Western 1992

Przedstawiamy listę 11 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Western z 1992 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mad at the Moon 3.0

Jenny Hill zostaje zmuszona przez matkę do poślubienia bogatego farmera, mieszkającego samotnie w pobliżu miasteczka. Po szybkim ślubie nowożeńcy wyjeżdżają na farmę Jamesa, gdzie od tej pory mają zamieszkać. Zakochana w miejscowym rozrabiaku Jenny, nie przepada za mężem i szuka powodu by od niego uciec. Okazja nadarza się, gdy podczas pełni James zamyka ja w domu, a sam niczym zwierze szaleje na zewnątrz.

El mariachi, czyli kariera klezmera 6.9

Wszystko czego pragnie, to zostać Mariachi jak jego ojciec, dziad i pradziad. Ale miasto, które miało przynieść mu szczęście, sprowadza na niego klątwę - śmiertelnie pomyloną tożsamość. Zmuszony do zamiany gitary na broń, Mariachi gra o własne życie.

Bez przebaczenia 8.0

"Bez przebaczenia" to klasyka współczesnego kina i kwintesencja westernu, jak twierdzi reżyser i odtwórca głównej roli Clint Eastwood. Obraz, który uznano za jedno ze stu największych arcydzieł w historii amerykańskiego kina, został wyróżniony 4 Oscarami® za najlepszy film, reżyserię, najlepszą drugoplanową rolę męską (Gene Hackman) i najlepszy montaż (Joel Cox). Clint Eastwood i Morgan Freeman wcielają się w role emerytowanych rewolwerowców, którzy po raz ostatni chwytają za broń, by wziąć udział w polowaniu na niebezpiecznego przestępcę. W filmie zobaczymy ponadto Richarda Harrisa jako zawodowego zabójcę i Gene'a Hackmana w roli przebiegłego i brutalnego szeryfa o niekonwencjonalnym sposobie rozumienia prawa.


Męskie opowieści 7.0

Słowa kluczowe