Thriller 1978

Przedstawiamy listę 64 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 1978 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pluję na twój grób 6.5

Film opowiada o pisarce, która wyjeżdża do domku na odludziu, żeby napisać powieść. Zostaje tam napadnięta i zgwałcona przez 4 miejscowych. Ale wcale nie umarła, jak myśleli jej oprawcy. Teraz jedynym celem jaki ma, to zemsta i ukaranie gwałcicieli i to w sposób jaki jeszcze nikt nie widział...

Śmierć na Nilu 8.0

Adaptacja powieści mistrzyni kryminału Agathy Christie. Podczas wycieczki po Egipcie wzdłuż Nilu ginie młoda kobieta, właścicielka ogromnej fortuny. Wśród podróżnych znajduje się Herkules Poirot, światowej klasy prywatny detektyw.Od razu podejmuje się rozwiązania zagadki tajemniczego morderstwa. Im bardziej poznaje współtowarzyszy podróży, tym bardziej przekonuję się, że każdy mógł mieć motyw.

Furia 6.9

Peter (Kirk Douglas) walczy z super tajną agencją rządową przez którą zostaje porwany jego syn Robin (Andrew Stevens), ponieważ posiada zdolność psychokinezy. Podczas poszukiwań syna spotyka Gillien (Amy Irving) o podobnych zdolnościach. Ona także jest na celowniku agencji. Gillien udaje się nawiązać kontakt psychiczny z Robinem i zaprowadzić do niego ojca.


Szczęki 2 6.5

Szef policji Martin Brody ma powody sądzić, że rekin ludojad znów pojawił się u wybrzeży Long Island. Tymczasem miejscowi notable, starają się nie nadawać całej sprawie rozgłosu, aby w pełni sezonu nie straszyć turystów.

Kierowca 7.0

"Kierowca" jak go zwą koledzy, ma w swojej "pracy" jedno zadanie - jak najszybciej ulotnić się z miejsca przestępstwa. "Detektyw" szuka go już od kilku lat, niestety bez większego rezultatu. Czy jednak w końcu uda mu się schwytać całą bandę?

Góra boga kanibali 6.0

Susan Stevenson wyrusza z bratem do Ameryki południowej by odnaleźć zaginionego męża. Na miejscu dołącza do nich profesor Edward Foster i przewodnik Manolo. Po kilku dniach ekspedycja dociera do terenów, należących do nieznanego plemienia kanibali. Ci wkrótce atakują bohaterów i po brutalnych rytuałach zamierzają ich zjeść.

Koziorożec jeden 7.0

Trwa pogoń za podbojem kosmosu, NASA postanawia wysłać swoich astronautów w pierwszą załogową wyprawę, Jednak zaczynają się problemy ze statkiem Koziorożcem 1. Szef lotu podejmuje decyzję o której informuje kilku Swoich ludzi, zmusza też astronautów do współudziału w gigantycznym oszustwie...

Śpiączka 7.2

Doktor Susan Wheeler, zaniepokojona tajemniczym zgonem swojej przyjaciółki Nancy, postanawia zbadać, co kryje się za tą niewytłumaczoną śmiercią. Poddana zabiegowi aborcji pacjentka zapadła w śpiączkę i umarła. Kobieta szukając prawdy, odkrywa spisek, w który zamieszani są najważniejsi ludzie szpitala.

Alucarda, la hija de las tinieblas

Demoniczny horror zrealizowany przez czołowego meksykańskiego przedstawiciela gatunku Juana Lopeza Moctezumę. Bohaterka filmu, Justyna, przebywając w klasztorze, gdzie pobiera nauki, dostaje się pod wpływ młodej czarownicy Alucardy. Razem dopuszczają się diabelskich praktyk. Dla uratowania Justyny przybywa egzorcysta i wraz z grupą zakonników próbuje wypędzić szatana.

Patrick 4.0

Po rozstaniu z mężem, Kathy Jacquard podejmuje pracę pielęgniarki w prywatnej klinice. Jednym z jej pacjentów jest pogrążony w śpiączce Patrick, który jak się wkrótce okazuje posiada niezwykłe telekinetyczne zdolności.

Słowa kluczowe