Western 2010

Przedstawiamy listę 33 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Western z 2010 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tierra de Lobos 8.0

Hiszpania XIX wiek. Dwaj bracia César i Román Bravo po nieudanym napadzie na bank muszą uciekać przed wymiarem sprawiedliwości. W końcu postanawiają wrócić do swojego rodzinnego miasteczka El Lobo, gdzie będą musieli stawić czoła miejscowemu właścicielowi ziemskiemu.

Jonah Hex 5.1

Akcja filmu dzieje się na Dzikim Zachodzie, gdzie pokryty bliznami łowca głów - Jonah Hex - ściga tajemniczego osobnika, który za pomocą praktyk voodoo chce zebrać armię nieumarłych, w celu wyzwolenia Południa.

Prawdziwe męstwo 7.1

Ojciec czternastoletniej Mattie Ross (Hailee Steinfeld) zostaje zabity przez Toma Chaneya (Josh Brolin). Dziewczyna jest zdeterminowana i pragnie doprowadzić mordercę przed wymiar sprawiedliwości. Dołącza więc do szeryfa Roostera Cogburna (Jeff Bridges), który prowadzi pościg. Muszą się śpieszyć w poszukiwaniach, ponieważ zabójca ukrywa się na terytorium Indian, a ściga go jeszcze łowca nagród zwany LeBoeuf (Matt Damon), który chce go sprowadzić do Teksasu by ten znów zabijał.


Honor wojownika 6.8

Legendarny wojownik, mistrz miecza, Yang, zostaje wyklęty przez członków własnego klanu. Nie wykonał bowiem zadania, jakie mu powierzono. Nie zabił ostatniego przedstawiciela wrogiego klanu, kiedy okazało się, że jest nim... dziecko. Teraz musi uciekać przed zemstą byłych towarzyszy. Trafia do małego amerykańskiego miasteczka, jednak nie dane jest mu zaznać spokoju. Musi stanąć do walki, aby uratować mieszkańców miasta przed atakiem uzbrojonych, śmiertelnie niebezpiecznych zabójców.

Gallowwalker 6.3

Aman zabija bandytów, którzy zgwałcili jego ukochaną, ale przez ciążącą na nim klątwę jego ofiary wracają do życia. Nie mając innego wyjścia Aman musi uśmiercić ich raz jeszcze, ale tym razem nie będzie to tak proste.

Meek's Cutoff 5.9

Krwawe wzgórze 6.5

Młody posterunkowy konnej policji Shane Cooper (Ryan Kwanten), przejeżdża do małego prowincjonalnego miasteczka z ciężarną żoną (Claire van der Boom), w poszukiwaniu spokojnego życia. Lecz pierwszy dzień pracy Coopera szybko zmienia się w najgorsze, kiedy z więzienia ucieka Jimmy Conway (Tommy Lewis), uznany za winnego dokonania szeregu okrutnych zabójstw. Morderca jest pełen determinacji, by zemścić się na wszystkich tych, którzy wsadzili go do więzienia. Miejscowa policja jest w panice, miasto staje się miejscem przerażającej krwawej rzezi. Shane zmuszony jest wziąć sprawy w swoje ręce, jeżeli chce przeżyć i uratować żonę...

DC Showcase: Jonah Hex 7.0

Jonah Hex przybywa do małego miasteczka szukając rewolwerowca Red Doc'a, za którego głowę wyznaczono sporą nagrodę. Na miejscu Hex dowiaduje się o prostytutce Madame Lorrain, która jako ostatnia widziała bandytę. Ostrzeżony unika zastawionej pułapki i wraz z Lorrain udaje się do opuszczonej kopalni gdzie znajduje się jej mroczny sekret.

Dead West 1.0

Nowe kierownictwo "Miasteczka dzikiego zachodu", chcąc uatrakcyjnić swoje pokazy postanawia, podczas nadchodzącego Halloween stworzyć miasto duchów. W trakcie prac nad wystrojem ekipa uwalnia wampira, który przemienia część jej członków w podobne sobie potwory. Nadchodzi wielkie otwarcie a wampiry zaczynają szukać ofiar i tylko Johnny Dust staje im na drodze.

Snowblind 1.0

W post-apokaliptycznej przyszłości Ziemia uległa zlodowaceniu, a świat stoczył się w bezprawie, gdzie rządzi prawo silniejszego. Skazany na śmierć rewolwerowiec Clayton Young dostaje propozycję ocalenia życia w zamian za zabicie innego rewolwerowca. Nie mając innego wyjścia Clayton zgadza się pracować dla bezwzględnego gubernatora, ale sytuacja nieco się komplikuje gdy zakochuje się w kobiecie swego celu.

Słowa kluczowe