Thriller 1980

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 84 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 1980 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Bandyci pod wodzą Lou Kramera (Anthony Perkins) porywają norweski okręt. Grożą, że w każdej chwili mogą wysadzić platformy wiertnicze na Morzu Północnym. Kramer jest gotów odstąpić od swojego planu w zamian za ogromny okup. Jednak brytyjski rząd nie ma zamiaru negocjować. Wzywa na pomoc Rufusa Excalibura Ffolkesa (Roger Moore) i jego oddział do zadań specjalnych.
Dwoje Amerykanów - psychiatra (Art Garfunkel) i piękna dziewczyna o swobodnych obyczajach (Theresa Russell) - spotykają się w Wiedniu. Dochodzi do zbliżenia. Garfunkel za wszelką cenę chce utrzymać ten związek...
Trzęsienie ziemi w Australii powoduje niebezpieczny wyciek odpadów radioaktywnych w elektrowni W.A.L.D.O. Heinrich Schmidt - inżynier ranny w wypadku wie, że nieczystości dostały się do wód na przestrzeni kilkuset mil i chce powiadomić o tym opinię publiczną. Jego szef, Gray w trosce o własne stanowisko woli ukryć prawdę. Heinrich ucieka, jednak wkrótce zapada na amnezję. Będąc u kresu sił dociera do domku mechanika Larry'ego Stillsona, który spędza urlop wraz z żoną Carmel. Tymczasem szef Heinricha rusza za nim w pościg.


Psychoanalityk, dr Robert Elliott (Caine) przeżywa najgorsze chwile swojego życia, kiedy odkrywa, że psychopatyczny morderca zaczyna terroryzować otaczające go kobiety (Dickinson, Allen). Kiedy maniak kradnie z gabinetu lekarza brzytwę, Elliott rozpoczyna śledztwo na własną rękę. Z obawą, śledząc zabójcę, lekarz zaczyna odkrywać mroczne zakamarki swojej duszy. Wkrótce Robert poznaje smak zakazanych fantazji, obsesji i najgorszych sennych koszmarów...
Przybyli na Ziemię obcy porywają na chwilę dwójkę dzieci i mieszkającego w górach samotnika. Po latach Jennifer wraca do miasteczka gdzie miało to miejsce i spotyka niewidzianego od tamtego dnia Wayna. W tym samym czasie w okolicy miasteczka ktoś zaczyna zabijać bydło, a wkrótce i ludzi. Jak się wkrótce okazuje ma to związek z wydarzeniami sprzed lat.
Późną nocą podąża ulicą samotny mężczyzna, kiedy mija innego przechodnia ten zadaje mu śmiertelne ciosy. Na miejsce morderstwa przybywa ekipa śledcza pod wodzą sierżanta Edwarda Delaneya (Frank Sinatra). Okazuje się, iż wcześniej popełniono podobne zabójstwo. Nie wykryto jednak sprawcy, co potwierdza przypuszczenie, że to ta sama osoba. Delaney, mimo że niedługo odchodzi na emeryturę, zagłębia się w sprawę.
Na granicy amerykańsko-meksykańskiej pełni służbę patrolową Jeb Maynard. Oficer ten cieszy się znakomitą opinią przełożonych. Jednak kiedy jego najbliższy przyjaciel i partner zostaje zamordowany, poprzysięga zemstę - zniszczenie gangu przemytników. To oni, żyjący ze szmuglu meksykańskich emigrantów zabili jego przyjaciela. Wszystkie te wydarzenia doprowadzają do sytuacji, w której Maynard staje do konfrontacji z szefem gangu w pojedynku na śmierć i życie. Tylko jeden z nich może wyjść z niego zwycięsko.
Po powrocie z Wietnamu John Eastland próbuje wieść normalne życie. Niestety pewnego dnia jego najlepszy przyjaciel zostaje okaleczony przez członków gangu, a John postanawia sam wymierzyć im sprawiedliwość. Nowa rola przypada mu do gustu, a kolejni przestępcy giną z jego ręki.
W San Francisco pojawia się seryjny morderca wycinający swoim ofiarom serca. Początkowo wszyscy sądzą, że jest to robota szaleńca, ale z czasem ślady zaczynają wskazywać na ludzi trudniących się handlem ludzkimi organami.
Bindra i jego przyrodni brat Jagjivandas mieszkają w bogatym domu w Indiach. Bindra przeprowadza się do Afryki, gdzie dba o rodzinny interes. Lata później powraca do domu. Kiedy przychodzi z ratunkiem pięknej Shyamie, jego bagaż zostaje tymczasem skradziony. W domu dowiaduje się, że jego zaufany pracownik Pratap okradł Jagjivandasa aby zapłacić za małżeństwo swej siostry Lakshmi, a ponadto zamordował pewną kobietę. Pratap obecnie znajduje się pod nadzorem policji w szpitalu psychiatrycznym. Co naprawdę wydarzyło się podczas nieobecności Bindry?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…