Western 1965

Przedstawiamy listę 40 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Western z 1965 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Niesłusznie oskarżeni 4.0

Vern i Wes - dwaj kowboje wracający do domu w Teksasie z rodeo, które zostało odwołane, rozbijają obóz obok chaty pełnej podejrzanych typów. Okazuje się, jak bardzo było to lekkomyślne, gdy zaczyna się pościg i grupa stróżów prawa bierze ich za gangsterów. By udowodnić swoją niewinność, kowboje będą musieli złamać prawo.

Za kilka dolarów więcej 7.7

Eastwood występuje jako łowca nagród na tropie Indio - jednego z najniebezpieczniejszych bandytów terroryzujących okolicę. Jego bezlitosny rywal - pułkownik Mortimer (Lee Van Cleef, W samo południe) za wszelką cenę chce jako pierwszy schwytać Indio, żywego czy martwego. Obaj zdecydowani otrzymać nagrodę, gotowi są nawet wyeliminować jeden drugiego, wkrótce maja tylko jedno wyjście - połączyć swe siły lub stawić czoła pewnej śmierci z rąk Indio i bandy jego wyjętych spod prawa zbirów.

Synowie Katie Elder 7.7

Katie Elder miała czterech synów. Do domu w Clearwater, w Teksasie, wrócili dopiero w dniu jej pogrzebu, by oddać matce ostatni hołd. John Wayne gra najstarszego i najtwardszego z synów - słynnego rewolwerowca. Tom ma talent do kart - a gdy musi, to i do strzelania. Matt jest najspokojniejszym z braci - nikt nie nazwie go rudzielcem... dwa razy. Bud, najmłodszy z nich, to jedyna ostoja przyzwoitości w rodzinie.


Viva Maria! 6.7

Rok 1907. Dwie Marie - Francuzka (Brigitte Bardot) i Irlandka (Jeanne Moreau) odbywają tournee po ogarniętm rewolucją kraju w Ameryce Środkowej. Zrządzeniem losu kobiety dołączają do chłopskiej rewolucji.

Major Dundee 6.7

Historia rozgrywa się w 1864 roku, pod koniec wojny domowej między Północą i Południem. Niewielki oddział Apaczów pod wodzą Sierra Charriby atakuje przyczółek kawalerii Stanów Zjednoczonych. W rzezi ginie wielu żołnierzy, a Indianie uprowadzają dzieci i uciekają do Meksyku. Major Amos Charles Dundee, dowódca fortu Benlin, poprzysięga Apaczom zemstę. Nie ma własnych żołnierzy, więc postanawia wykorzystać w akcji wziętych do niewoli konfederatów i przestępców kryminalnych. Wśród nich jest dawny przyjaciel majora, Benjamin Tyreen, oskarżony o zabójstwo strażnika więziennego, który nie ukrywa, że po zakończeniu misji zamierza go zabić. Zorganizowany w pośpiechu oddział wyrusza w pościg.

Pistolet dla Ringa 5.0

Banda meksykanów napada na bank. Jednak bandytom nie udaje się skok, a podczas ucieczki ukrywają się w najbliższej farmie i biorą za zakładników jej mieszkańców. Szeryf miasteczka Quemado, prosi o pomoc sławnego rewolwerowca Ringo.

Na szlaku Alleluja 6.0

John Sturges (Siedmiu wspaniałych) ukazuje legendę Dzikego Zachodu w krzywym zwierciadle. Na szlaku Alleluja to świetny komediowy western, który Los Angeles Times określił mianem "prawdopodobnie najzabawniejszego westernu kiedykolwiek zrealizowanego" o czasach, w których Denver o mały włos nie zostało zniszczone przez panująca posuchę... whiskey... a czterdzieści wagonów tego trunku musiało przemierzyć bardzo dzikie i bardzo spragnione okolice! W tej epickiej przygodzie, która bawi i zarazem trzyma w napięciu występują zdobywcy Oscarów, Burt Lancaster i Martin Landau wraz z nominowaną do Nagrody Akademii Lee Remick.

Kasia Ballou 7.0

Kasia (Jane Fonda) martwi się o swoją rodziną. Chciwa i bezwzględna kolej zastrasza wszystkich. Za opór płaci się najwyższą cenę. Wkrótce ginie ojciec Kasi, zamordowany z rąk bandyty wynajętego przez ową korporację. Nasza bohaterka nie zamierza pozostawać bierna. W chęci wzięcia odwetu wynajmuje najlepszego rewolwerowca, Shelleena (Lee Marvin). Nie wie ona jednak, że bije on jeszcze jeden rekord. Największego pijaństwa...

Kowboju, do dzieła! 6.7

Miasteczko Stodge City jest zastraszone przez bandę Rumbo Kida. Ale kiedy pewnego razu do miasteczka przyjeżdża inspektor sanitarny Mashall P. Knutts wszyscy biorą go za szeryfa, który zrobi tutaj porządek. (Z ang. słowo Marshall oznacza funkcję stróża prawa zwanego po polsku szeryfem). Marshallowi dopomaga szukająca zemsty Anie Oakley oraz ekspert sanitarny...

El Charro de las Calaveras 5.0

Zamaskowany rewolwerowiec walczy z potworami.

Słowa kluczowe