Filmy Turcja

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Turcja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Emre (Selahattin Pasali), zdeterminowany i nieugięty młody prokurator, został właśnie powołany do małego, odległego miasteczka w Turcji. Zaraz po przybyciu natyka się na lokalnych notabli, którzy są zdeterminowani bronić swoich przywilejów wszelkimi środkami, nawet najbardziej ekstremalnymi.
Reżyserem tego ośmioodcinkowego serialu stworzonego i wyprodukowanego przez wytwórnię Karga Seven Pictures, która należy do firmy Red Arrow Studios, jest Emre Sahin ze studia Karga, zaś autorką scenariusza — Elif Usman. To adaptacja nagradzanego reportażu Charlesa Kinga pt. „O północy w Pera Palace” o losach młodej dziennikarki, Esry, której zlecono napisanie artykułu o legendarnym stambulskim hotelu Pera Palace. Gdy kobieta zabiera się do pracy, przypadkowo odkrywa, że jeden z pokoi hotelowych stanowi portal do roku 1919. Esra trafia do przeszłości i zostaje wciągnięta w sam środek politycznego spisku przeciwko ojcu nowoczesnej Turcji — Mustafie Kemalowi Ataturkowi. Wspólnie z Ahmetem, dziwacznym kierownikiem hotelu, Esra musi zadbać o to, by historia potoczyła się odpowiednim torem i by nic nie zagroziło przyszłości kraju. Stambuł roku 1919 to jednak niebezpieczne miejsce, a gdy kobieta poznaje Halita — przystojnego i tajemniczego właściciela najbardziej szalonego klubu w mieście — zdaje sobie sprawę, że nic nie jest takim, jakie się zdaje i że nikt nie jest tym, za kogo się podaje.
Menadżer w agencji reklamowej i projektantka-blogerka nie wierzą w miłość. Zakładają się, że rozkochają w sobie kogoś. Stosują przy tym nietypową taktykę.


Gwiazdor filmów erotycznych postanawia wycofać się z branży i zacząć produkować filmy innych gatunków, od science fiction po osadzone w średniowieczu kino akcji.

50 m²

0,0
Łatwo jest dostać drugą szansę od losu, ale trudniej dobrze ją wykorzystać. Gölge jest człowiekiem od brudnej roboty Serveta Nadira, który go wychował. Mężczyzna nie pamięta nic ze swojego dzieciństwa, a jedynym łącznikiem z przeszłością jest pewna fotografia. Po ucieczce od Nadira Gölge znajduje schronienie w zakładzie krawieckim o powierzchni 50 m² w dzielnicy Güzelce. Nowi sąsiedzi biorą go za Adema, syna niedawno zmarłego krawca imieniem Adil. Choć nowa sytuacja to dla niego nie lada wyzwanie, Gölge odmieni życie dzielnicy — a dzielnica odmieni jego życie.

Fatma

0,0
Fatma, zwykła sprzątaczka, która poszukuje zaginionego męża, Zafera, nieoczekiwanie dla samej siebie popełnia morderstwo. Wkrótce staje się niewidzialną zabójczynią — każdy widzi w niej bowiem jedynie „panią do sprzątania”.

Klub

0,0
Akcja serialu, który powstał na podstawie prawdziwej historii, rozgrywa się w burzliwym, przełomowym 1955 roku w Stambule. 32-letnia Matilda właśnie została ułaskawiona i zwolniona z więzienia po 17 latach. To jej pierwszy dzień na wolności i planuje poświęcić go na odszukanie kogoś ważnego — swojej 17-letniej córki Rasel, która wychowywała się jako sierota, gdy Matilda siedziała w więzieniu, i wyrosła na zbuntowaną młodą kobietę. Kiedy Matilda dowiaduje się, że jej córka została oskarżona o sabotaż nocnego klubu, postanawia rozmówić się z jego menedżerem. Ten zmusza ją do podpisania czeku in blanco i pracy w klubie, aby spłacić dług córki. Tam Matilda poznaje swoich nowych przyjaciół — eklektyczną grupę osób z różnych środowisk i religii, które uczą się pokonywać dzielące je różnice i własne ego, aby stać się rodziną. Z czasem zrozumiemy, dlaczego Matilda trafiła do więzienia i dlaczego jest przeciwna związkowi Rasel z młodym muzułmańskim taksówkarzem, który skradł jej serce.
Gdy na Ziemi dochodzi do katastrofy, biolog prowadzący podwodne badania stara się uratować swoją załogę. Okazuje się też, że nie wszystkich tragedia zaskoczyła tak samo.
Pogrążony w kryzysie wieku średniego architekt zaczyna prowadzić podwójne życie jako punk, tymczasem członkowie jego rodziny sami zmagają się z licznymi problemami.
Bahar wiedzie skromne życie. Mieszka w Stambule wraz ze swoimi rodzicami adopcyjnymi Nuran i Ilyasem oraz okropną, zazdrosną siostrą Efsun. Z powodu braku pieniędzy Bahar musi porzucić szkołę i podejmuje pracę w cukierni. Dziewczyna nie wie, że jest córką bogatego biznesmena Mehmeta Emira oraz zamożnej, młodej kobiety, która zmarła przy porodzie. Ojciec kobiety był przeciwny związkowi tych dwojga i ukrywając wszystko przed Mehmetem oddał dziecko na wychowanie swoim służącym. Teraz Nuran i Ilyas mają nikczemne plany… Zamierzają przedstawić Efsun jako zaginioną córkę Mehmeta. Czy prawda wyjdzie na jaw i ojciec z córką będą w końcu razem? Czy współczesny kopciuszek będzie mógł wieść życie, jakie było mu pisane?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…