Western 1965

Przedstawiamy listę 40 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Western z 1965 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Niesłusznie oskarżeni 4.0

Vern i Wes - dwaj kowboje wracający do domu w Teksasie z rodeo, które zostało odwołane, rozbijają obóz obok chaty pełnej podejrzanych typów. Okazuje się, jak bardzo było to lekkomyślne, gdy zaczyna się pościg i grupa stróżów prawa bierze ich za gangsterów. By udowodnić swoją niewinność, kowboje będą musieli złamać prawo.

Za kilka dolarów więcej 7.8

Kiedy dwaj rywalizujący ze sobą łowcy nagród (Nagrodzony Oscarem Clint Eastwood oraz Lee Van Cleef) orientują się, że ścigają tego samego bandytę, łączą siły w nadziei doprowadzenia go przed oblicze sprawiedliwości. Jednak wraz z rozwojem akcji, sprawy coraz bardziej się komplikują. Zobacz mocną, drugą część sagi Sergia Leone, w której Eastwood wciela się w osławionego „Człowieka bez imienia”.

Synowie Katie Elder 7.5

Najstarszy z braci powraca do Clearwater na pogrzeb matki. John jest znanym rewolwerowcem i gdzie się pojawia, pojawiają sie kłopoty. Chłopcy starają się odzyskać rodzinne rancho, które przegrał w karty ich ojciec. Nie wiadomo czy była to uczciwa gra gdyż dziwnym trafem jeszcze tego samego wieczoru, ginie ich ojciec.


Viva Maria! 7.5

Opowieść toczy się w południowoamerykańskim kraju, w którym rządzi bezwzględny despota. W tym czasie do tego kraju zawitała wędrowna trupa komediowa, do której wstąpiła córka irlandzkiego rewolucjonisty. Przypadkowo zespół zostaje wplątany w powstanie chłopskie i dwie aktorki: Francuzka i Irlandka, obie o imieniu Maria, zostają wodzami rewolucji.

Major Dundee 6.9

Oficer Unii (Charlton Heston) prowadzi dziwaczną zbieraninę byłych niewolników, rebeliantów i kryminalistów (w tych rolach m.in. Richard Harris czy James Coburn) do Meksyku, do walki przeciwko morderczej bandzie Apaczów. Powstaje jednak pytanie, kto jest bardziej niebezpieczny i sieje większy terror?

Kasia Ballou 7.1

Kasia (Jane Fonda) martwi się o swoją rodziną. Chciwa i bezwzględna kolej zastrasza wszystkich. Za opór płaci się najwyższą cenę. Wkrótce ginie ojciec Kasi, zamordowany z rąk bandyty wynajętego przez ową korporację. Nasza bohaterka nie zamierza pozostawać bierna. W chęci wzięcia odwetu wynajmuje najlepszego rewolwerowca, Shelleena (Lee Marvin). Nie wie ona jednak, że bije on jeszcze jeden rekord. Największego pijaństwa...

Kowboju, do dzieła! 6.7

Miasteczko Stodge City jest zastraszone przez bandę Rumbo Kida. Ale kiedy pewnego razu do miasteczka przyjeżdża inspektor sanitarny Mashall P. Knutts wszyscy biorą go za szeryfa, który zrobi tutaj porządek. (Z ang. słowo Marshall oznacza funkcję stróża prawa zwanego po polsku szeryfem). Marshallowi dopomaga szukająca zemsty Anie Oakley oraz ekspert sanitarny...

El Charro de las Calaveras 5.0

Zamaskowany rewolwerowiec walczy z potworami.

Winnetou 3: Ostatnia walka 7.0

Ekranizacja najsłynniejszej powieści Karola Maya, której akcja rozgrywa się w dzikich i malowniczych sceneriach Dzikiego Zachodu. Nastały ciężkie czasy dla wodza Winnetou i jego ludzi. Los sprawił, że przyszło Mu żyć w trudnych dla tego kraju czasach. Tuż po zakończeniu wojny domowej nastąpił ogromny przypływ osadników zza Wielkiej Wody. Coraz głośniejsze staway się żądania przybyszów o powiększenie ich terytoriów na Zachodzie. Tak więc z miesiąca na miesiąc zmniejszało się terytorium dawnych władców tych ziem - Indian. Groziła Im nędza i zagłada! Wódz Winnetou widząc narastające zagrożenie, próbuje znaleźć sposoby, jak uratować swój czerwony lud.

Słowa kluczowe