Western 1965

Przedstawiamy listę 40 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Western z 1965 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Niesłusznie oskarżeni 4.0

Vern i Wes - dwaj kowboje wracający do domu w Teksasie z rodeo, które zostało odwołane, rozbijają obóz obok chaty pełnej podejrzanych typów. Okazuje się, jak bardzo było to lekkomyślne, gdy zaczyna się pościg i grupa stróżów prawa bierze ich za gangsterów. By udowodnić swoją niewinność, kowboje będą musieli złamać prawo.

Za kilka dolarów więcej 7.8

Eastwood występuje jako łowca nagród na tropie Indio - jednego z najniebezpieczniejszych bandytów terroryzujących okolicę. Jego bezlitosny rywal - pułkownik Mortimer (Lee Van Cleef, W samo południe) za wszelką cenę chce jako pierwszy schwytać Indio, żywego czy martwego. Obaj zdecydowani otrzymać nagrodę, gotowi są nawet wyeliminować jeden drugiego, wkrótce maja tylko jedno wyjście - połączyć swe siły lub stawić czoła pewnej śmierci z rąk Indio i bandy jego wyjętych spod prawa zbirów.

Synowie Katie Elder 8.0

Katie Elder miała czterech synów. Do domu w Clearwater, w Teksasie, wrócili dopiero w dniu jej pogrzebu, by oddać matce ostatni hołd. John Wayne gra najstarszego i najtwardszego z synów - słynnego rewolwerowca. Tom ma talent do kart - a gdy musi, to i do strzelania. Matt jest najspokojniejszym z braci - nikt nie nazwie go rudzielcem... dwa razy. Bud, najmłodszy z nich, to jedyna ostoja przyzwoitości w rodzinie.


Viva Maria! 7.5

W 1907 roku w Meksyku spotykają się dwie młode i niezwykle energiczne kobiety, Irlandka oraz Francuzka. Obie panie o tym samym imieniu, Maria, organizują występy strip-teasowe dla wybranych mężczyzn. Wskutek zbiegu okoliczności, wkrótce obie Marie stają się ludowymi bohaterkami rewolucji i udają się do Paryża.

Major Dundee 7.0

Rok 1864. Apacze atakują bazę Unii i porywają dzieci do Meksyku. Major Dundee (Charlton Heston) zmusza do udziału w pościgu wziętych do niewoli konfederatów. Wśród nich jest także jego dawny przyjaciel, kapitan Tyreen (Richard Harris).

Kasia Ballou 7.1

Kasia (Jane Fonda) martwi się o swoją rodziną. Chciwa i bezwzględna kolej zastrasza wszystkich. Za opór płaci się najwyższą cenę. Wkrótce ginie ojciec Kasi, zamordowany z rąk bandyty wynajętego przez ową korporację. Nasza bohaterka nie zamierza pozostawać bierna. W chęci wzięcia odwetu wynajmuje najlepszego rewolwerowca, Shelleena (Lee Marvin). Nie wie ona jednak, że bije on jeszcze jeden rekord. Największego pijaństwa...

Kowboju, do dzieła! 6.7

Miasteczko Stodge City jest zastraszone przez bandę Rumbo Kida. Ale kiedy pewnego razu do miasteczka przyjeżdża inspektor sanitarny Mashall P. Knutts wszyscy biorą go za szeryfa, który zrobi tutaj porządek. (Z ang. słowo Marshall oznacza funkcję stróża prawa zwanego po polsku szeryfem). Marshallowi dopomaga szukająca zemsty Anie Oakley oraz ekspert sanitarny...

El Charro de las Calaveras 5.0

Zamaskowany rewolwerowiec walczy z potworami.

Winnetou 3: Ostatnia walka 7.0

Ekranizacja najsłynniejszej powieści Karola Maya, której akcja rozgrywa się w dzikich i malowniczych sceneriach Dzikiego Zachodu. Nastały ciężkie czasy dla wodza Winnetou i jego ludzi. Los sprawił, że przyszło Mu żyć w trudnych dla tego kraju czasach. Tuż po zakończeniu wojny domowej nastąpił ogromny przypływ osadników zza Wielkiej Wody. Coraz głośniejsze staway się żądania przybyszów o powiększenie ich terytoriów na Zachodzie. Tak więc z miesiąca na miesiąc zmniejszało się terytorium dawnych władców tych ziem - Indian. Groziła Im nędza i zagłada! Wódz Winnetou widząc narastające zagrożenie, próbuje znaleźć sposoby, jak uratować swój czerwony lud.

Diabelska broń 7.0

Link Murdock, przewodnik karawany osadników podążającej na Zachód, wybiera się w towarzystwie zaprzyjaźnionego chłopca po zaopatrzenie do miasteczka. Spotyka tam swoją dawną miłość, a także braci MacLeanów, z którymi ma nie wyrównane rachunki.

Słowa kluczowe