Thriller 2008

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 487 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 2008 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wallander

6,8
Szwedzki policjant poszukuje sensu życia, który mu odbiera patrzenie na coraz to nowe ofiary przestępstw.
Spin-off serialu Internat. Akcja serialu toczy się w roku 2011. W ciemnym pomieszczeniu, tajemnicza kobieta przesłuchuje świadków tajemniczych wydarzeń, które kilka lat wcześniej rozegrały się na terenie szkoły "Czarna Laguna". Przesłuchiwani rzucają światło na niektóre mroczne sekrety szkoły, między innymi na "Projekt Geminis".
Akcja filmu rozgrywa się współcześnie w małym miasteczku. Przestrzenią, w której rodzą się przedstawione w filmie obrazy jest wyobraźnia głównych bohaterów: Mężczyzny – o pseudonimie Generał, dyrektora fabryki i Teresy, jego podwładnej, która wyzwala w Generale najdziksze instynkty, pragnienia, chęć panowania i posiadania jej na własność. Wchodzimy w świat, w którym bohaterowie powodowani są instynktami dobywającymi się z wnętrza ich popędowej, tłumionej natury...


James rozpoczyna służbę w oddziale wojskowym, który zajmuje się rozbrajaniem bomb na polu walki. James obejmuje dowództwo, w czasie kiedy trwa tu poważny konflikt. Swoich podwładnych zaskakuje decyzjami, przez które wydaje się, że śmierć jest mu obojętna. Irackie miasto, w okolicach którego stacjonują, pogrąża się w chaosie. James pokazuje swoją prawdziwą twarz, a wydarzenia, które będą temu towarzyszyć sprawią, że życie bohaterów już nigdy nie będzie takie samo.
Oparta na faktach opowieść osadzona w realiach Irlandii lat ’80. 19-letni Marty McGartland nawiązuje współpracę z brytyjskim rządem i nie rozumiejąc do końca konsekwencji swoich działań zostaje jego agentem. Wkrótce uświadamia sobie, że to wcale nie względy polityczne, ale możliwość ocalenia życia innym ludziom jest motorem jego działania. Gdy pewnego dnia rząd wysyła go na najniebezpieczniejszą w jego karierze misję i zostaje zdemaskowany przez IRA, jego życiu zaczyna grozić śmiertelne niebezpieczeństwo. Aby chronić siebie i swoją dopiero co założoną rodzinę, Marty musi uciekać. I po dziś dzień żyje w ukryciu.
Lisa, przykładna matka i żona, zostaje aresztowana i skazana za morderstwo. Mąż przygotowuje plan ucieczki z więzienia.
W Gotham City zjawia się Joker, którzy zagraża bezpieczeństwu jego mieszkańców. Batman próbuje powstrzymać jego działania.
Film jest luźną spekulacją na temat kulisów prawdziwego napadu na londyński oddział Lloyds Bank przy Baker Street, którego dokonano w1971 roku. Historia skoku na bank jest zadziwiająca - mimo iż natychmiast zaalarmowano policję i zarejestrowano rozmowy, które podczas napadu złodzieje prowadzili przez walkie-talkie, do dziś nikt nie został zatrzymany.
Świat wymyśla nowy sposób radzenia sobie z najgorszymi skazańcami. Na próbę na małą rosyjską wyspę, zostaje zesłanych 200 więźniów. Mając tylko kilka podstawowych narzędzi i niewystarczająco jedzenia, mają tam spędzić resztę swojego życia. Problem w tym, że zaraz po wycofaniu wojska, ujawniają się ukryte urazy i zwierzęce instynkty. Ale to dopiero początek, bo wkrótce na wyspę dotrą więźniowie z innych krajów.
Sandro żyje na ulicach Rio de Janeiro i od małego dziecka ma kontakt z przemocą. Był świadkiem morderstwa swojej matki oraz strzelaniny do dzieci w kościele. Teraz, jako nastolatek sam stał się bardzo bezwzględnym przestępcom. Kiedy dowiaduje się, że jego ukochana spotyka się z jego kolegą, porywa autobus linii 174.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…