Western 1992

Przedstawiamy listę 11 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Western z 1992 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Bez przebaczenia 8.1

Eastwood gra budzącego niegdyś postrach rewolwerowca, Billa Munny'ego, który teraz jest postarzałym, załamanym wdowcem. Jeszcze raz wyrusza wraz ze swoim czarnoskórym przyjacielem, Nedem Loganem (Morgan Freeman), w drogę na poszukiwanie dwóch braci za głowy, których wyznaczono nagrodę pieniężną z powodu maltretowania prostytutki. Munny, dawniej bezwzględny zabójca, próbuje początkowo swoją misję załatwić pokojowo; jednak prowokacje ze strony otoczenia, m.in. w osobie cynicznego szeryfa, Little Billa Dagetta (Gene Hackman), nie pozostawiają już Munny'emu żadnego wyboru: dochodzi do dramatycznego, brutalnego zakończenia.

El mariachi, czyli kariera klezmera 6.9

Wszystko czego pragnie, to zostać Mariachi jak jego ojciec, dziad i pradziad. Ale miasto, które miało przynieść mu szczęście, sprowadza na niego klątwę - śmiertelnie pomyloną tożsamość. Zmuszony do zamiany gitary na broń, Mariachi gra o własne życie.

Mad at the Moon 3.0

Jenny Hill zostaje zmuszona przez matkę do poślubienia bogatego farmera, mieszkającego samotnie w pobliżu miasteczka. Po szybkim ślubie nowożeńcy wyjeżdżają na farmę Jamesa, gdzie od tej pory mają zamieszkać. Zakochana w miejscowym rozrabiaku Jenny, nie przepada za mężem i szuka powodu by od niego uciec. Okazja nadarza się, gdy podczas pełni James zamyka ja w domu, a sam niczym zwierze szaleje na zewnątrz.


Męskie opowieści 7.0

Słowa kluczowe