Filmy Tunezja

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Tunezja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Arab Blues

Po 10 latach spędzonych za granicą w Paryżu, 35-letnia muzułmanka wraca do Tunisu z marzeniem o otwarciu własnej praktyki psychoterapii.

Tlamess

S jest młodym żołnierzem na południowej pustyni Tunezji. Kiedy S dowiaduje się o śmierci matki, otrzymuje tygodniowy urlop i wraca do domu. Nigdy nie wróci do obozu. W jego popularnej okolicy rozpoczyna się polowanie na człowieka, po którym S ostatecznie ucieka przez górę. Kilka lat później F., młoda kobieta, zamężna z bogatym biznesmenem, który właśnie zamieszkał w luksusowej willi, dowiaduje się o swojej ciąży. Pewnego ranka wychodzi sama na spacer w lesie. Nigdy nie wróci.

Ostatni legion 6.2

Opowieść skupi się na losach ostatniego rzymskiego cesarza Romulusa Augustusa, 12-latka, zwanego także Romulusem Cesarzątkiem. Został on wyniesiony do władzy przez wojsko. W zamian za to chciało ono żołdu. Gdy tego nie otrzymali, znieśli cesarza z tronu i skazali na banicję na wyspie Capri.


Piękna i bestie

Podczas imprezy studenckiej, Mariam, młoda kobieta z Tunezji, spotyka tajemniczego Youssefa i wychodzi z nim na ulicę. Rozpoczyna długą noc, podczas której będzie musiała walczyć o poszanowanie jej praw i godności. Ale jak można osiągnąć sprawiedliwość, gdy ta jest po stronie katów?

Syn

Tunezja, lato 2011 roku. Fares i Meriem wyjeżdżają z 10-letnim synem Azizem na wakacje. Wyjazd kończy się tragicznym wypadkiem, podczas którego chłopiec zostaje przypadkowo postrzelony. Aby przeżył, potrzebny jest jak najszybszy przeszczep wątroby. Wymagane do zabiegu badania ujawniają długo skrywany rodzinny sekret, który odmieni ich życie.

Hedi

Hedi to młody człowiek zmagający się z problemami życia codziennego oraz konwencjami społecznymi w Tunezji. Hediemu niewiele rzeczy się udaje. Wykonuje pracę, która nie daje mu satysfakcji i w której się nie sprawdza. Nie posiada przyjaciół. Nie ma ambicji. Ma za to opiekuńczą matkę, która próbuje decydować za niego. Aranżowanie życia młodszego syna rozpoczyna od znalezienia idealnej synowej z właściwego domu. Przygotowania do ślubu trwają. W międzyczasie Hedi okrywa swoją drogę do szczęścia, ale u boku innej kobiety. Zakochuje się w bezpretensjonalnej Rym i postanawia wykroczyć poza konwencje.

Noura's Dream

Pozostało 5 dni do ogłoszenia rozwodu między Nourą (Hind Sabri) a Sofiane (Lotfi Abdelli), skazanym recydywistą. Noura, która marzy o wolności, będzie mogła w pełni żyć ze swoim kochankiem Lassadem (Hakim Boumsaoudi). Ale Sofiane zostaje zwolniony wcześniej niż oczekiwano, a prawo tunezyjskie surowo karze cudzołóstwo. Noura będzie musiała żonglować między swoją pracą, dziećmi, mężem, kochankiem i rzucić wyzwanie sprawiedliwości...

Czarne złoto 6.4

Pod bezlitosnym niebem pustyni dwaj odwieczni rywale - emir Nesib (Antonio Banderas) i sułtan Amar (Mark Strong) - zawierają pakt o nieagresji, na mocy którego zobowiązują się do zachowania pokoju oraz zrzeczenia się jakichkolwiek roszczeń wobec "Żółtego Pasa" - ziemi leżącej pomiędzy ich królestwami. Swoistym gwarantem dochowania umowy ma być wychowanie przez Nesiba dwóch synów Amara. Mija 12 lat. Saleeh (Akin Gazi) i Amar (Tahar Rahim) wyrastają na młodych mężczyzn. Są bardzo różni, jeden ma naturę wojownika, drugi jest spokojnym intelektualistą, który poza książkami świata nie widzi. Na przepiękną młodą kobietę wyrasta też rodzona córka Nesiba, księżniczka Lelya (Freida Pinto). Pakt między władcami obowiązuje aż do chwili, kiedy na terenie "Żółtego Pasa" Amerykanie odnajdują cenne złoża ropy naftowej.

Neron: Władca imperium

Neron utrwalił się na kartach historii jako jeden z najbardziej kontrowersyjnych cesarzy rzymskich. Był postrzegany wśród arystokracji rzymskiej jako tyran. Po tym jak Kaligula w przypływie szaleństwa kazał wygnać matkę Nerona, młodzieniec nieoczekiwanie stał się następcą tronu. Objął władzę jako siedemnastolatek, panował w latach 54-68. Jako cesarz rzymski dążył do narzucenia hellenistycznych form sprawowania władzy, nieustannie rywalizował z senatem o wpływy. Neron winą za wielki pożar Rzymu obarczył chrześcijan. Jego szaleństwo doprowadziło Rzym do krwawych represji i ogromnego kryzysu.

Nić 5.9

30-letni Malik (Antonin Stahly) wraca z Francji do Tunezji po śmierci ojca. Zamieszkuje razem z matką (Claudia Cardinale) i podejmuje pracę architekta. Malik jest homoseksualny. Ukrywa to przed światem i odczuwa, że sieć własnych kłamstw coraz bardziej go więzi. Kiedy poznaje Bilala (Salim Kechiouche), przystojnego araba, który jest służącym w posiadłości matki. Zakochuje się w nim ze wzajemnością i wówczas wszystko staje się możliwe... To pozytywna wizja tego, jak życie może wyglądać. Mądra, subtelnie opowiedziana historia rozgrywająca się w scenerii tunezyjskiego lata. Nić to to niebanalny romans doprawiony odpowiednią dawką humoru oraz estetycznymi zdjęciami pięknego kraju Południa.

Słowa kluczowe