Western 1965

Przedstawiamy listę 40 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Western z 1965 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Niesłusznie oskarżeni 4.0

Vern i Wes - dwaj kowboje wracający do domu w Teksasie z rodeo, które zostało odwołane, rozbijają obóz obok chaty pełnej podejrzanych typów. Okazuje się, jak bardzo było to lekkomyślne, gdy zaczyna się pościg i grupa stróżów prawa bierze ich za gangsterów. By udowodnić swoją niewinność, kowboje będą musieli złamać prawo.

Za kilka dolarów więcej 7.7

Opowieść o dwóch sławnych rewolwerowcach: Douglasie Mortimerze (Lee Van Cleef) i tajemniczym Człowieku Bez Imienia (Clint Eastwood), polujących na bandytę zwanego Indio (Gian Maria Volontè). Za jego głowę wyznaczono wysoką nagrodę. Obaj "myśliwi" reprezentują odmienne "szkoły" i "pracują" krańcowo różnymi metodami. Wynik polowania na Indio będzie jednocześnie rozstrzygnięciem zawodowego pojedynku obu mistrzów.

Synowie Katie Elder 7.7

Katie Elder miała czterech synów. Do domu w Clearwater, w Teksasie, wrócili dopiero w dniu jej pogrzebu, by oddać matce ostatni hołd. John Wayne gra najstarszego i najtwardszego z synów - słynnego rewolwerowca. Tom ma talent do kart - a gdy musi, to i do strzelania. Matt jest najspokojniejszym z braci - nikt nie nazwie go rudzielcem... dwa razy. Bud, najmłodszy z nich, to jedyna ostoja przyzwoitości w rodzinie.


Viva Maria! 6.7

Rok 1907. Dwie Marie - Francuzka (Brigitte Bardot) i Irlandka (Jeanne Moreau) odbywają tournee po ogarniętm rewolucją kraju w Ameryce Środkowej. Zrządzeniem losu kobiety dołączają do chłopskiej rewolucji.

Major Dundee 6.7

Rok 1864. Apacze atakują bazę Unii i porywają dzieci do Meksyku. Major Dundee (Charlton Heston) zmusza do udziału w pościgu wziętych do niewoli konfederatów. Wśród nich jest także jego dawny przyjaciel, kapitan Tyreen (Richard Harris).

Pistolet dla Ringa 5.0

Banda meksykanów napada na bank. Jednak bandytom nie udaje się skok, a podczas ucieczki ukrywają się w najbliższej farmie i biorą za zakładników jej mieszkańców. Szeryf miasteczka Quemado, prosi o pomoc sławnego rewolwerowca Ringo.

Na szlaku Alleluja 6.0

John Sturges (Siedmiu wspaniałych) ukazuje legendę Dzikego Zachodu w krzywym zwierciadle. Na szlaku Alleluja to świetny komediowy western, który Los Angeles Times określił mianem "prawdopodobnie najzabawniejszego westernu kiedykolwiek zrealizowanego" o czasach, w których Denver o mały włos nie zostało zniszczone przez panująca posuchę... whiskey... a czterdzieści wagonów tego trunku musiało przemierzyć bardzo dzikie i bardzo spragnione okolice! W tej epickiej przygodzie, która bawi i zarazem trzyma w napięciu występują zdobywcy Oscarów, Burt Lancaster i Martin Landau wraz z nominowaną do Nagrody Akademii Lee Remick.

Kasia Ballou 7.0

Kasia (Jane Fonda) martwi się o swoją rodziną. Chciwa i bezwzględna kolej zastrasza wszystkich. Za opór płaci się najwyższą cenę. Wkrótce ginie ojciec Kasi, zamordowany z rąk bandyty wynajętego przez ową korporację. Nasza bohaterka nie zamierza pozostawać bierna. W chęci wzięcia odwetu wynajmuje najlepszego rewolwerowca, Shelleena (Lee Marvin). Nie wie ona jednak, że bije on jeszcze jeden rekord. Największego pijaństwa...

Kowboju, do dzieła! 6.7

Miasteczko Stodge City jest zastraszone przez bandę Rumbo Kida. Ale kiedy pewnego razu do miasteczka przyjeżdża inspektor sanitarny Mashall P. Knutts wszyscy biorą go za szeryfa, który zrobi tutaj porządek. (Z ang. słowo Marshall oznacza funkcję stróża prawa zwanego po polsku szeryfem). Marshallowi dopomaga szukająca zemsty Anie Oakley oraz ekspert sanitarny...

El Charro de las Calaveras 5.0

Zamaskowany rewolwerowiec walczy z potworami.

Słowa kluczowe