Filmy Włochy

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Włochy. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film opowiada historię znakomitej pływaczki, która urodziła się w 1905 roku w Nowym Jorku w rodzinie imigrantów. Dzięki niezłomnemu wsparciu swojej starszej siostry i wspierających trenerów przezwyciężyła przeciwności losu i niechęć patriarchalnego społeczeństwa, aby wspiąć się w szeregach olimpijskiej drużyny pływackiej i dokonać oszałamiającego osiągnięcia – 21-kilometrowej trasy z Francji do Anglii.
Panem et Circenses – Chleba i rozrywki! Rzym w 79 roku n.e. to centrum Imperium Rzymskiego i najbogatsze miasto na świecie. To też miejsce, gdzie znudzone i coraz bardziej agresywne społeczeństwo utrzymywane jest w ryzach dzięki darmowemu jedzeniu i spektakularnej rozrywce. Serial Those About To Die odkrywa świat igrzysk, charakteryzujący się żądzą krwi, chciwością, dążeniem do władzy i korupcją. Na Circus Maximus panują cztery korporacje patrycjuszów – frakcje Niebieskich, Czerwonych, Białych i Zielonych, które kontrolują najcenniejsze udziały. W miarę jak gusta mieszkańców Rzymu stają się bardziej wyrafinowane i krwiożercze, pojawia się potrzeba nowego stadionu – Koloseum. Jego olbrzymia skala oraz rozwijający się podziemny świat zakładów rozszerzają jego wpływy. Pod trybunami tysiące ludzi pracuje i mieszka, wśród nich są ci, którzy umrą na arenie igrzysk.
Film i telewizja odgrywają istotną rolę w twórczości Demirkubuza. Jego bohaterowie często bywają uzależnieni od ruchomych obrazów. Szukają w nich ucieczki od rzeczywistości albo wzorców potrzebnych do jej kształtowania. İsa jest w tej twórczości przypadkiem szczególnym – dorabia jako statysta przy produkcji tanich seriali. W życiu codziennym jest nieudacznikiem, który żyje w obskurnej norze, zalega z czynszem, a w dodatku ma niejasne porachunki z mafią. Rozdygotany, niezdolny do świadomego działania, rozpaczliwie chciałby coś znaczyć. Z pistoletem w dłoni i głową pełną scenariuszy filmowych próbuje odgrywać rozmaite role. Pewnego dnia na jego drodze staje Meryem – piękna, maltretowana przez męża sąsiadka. W galerii przegranych bohaterów Demirkubuza İsa to jeden z typów najbardziej żałosnych, to bezwolna ofiara manipulacji. W Üçüncü sayfa oglądamy ludzi na samym dnie ich człowieczeństwa, gnanych instynktem przetrwania. Na ile jesteśmy w stanie zrozumieć człowieka poprzez jego miejsce w strukturze społecznej? – zastanawiał się reżyser, zachęcając do możliwie obiektywnej, pozbawionej etykietowania oceny bohaterów.


Stworzony na podstawie powieści Guido Maria Brera serial Diabelska gra opowiada historię Massimo (Alessandro Borghi) — włoskiego bankowca, który pnie się po szczeblach kariery w londyńskim banku. Mimo kryzysu finansowego, który dotknął świat, Massimo dobrze sobie radzi i zyskuje tym sympatię swojego mentora Dominica Morgana (Patrick Dempsey). Sprawy komplikują się, gdy Massimo zostaje uwikłany w skandal finansowy. Długo wyczekiwany przez Massimo awans przypada innemu bankierowi — Edwardowi, który niedługo potem ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Massimo jest pewien, że ktoś próbuje go wrobić, a śmierć Edwarda jest związana z większą aferą, w którą zamieszany jest jego mentor.
Dramat kostiumowy, w którym Lidia Poët bada sprawy morderstw i walczy o możliwość wykonywania zawodu. Serial inspirowany historią pierwszej włoskiej prawniczki.
Zainspirowany przełomowym spotkaniem były oficer śledczy postanawia zostać prywatnym detektywem i pracować dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą wejść na drogę prawa.
Opowieść o dwójce amerykańskich dzieciaków mieszkających w bazie wojskowej USA we Włoszech. Serial mówi o przyjaźni, pierwszej miłości i poszukiwaniu własnej tożsamości, jednocześnie pokazując całą paletę radości i trosk związanych z byciem nastolatkiem. Produkcja przedstawia historię, która mogłaby się wydarzyć w każdym miejscu na świecie, ale w tym przypadku rozgrywa się w małym kawałku Ameryki we Włoszech.
Kolekcja krótkometrażowych filmów autorstwa cenionych twórców z całego świata. Zmuszeni do pozostawania w domu wskutek epidemii COVID-19, filmowcy stworzyli osobiste, wzruszające historie o naszym wspólnym doświadczeniu życia w czasie kwarantanny. HOMEMADE, cykl wyprodukowany przez Fabula oraz The Apartment Pictures (z grupy Fremantle), udowadnia, że sztuka filmowa i kreatywność jej twórców stawia opór wszystkim wyzwaniom - nawet takim, jak globalna pandemia. Prezentowane historie powstały wyłącznie przy użyciu sprzętu znajdującego się w domach twórców w momencie zamykania się świata. Są to zarówno intymne pamiętniki codziennego życia filmowców, jak i krótkie fabuły w różnych gatunkach, które ukazują wpływ epidemii i związanego z nią dystansu społecznego na różne kraje i życie ludzi na całym świecie.
Rzym, rok 2011. Instytucje polityczne są o krok od upadku, Watykanem wstrząsają skandale, a na ulicach stolicy rozpętuje się piekło. W półświatku Cinaglia (Filippo Nigro) próbuje kontynuować dziedzictwo Samuraja oraz wspólnie z Badalim (Emmanuele Aita) sprawuje kontrolę nad całą przestępczą aktywnością w mieście przy poparciu Adelaide (Paola Sotgiu) i Angeliki (Carlotta Antonelli), które teraz kierują klanem Anacleti, a także Nadii (Federica Sabatini), która pomaga im zarządzać handlem w Ostii. Lecz nie wszyscy akceptują taki stan rzeczy. Do gry dołączają nowy zawodnicy, którzy zakłócają równowagę sił w Rzymie. Nadchodzi rewolucja, która rozchodzi się od kościoła i ratusza aż po wybrzeża Ostii, a jej celem jest wymazać wszystko to, co należy do przeszłości. Spadino (Giacomo Ferrara) musi wrócić do domu, aby ochronić swoją rodzinę przed zniszczeniem. Musi zdobyć nowych sprzymierzeńców — nawet wśród tych, z którymi nigdy by się nie spodziewał stanąć ramię w ramię… Lecz wojna to wojna, a jej stawką jest władza nad Rzymem.
Szokująca i prawdziwa historia trzech kobiet, które urodziły się w śmiercionośnym i bogatym klanie włoskiej mafii, a teraz chcą go obalić. U boku odważnej pani prokurator walczą o prawo do przetrwania i zbudowania nowej przyszłości dla swoich dzieci.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…