raz kolejny Drakula postanawia zniszczyć ludzkość. By tego dokonać podporządkowuje sobie członka rządu, szefa tajnych służb, generała i naukowca pracującego nad mutacją dżumy. Przypadkiem na trop ich tajnych spotkań wpada komórka MI6. Agenci nie wiedząc o co chodzi w odprawianych przez nich rytuałach, proszą o pomoc profesora Lorrimera Van Helsinga.

Słowa kluczowe