Thriller 1984

Przedstawiamy listę 76 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 1984 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Terminator 8.0

Elektroniczny morderca z przyszłości zostaje wysłany w przeszłość by zabić kobietę, której syn może ocalić ludzkość przed zagładą.

Gliniarz z Beverly Hills 7.5

Policjant z Detroit, Axel Foley (Eddie Murphy), zamierza wyjaśnić okoliczności śmierci przyjaciela. Jedzie do Beverly Hills. Odkrywa, że jego kolega wiedział zbyt wiele o nielegalnych interesach swojego pracodawcy. Axel podejrzewa, że to on zlecił zabójstwo. Informuje o tym miejscową policję, ale jej szef, porucznik Andrew Bogomil, jest innego zdania.

Śmiertelnie proste 7.1

Abby (Frances McDormand) ma romans z Rayem (Jan Getz), robi to aby oderwać się od życia z Martym (Dan Hedaya), kto jest również szefem Raya. Marty podejrzewając zdradę zatrudnia detektywa (M. Emmet Walsh) który ma śledzić jego żonę. Najlepszym z tej czwórki ludzi jest krętaczem i kłamcą, a najgorszy, amoralnym mordercą i złodziejem. Nikt z nich nie jest skłonny do mówienia prawdy, klęska i śmierć są nieuniknione.


V 6.7

Po zaatakowaniu Ziemi przez humanoidalne jaszczury wprowadzili oni swoje - przypominające nazistowskie - rządy. Tylko mała grupka ludzi podejmuje walkę. Powstańcom przewodzi fotoreporter Mike Donovan, Dr Julie Parrish oraz dowódca najemników Ham Tyler. Przebranym za ludzi najeźdźcom natomiast przewodzi ich królowa, Diana.

Rok 1984 6.9

Próba ekranizacji powieści George'a Orwella. Celna wizja państwa totalitarnego. Beznadziejności i monotonni życia, nieograniczonej i bezwzględnej władzy Wielkiego Brata. Wreszcie ktoś rzuca jej wyzwanie...

2010: Odyseja kosmiczna 7.1

Dziewięć lat po nieudanej misji "Discovery" w okolicę Jowisza wyrusza statek radziecki. W skład jego załogi wchodzi również trzech amerykańskich naukowców, mających sprawdzić co przyczyniło się do awarii komputera pokładowego. Dotarłszy do celu astronauci zastają tam olbrzymi monolit, którego przeznaczenie już wkrótce będzie im objawione.

Podpalaczka 6.7

Studenci Andy McGee wraz Vicky Tomason (późniejsze małżeństwo) dla zarobienia dwustu dolarów, decydują się wziąć udział w niecodziennym eksperymencie. Zastrzyk rzekomo nieszkodliwego środka halucynogennego w rzeczywistości spowodował osobliwe zmiany w psychice. Wkrótce wraz z całą rodziną również córką, dowiadują się, że każdy z nich otrzymał nadprzyrodzone zdolności. Andy siłą woli potrafi zmusić innych do określonych zachowań, żona Vicky odkrywa w sobie zdolności telepatii i telekinezy, a narodzona córeczka Charlie potrafi rozniecać ogień na odległość. Spokój rodzinny zamienia się w koszmar, gdy do akcji wkraczają agenci z wywiadu interesującego się ich niezwykłymi zdolnościami...

Śmiertelna obsesja 4.0

Michael Tucker zostaje poddany nielegalnemu eksperymentowi i hipnozie przez szalonego naukowca dr Archera Howerla, który zmusza chłopaka do zabójstwa swoich rodziców. Michael trafia za to do szpitala psychiatrycznego. Siedem lat później wychodzi na wolności i z trójką swoich przyjaciół wyjeżdża na małą wyspę. Na miejscu okazuje się, że Howerl kontynuuje tam swoje eksperymenty.

Star Trek III: W poszukiwaniu Spocka 6.8

Trzecia filmowa przygoda załogi statku kosmicznego "Enterprise". Gwiezdny pojazd ma przejść na emeryturę, a cała załoga ma zostać rozdzielona i przydzielona do innych zadań. "Enterprise" leci w swej ostatniej misji na planetę stworzoną przez projekt Genesis. Ci, którzy śledzili wcześniejsze losy dzielnej załogi wiedzą, że w filmie Gniew Khana pan Spock oddał swe życie dla ratowania przyjaciół. Teraz nadchodzą wieści, że wciąż żyje.

Ucieczka w sen 6.3

Klinika w Thornhill College zajmuje się tajnymi doświadczeniami, które mogą pozwolić na ingerencję w sny i sterowanie rozumem człowieka. Szef kliniki doktor Paul Nowotny i jego asystentka Jane DeVries podstępnie pozyskują Alexa Gardnera, który okazał się być idealnym medium. Tymczasem prezydenta USA, po śmierci żony, dręczą makabryczne sny o groźbie wybuchu wojny nuklearnej i na najbliższym szczycie w Genewie chce zawrzeć z Rosjanami pakt o nieagresji. Doradcy prezydenta chcą tego uniknąć poprzez penetrację do snów szefa, wykorzystując do tego celu badania prowadzone przez klinikę na Gardnerze...

Słowa kluczowe