Thriller 1981

Przedstawiamy listę 67 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 1981 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ucieczka z Nowego Jorku 7.1

Jest rok 1997. Samolot wiozący prezydenta Stanów Zjednoczonych zmuszony jest do awaryjnego lądowania na Manhattanie. Głowa państwa zostaje uprowadzona przez więźniów. Na jego ratunek rusza więzień Snake Plissken, były komandos i bohater wojenny, który w zamian za wykonanie misji ma otrzymać wolność.

Igła 7.2

Oparta na doskonałej powieści Kena Folletta tajemnica stanowi mechanizm napędzający stan niepewności, koncentrujący się wokół związku pomiędzy genialnym szpiegiem a odważną kobietą - przy ważacych się losach świata. Anglicy znają go jako Fabera, natomiast przez rodaków jest postrzegany, jako lojalny i niebezpieczny szpieg, znany jako "Igła". W drodze powrotnej do Niemiec, statek Fabera rozbija się w pobliżu wyspy. Bohater zaprzyjaźnia się z Lucy, piękną Angielką, która mieszka tu ze swoją rodziną. Samotna i lekceważona przez zgorzkniałego, kalekiego meża, Lucy ulega urokowi tajemniczego nieznajomego, nie wiedzac, że jest on zdrajcą, zdecydowanym zapobiec inwazji. Ale kiedy wybucha ich namietność, Lucy poznaje brutalną prawdę.

Zawodowiec 7.3

Tajny agent francuski Joss Baumont zostaje wysłany do jednego z krajów Afryki z zadaniem zabicia prezydenta Njala. Jednak w międzyczasie sytuacja polityczna zmienia się i agent zostaje osadzony w więzieniu, z którego ucieka, by wypełnić powierzoną mu misję.


Odległy ląd 6.8

Akcja filmu rozgrywa się w odległej przyszłości na planecie Io. Menedżer tamtejszej kopalni rudy, aby podnieść wydajność pracy robotników stosuje syntetyczny narkotyk, którego przyjmowanie prowadzi ostatecznie do śmierci. Te brudne machinacje odkrywa szef policji O'Neil.

Jad 5.0

Trójka ludzi chce porwać dla okupu dziecko jednej z bogatszych londyńskich rodzin. Niedługo przed porwaniem, dziadek wraz z Philipem przynoszą do domu pudełko z wężem, nowym zwierzątkiem dziecka. Szybko okazuje się, że niegroźny wąż jest w rzeczywistości śmiertelnie jadowitą mambą. Porywaczom nie udaje się również ucieczka i już wkrótce zostają otoczeni przez policję. Tylko że gdzieś w domu czai się mamba, z którą spotkanie to pewna śmierć.

Tylko dla twoich oczu 7.1

Akcja tego pełnego znakomitych scen kaskaderskich i efektów specjalnych kolejnego odcinka przygód super agenta rozgrywa się w malowniczej scenerii greckiego wybrzeża. Tytułowa piosenka została w 1981 roku nominowana do Nagrody Akademii. James Bond otrzymuje zadanie odnalezienia cennego ładunku, przewożonego przez statek, który z niewyjaśnionych przyczyn zatonął u wybrzeży Albanii. Ładunkiem tym jest super tajny sprzęt umożliwiający pełną kontrolę nad łodziami podwodnymi o napędzie atomowym, który oczywiście nie może wpaść w ręce Rosjan. W pełnej emocji i niebezpieczeństw misji przystojnemu agentowi towarzyszy piękna i tajemnicza Melina Havelock (Carole Bouquet).

Żar ciała 6.9

Adwokat Ned Racine, pewnego dnia spotyka piękną Matty Walker. Od razu obojga łączy pożądanie. Niestety okazuje się, że Matty nie jest sama - ma męża Edmunda, który w dodatku jest całkiem bogaty i ma dużą polisę ubezpieczeniową. Kobieta namawia Neda, aby pomógł jej w zabójstwie Edmunda. Dzięki temu występkowi mogliby zgarnąć spore pieniądze i wyjechać. Na nieszczęście kochanków sprawa bardzo szybko się komplikuje.

Śmiertelne manewry 6.0

Rok 1973. Oddział Gwardii Narodowej odbywa manewry na mokradłach Luizjany. Zwykłe ćwiczenia zamieniają się w koszmar, gdy niespodziewanie muszą stawić czoła zamieszkałym tu Cajunom. Jest to tym trudniejsze, że wyposażeni są jedynie w ślepą amunicję i nie znają dobrze terenu, na którym czyha na nich mnóstwo niebezpiecznych pułapek.

Listonosz zawsze dzwoni dwa razy 7.3

Historia włóczęgi zakochującego się z wzajemnością w żonie swojego pracodawcy. Po pewnym czasie, kochankowie planują zamach na jego życie.

Słowa kluczowe