Thriller 2013

Przedstawiamy listę 546 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 2013 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tajemnice Laketop 7.1

W niewielkim miasteczku w Nowej Zelandii 12-letnia córka lokalnego bossa narkotykowego okazuje się być w piątym miesiącu ciąży. Jednak dziewczynka nie chce powiedzieć policji, kto jest ojcem dziecka. Wkrótce po rozpoczęciu śledztwa w niewyjaśnionych okolicznościach znika. W jej poszukiwania jest zaangażowana detektyw Robin Griffin (Elisabeth Moss), która właśnie przebywa w rodzinnych stronach, aby wesprzeć chorującą matkę. Oprócz odnalezienia dziewczynki i ustalenia ojca dziecka młoda policjantka będzie musiała zmierzyć się z własną przeszłością.

Upadek 7.3

Północna Irlandia. Stella Gibson (Gillian Anderson) jest ambitną i inteligentną policjantką, która bez reszty poświęca się swojej pracy. Kobieta zostaje wysłana przez londyńską placówkę do Belfastu. Jej zadaniem jest schwytanie okrutnego seryjnego mordercy (Jamie Dornan), który z zimną krwią wybiera sobie coraz to nowe ofiary. Upadek to realistyczny serial łączący elementy psychologicznego thrillera z wątkami obyczajowymi. Akcja skupia się na postaci ambitnej pani detektyw, która poluje na zwyrodniałego seryjnego zabójcę.

Plush 5.8

Hayley (Emily Browning) traci brata wskutek przedawkowania narkotyków. Dziewczyna przechodzi załamanie, a na dodatek drugi album jej zespołu rockowego Plush jest bardzo negatywnie przyjęty przez krytyków i ponosi finansową klapę. Nowa nadzieja w jej życiu nadchodzi wraz z dołączeniem do zespołu nowego gitarzysty Enzo (Xavier Samuel). Ich znajomość szybko przeradza się w romans, który okazuje się niebezpieczny dla Hayley i jej bliskich.


Labirynt 7.7

Kiedy córka Kellera Dovera zostaje porwana mężczyzna zirytowany bezradnością policji sam zamierza znaleźć sprawcę.

Twardzielka 6.4

Pan Avila

Historia pana Ávili (Tony Dalton), który na co dzień jest przykładnym mężem Maríi (Nailea Norvind) i ojcem nastolatka Emiliano (Adrian Alonso). Dla nich i dla wszystkich, którzy go znają, to zwykły agent ubezpieczeniowy. Jednak za tą fasadą normalności mężczyzna skrywa pewien mroczny sekret - pracuje jako morderca na zlecenie w tajnym stowarzyszeniu. Kiedy w organizacji płatnych zabójców, do której należy, dochodzi do zmian, Ávila zostaje jej "Szefem". Dzięki nowej pozycji przychodzi mu zmierzyć się problemami i zadaniami, które całkowicie zmieniają jego dotychczasowe życie.

Noc oczyszczenia 5.4

Niedaleka przyszłość, rok 2022. W Stanach Zjednoczonych raz do roku na jedną noc mieszkańcy mogą bezkarnie rabować, mordować oraz działać wbrew obowiązującemu normalnie prawu. Jest to tak zwana noc oczyszczenia, gdyż oczyszcza obywateli ze złych emocji, by mogli przez kolejnych 364 dni stosować się do codziennego prawa. Rodzina Sandinów zamierza spędzić tę noc w domu, który posiada mocny system antywłamaniowy, autorstwa głowy rodziny - Jamesa (Ethan Hawke). Obserwujący widok z kamer syn Sandinów - Charlie (Max Burkholder) dostrzega biegnącego i prawdopodobnie rannego mężczyznę wołającego o pomoc. Charlie po chwili zastanowienia decyduje się otworzyć drzwi i wpuścić mężczyznę. Jest to początek wielu problemów dla rodziny, gdyż tego mężczyznę ściga grupa osób, która w noc oczyszczenia zajmuje się mordowaniem różnych w ich mniemaniu niewartych życia osób.

Pod skórą 5.5

Tajemnicza brunetka (Scarlett Johansson) przemierza szkockie drogi, polując na samotnych mężczyzn-autostopowiczów. Zwabieni przez atrakcyjną kobietę pasażerowie są usypiani i przewożeni na odludną farmę, gdzie czeka ich szokujący i okrutny los…

Układ 5.8

Pewnego ranka Londynem wstrząsa potężna eksplozja. W wyniku obławy udaje się złapać tylko jednego z terrorystów Farroukha Erdogana (Denis Moschitto). Ruszają przygotowania do procesu stulecia. Rząd zamierza w nim wykorzystać ściśle tajnego dowody, które nie zostaną ujawnione nawet obrońcom terrorysty. Prokurator generalny powołuje specjalnego rzecznika obrony, Claudię Simmons - Howe (Rebecca Hall), która jako jedyna ma mieć dostęp do wszystkich dokumentów i może domagać sie ich odtajnienia. W przededniu procesu umiera obrońca Erdogana. Jego miejsce zajmuje Martin Rose (Eric Bana), którego kiedyś łączył z Claudią namiętny romans. Gdy kolejne fakty wychodzą na jaw, wkrótce oboje uświadamiają sobie jak daleko sięga niebezpieczny spisek. Ich lojalność zostanie wystawiona na wielką próbę.

Filozofowie 6.0

W międzynarodowej szkole w Dżakarcie nauczyciel filozofii daje swoim uczniom zadanie, aby wybrali ze swojego grona dziesięć osób, które otrzymają miejsce w bunkrze na wypadek hipotetycznej zagłady nuklearnej. Każdy z nastolatków musi wcześniej wylosować zawód, jaki wykonuje w podjętej rozgrywce. Rozpoczyna się niejednoznaczna rywalizacja.

Słowa kluczowe