Thriller 1988

Przedstawiamy listę 123 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 1988 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Szklana pułapka 8.0

Nakatomi Plaza, Los Angeles. Trwa gwiazdkowe przyjęcie dla pracowników Nakatomi Corporation. Radosny nastrój zmienia się w paraliżujący strach, kiedy w ciągu kilku minut budynek zostaje opanowany przez grupę terrorystów. W "Szklanej Pułapce" tylko jedna osoba umknęła uwadze przestępców. John McClane - wspaniała, niezapomniana kreacja Bruce'a Willisa - nowojorski detektyw, znalazł się tam właściwie przypadkowo. Jest zmęczony. Ma przy sobie tylko mały pistolet. Ale jest jedyną nadzieją na wyzwolenie dla sterroryzowanych zakładników, wśród których jest jego żona. Podejmuje samotną, nierówną i brawurową walkę.

Pula śmierci 6.8

Inspektor Callahan, zwany Brudnym Harrym w nowej akcji. W filmie rozgrywa się gra, której główną częścią jest lista 10 ważnych osób, które mają umrzeć przed końcem gry. Akcja staje się ciekawsza, gdy okazuje się, że pośród tych osób znajduje się sam inspektor Callahan.

Kto wrobił królika Rogera 7.1

Akcja filmu toczy się w Hollywood. Animowany bohater królik Roger, wynajmuje prywatnego detektywa Eddiego Valianta (Bob Hoskins), który ma za zadanie śledzić żonę gwiazdora i zdobyć dowody jej zdrady. Kiedy zostaje zamordowany domniemany kochanek pięknej Jessiki, podejrzenie spada na Rogera. Niczemu winny królik ścigany przez policję może liczyć jedynie na pomoc Eddiego.


Zdążyć przed północą 7.3

Jack Walsh (Robert De Niro) jest współczesnym łowcą nagród. Doprowadza zbiegłych lub ukrywających się przestępców przed oblicze prawa. Pewnego dnia otrzymuje niezwykle lukratywną propozycję: 100 tysięcy dolarów za schwytanie i doprowadzenie z Nowego Jorku do Los Angeles, Jonathana Mardukasa (Charles Grodin). Mimo, że zadanie wydaje się proste jak bułka z masłem na drodze staje im przeszłość Mardukasa. Jako były księgowy jest on poszukiwany przez mafię za wyczyszczenie jej konta z 15 milionów dolarów. Na tym jednak nie koniec przygód w podróży, bo nikt nie obiecał, że sam poszukiwany będzie grzecznym pasażerem.

Frantic 7.1

Światowej sławy amerykański kardiochirurg (Harrison Ford) przybywa wraz z żoną na sympozjum naukowe do Paryża. W czasie, gdy lekarz bierze prysznic, jego żona w tajemniczych okolicznościach znika z pokoju hotelowego. Wobec bezradności policji bohater podejmuje śledztwo na własną rękę.

Prawo i sprawiedliwość 7.0

Ben Chase jest adwokatem Martina Thiela. Broni z sukcesem swojego klienta oskarżonego o zgwałcenie i zamordowanie kobiety. Niebawem po opuszczeniu sądu Martin ponownie morduje. Ben wie o tym, ale etyka adwokacka każe mu go bronić...

Nierozłączni 6.5

Bracia Beverly i Elliot Mantle są bliźniakami. Obydwaj są też ginekologami. Elliot jest znacznie bardziej przebojowy i zawsze potrafi uwieść kobietę, która mu się podoba. Kiedy jednak się już znudzi, bez jej wiedzy przekazuje ją swojemu nieśmiałemu bratu.

Zdradzeni 7.4

Bohaterka filmu Jihn Heard (Debra Winger) zostaje wysłana przez swojego mentora do małej wsi amerykańskiej - celem infiltracji pozornie naiwnej społeczności mogącej skrywać gniazdo białych rasistów...

Apartament zero 6.0

Główny bohater, Adrian LeDuc, posiada niewielkie kino w argentyńskim Buenos Aires. Nie powodzi mu się ostatnio zbyt dobrze i trudne warunki finansowe zmuszają go do przyjęcia współlokatora. Jack Carney szybko się zadomowił i z Adrianem zawiązał bliską znajomość. Jednak wkrótce LeDuc odkrywa, że Carney go oszukał, twierdząc że pracuje w firmie komputerowej...

Kuba Rozpruwacz 7.2

W 1888 roku Anglia była poruszona przez serię morderstw, które zdarzyły się na londyńskim przedmieściu East-End. Nieuchwytnego mordercę prostytutek, który w sposób bezwzględny rozprawiał się ze swoimi ofiarami, ochrzcili Kubą Rozpruwaczem...

Słowa kluczowe