Western 1990

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 13 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Western z 1990 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zachodnie równiny Stanów Zjednoczonych, rok 1864. Sfrustrowany oficer kawalerii Porucznik Dunbar (Kevin Costner) odnajduje swe miejsce wśród Indian ze szczepu Siuksów, zafascynowany ich obyczajami i sposobem życia.
W trzeciej już części akcja dzieje się na dzikim zachodzie. Dr. Brown (Christopher Lloyd) wylądował na dzikim zachodzie, gdzie został zastrzelony przez jednego z rewolwerowców. Na wieść o tym Marty (Michael J. Fox) odszukuje wehikuł i cofa się w przeszłości by uratować swojego przyjaciela. trafia tam jeszcze przed śmiercią Browna. Razem muszą dopracować wehikuł by mogli nim uciec nim obydwaj zostaną zabici.
Do miasteczka na Dzikim Zachodzie, na pograniczu z Meksykiem, powraca po ukończeniu studiów Billy Ray. Ten niezgrabny nauczyciel darzy nieśmiałym uczuciem swą przyjaciółkę z dzieciństwa, Nattie, ale przede wszystkim marzy o przygodach na miarę bohaterów groszowych westernowych powieści, których jest nałogowym czytelnikiem. Okazja wkrótce się nadarza: meksykański bandyta El Diablo, porywa Nattie.


Dobrze się zapowiadający pisarz z Seattle - Farley, wędruje samotnie przez pustynię na Wschód. Nastała noc, rozbija obóz i rozpala ognisko. Nagle z mroku wyłania się tajemniczy jeździec. Okazuje się, że jest to Morrison, człowiek gór, łowca głów, który przemierza pustynię na koniu, wioząc nieboszczyka. Kiedy się bliżej zaznajomili, Morrison zaczyna opowiadać niesamowite historie. Pierwszą, o prastarej klątwie Indian i człowieku, który zbezcześcił indiański cmentarz, za co został pogrzebany żywcem. Bohaterem kolejnej opowieści jest wędrowiec, który spotykał na pustyni kobietę w ciąży, żywiącą się ciałami łatwowiernych mężczyzn.
Billy "The Kid" i jego gang są ścigani listem gończym. Gdy "Doc" Scurlock i Chavez zostają schwytani Billy rusza im na ratunek. Uciekinierzy ruszają na południe Meksyku. Wówczas szeryf Chisum wynajmuje Pata Barretta, byłego partnera Billy'ego aby za 1000$ nagrody zabił legendarnego Billy'ego "The Kid".
Amerykański strzelec wyborowy walczy w obronie aborygenów z bezwzględnych ranczerem.
Małe miasteczko Randado, młody farmer Kirby Frye przypadkowo łapie nocą dwóch meksykańskich rabusiów bydła. W ten sposób zostaje mianowany na zastępcę szeryfa, ale kiedy szeryf wyjeżdża na patrol, to syn okradzionego przez Meksykanów ranczera postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość.
Bad Jim to imię czarnego ogiera. Bad Jim ma przedziwną władzę nad każdym swoim właścicielem. Potrafi ze spokojnego, prawego człowieka zrobić bandytę, złodzieja, mordercę. Dlaczego tak się dzieje nie wiadomo. Wiadomo jednak, że to prawda. Nic więc dziwnego, że wędruje z rąk do rąk.
Okolice hrabstwa Rosebud w stanie Montana przypominają scenografię westernu: pogonie z lassem w ręku, wypas koni, knajpy, w których słucha się muzyki country i burdy wywoływane przez mężczyzn, którym szumi w głowie alkohol. Ten idylliczny obraz zakłóca świadomość, że życie we współczesnej Montanie jest dalekie od sielanki. Znikają bezkresne połacie prerii, które zastępują kopalnie odkrywkowe. Hodowcy bydła i farmerzy nie są w stanie utrzymać się z pracy swoich rąk, a amerykański kowboj jest już tylko legendą Dzikiego Zachodu. Rodzina Guthrie staje przed trudnym dylematem, który dzieli jej członków na dwa przeciwne obozy. Ojciec i syn bardzo chcą sprzedać ranczo inwestorom, a matka i córka pragną zachować ziemię, by w dalszym ciągu kultywować tradycyjny styl życia.
Czasy amerykańskiej wojny secesyjnej. Prawdziwa historia miłości agenta tajnych służb Unii, Allana Pinkertona, założyciela słynnej agencji detektywistycznej, i Rose Greenhow, arystokratki z Południa, która szpiegowała na rzecz konfederatów. Bohaterowie poznali się na ekskluzywnym balu, gdzie Rose była zarówno jego organizatorką, jak i aktywnym szpiegiem. Gdy później ludzie Pinkertona ją wytropili i schwytali, a sąd skazał na rozstrzelanie, zakochany agent pomógł jej uciec z więzienia…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…