Western 2012

Przedstawiamy listę 15 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Western z 2012 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Vegas 5.0

Lata 60. XX wieku. Szeryf Ralph Lamb (Dennis Quaid) zostaje poproszony przez burmistrza Las Vegas o pomoc w zaprowadzeniu porządku w mieście, w którym zaczyna kwitnąć korupcja i hazard, jednocześnie dochodzi do coraz częstszych morderstw i innych przestępstw. Oficer z czasów drugiej wojny światowej wydaje się być doskonałym kandydatem na stróża prawa - bystry, niezależny, honorowy, a przy tym bezwzględny względem oprychów. Jednak jego oponent, gangster Vincent Savino (Michael Chiklis), jest piekielnie groźny i przebiegły, a jego najwyższym celem jest władza absolutna w Las Vegas. Dlatego nie pozwoli, aby ktokolwiek stanął mu na drodze.

Hatfields & McCoys: Wojna klanów 7.3

Po zakończeniu wojny secesyjnej dwóch bliskich przyjaciół wraca do domu. Popadają jednak w konflikt, który wkrótce przeradza się w otwartą wojnę.

Casa de mi Padre 5.5

Gdzieś w Meksyku przy granicy ze Stanami Zjednoczonymi żyje sobie Armando Alvarez (Will Ferrell). Mimo że jest on pierworodnym w rodzinie, nie cieszy się poważaniem u swojego ojca (Pedro Armendáriz Jr.), który od zawsze na piedestale stawia młodszego brata Armanda, Raula (Diego Luna). Do rodziny wkracza piękna Sonia (Genesis Rodriguez), która ma wyjść za mąż za pupilka ojca. Tymczasem Raul, prowadząc nielegalny proceder, sprowadza na rodzinę ogromne niebezpieczeństwo...


Django 8.1

Jamie Fox wciela się w postać niewolnika Django, który razem z łowcą nagród Dr. Kingiem Schultzem (Christoph Waltz), w zamian za wyzwolenie, przemierza amerykańskie południe w poszukiwaniu wszelkiego autoramentu rzezimieszków, złoczyńców i kryminalistów. Jednak najważniejszym celem Django, którego umiejętności tropiciela są coraz doskonalsze, jest odnalezienie żony (Kerry Washington), utraconej dawno temu wskutek handlu niewolnikami. Gdy obaj łowcy trafiają wreszcie do Calvina Candie (Leonardo DiCaprio), brutalnego właściciela niesławnej posiadłości "Candyland", wzbudzają podejrzenia Stephena (Samuel L. Jackson), zaufanego niewolnika Candiego. Ich plany zostają przejrzane, a sami stają się celem ataku niebezpiecznej organizacji.

Longmire 6.6

Od roku owdowiały Walt Longmire (Robert Taylor) jest szeryfem w hrabstwie Absaroka w Wyoming. Pod maską dzielnej, uśmiechniętej twarzy, kryje w sobie ogromny ból po śmierci żony. Za namową swojej córki Cady (Cassidy Freeman), Walt próbuje zacząć żyć od nowa. Wspierać go w tym będzie nowo zatrudniona jako zastępca szeryfa Vic (Katee Sackhoff), z jej pomocą szeryf będzie ubiegał się o reelekcję. Jego przeciwnikiem będzie młody, ambitny zastępca Branch Connally (Bailey Chase).

Prawo Hannah 4.5

Wiele lat temu rodzice Hannah Beaumont (Sara Canning), zostali zamordowani przez członków gangu McMurphy'ego. Od najmłodszych lat Hannah wychowywała się w sierocińcu, co zniszczyło jej dzieciństwo, lecz stała sie twardą i odważną kobieta, która postanawia zemścić się na gangu za śmierć bliskich i swoje cierpienie.

Huck Finn i jego przygody 4.0

Po tym, jak Huck Finn (Leon Seidel) i jego przyjaciel Tom Sawyer (Louis Hofmann) znaleźli skarb, ich życie zmieniło się diametralnie. Początkowa fascynacja dobrobytem szybko jednak się kończy. Finn z ogromną przyjemnością zostawiłby wszystko i zaszył się w dziczy. Kiedy jego ojciec alkoholik (August Diehl) zjawia się, żeby odebrać mu majątek, chłopak postanawia wcielić swój plan w życie. Razem z Jimem (Jacky Ido), należącym do rodziny niewolnikiem, wyrusza w pełną przygód podróż wzdłuż rzeki Missisipi.

Gallowwalkers 5.0

Słowa kluczowe