Wojenny 1964

Przedstawiamy listę 52 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Wojenny z 1964 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ojciec Wirgiliusz 8.0

Podczas II wojny światowej, australijska marynarka umieszcza na jednej z wysepek swojego obserwatora Waltera Ecklanda (Cary Grant), którego najprzyjemniejszym zajęciem jest picie whisky. Niespodziewanie otrzymuje on zadanie ewakuowania grupki ludzi z sąsiedniej wyspy. Jak się okazuje, rozbitkami są panna Catherine Freneau (Leslie Caron) oraz jej siedem uczennic. Od tego momentu sielankowe życie Waltera zupełnie się zmienia.

Zulusi 7.3

Zulu to pełna rozmachu i przygód opowieść o niezwykłym męstwie w obliczu nieprawdopodobnych przeciwności losu. Oparta na faktach historia przedstawia bohaterski opór stu brytyjskich żołnierzy, którzy w 1879 roku w Rockers Drift przeciwstawili się przeważającym siłom wroga - nieustraszonym wojownikom Zulu.

Barwy walki 8.5

Historia rozgrywa się podczas drugiej wojny światowej. Polska pod okupacją hitlerowską, tylko w niektórych rejonach kraju walczą oddziały partyzanckie o różnych orientacjach politycznych. Również w Górach Świętokrzyskich działają grupy AL, BCH, AK, NSZ a także partyzantka radziecka. Oddział Armii Ludowej, dowodzony przez por. Kołacza, otrzymał zadanie przerzucenia ważnego członka partii w okolice Chełma, gdzie właśnie znajduje się linia frontu...


Giuseppe w Warszawie 7.3

Perypetie włoskiego żołnierza, który dezerteruje z frontu wschodniego i ukrywa się w mieszkaniu warszawskiego rodzeństwa, by w końcu zostać sprzymierzeńcem Polaków w walce z Niemcami. Młodemu Włochowi jadącemu z frontu wschodniego na urlop, skradziono w Warszawie pistolet maszynowy. Podejrzewa o to jedną z pasażerek pociągu, Marię. Idzie do jej mieszkania i tam już pozostaje. Maria działa w konspiracji i po pewnym czasie Giuseppe okazuje się bardzo użyteczny - porusza się swobodnie wśród łapanek, wykrada Niemcom broń, itp. Nawet brat Marii, Staszek, marzący tylko o spokoju i odżegnujący się od wszelkiej działalności konspiracyjnej - zostaje w nią wciągnięty.

Pierwszy dzień wolności 8.0

Grupa polskich oficerów po kilku latach pobytu w niemieckim oflagu wraca do Polski. W drodze powrotnej trafiają do małego, opustoszałego niemieckiego miasteczka. Jeden z nich, Jan, jest ranny i z pomocą przychodzi mu lekarz niemiecki, doktor Rhode, który nie uciekł z miasta i został tutaj z córkami: Ingą, Luzzi i Lorchen. Inga, najstarsza z dziewcząt, zostaje brutalnie zgwałcona przez mężczyzn. Jan staje w jej obronie...

Pociąg 7.0

W sierpniu 1944 roku, kiedy wojska aliantów zbliżały się do Paryża, niemieccy okupanci usiłują wywieźć do Rzeszy bezcenne obrazy Picassa, van Gogha, Renoira, Matisse'a, Gauguina. Akcją ma kierować pułkownik von Waldheim. Panna Villard uprzedza organizację Ruchu Oporu działającą w kolejnictwie i przekonuje jej przywódców, że należy za wszelką cenę przeszkodzić w wywiezieniu cennego ładunku. Kolejarze dezorganizują transport, urządzają dywersje, sabotują.

Piąty jeździec apokalipsy 8.0

Akcja rozgrywa się w Pradze w roku 1941. Ulice Starego Miasta są wymarłe, tylko z plakatów krzyczą długie kolumny nazwisk rozstrzelanych. Synagogę zamieniono na skład rzeczy i sprzętów z żydowskich mieszkań. Tu pracuje jako magazynier były docent, doktor Braun. Codziennie odbywa długą wędrówkę do swej klitki mieszczącej się na poddaszu jednej z czynszowych kamienic. Razem z nim skrada się ulicami strach - groza, która zawisła nad losem wszystkich Żydów. Pewnego dnia w jednym z mieszkań znajduje schronienie ranny konspirator. Opiekujący się nim lokator zwraca się do Brauna o pomoc. Rannemu potrzebna jest morfina. Lekarz wyrusza na poszukiwanie leku u swych dawnych kolegów.

Ojciec żołnierza 7.5

Akcja toczy się w czasie II wojny światowej. Główny bohater to stary, zmęczony życiem mężczyzna. Jego syn jest gdzieś na froncie zachodnim. Niespodziewanie nadchodzi wiadomość o tym, że chłopak został ciężko ranny. Ojciec żołnierza wyrusza więc w najdalszą podróż swojego życia - do Berlina, żeby zobaczyć i pielęgnować w szpitalu ukochanego syna. Niestety, gdy wreszcie dociera na miejsce, syn kona w jego ramionach. Podróż starca do Berlina okazuje się alegorią ludzkiej wędrówki przez życie.

Żywi i martwi 1.0

Oficer polityczny Sincow, świadek potwornej masakry własnych oddziałów. Wycofując się od granicy, wyrywając z okrążenia, ranny, wycieńczony, trafia wreszcie do swoich. Zamiast wytchnienia, czeka go jednak poniżające przesłuchanie u młodego, tępego oficera oddziału specjalnego. Sincow nie może od razu udowodnić swojej tożsamości.

Zhavoronok 9.0

Hitlerowcy wypróbowują na jednym ze swych poligonów nowy typ pocisku przeciwpancernego - za cel służą im zdobyczne radzieckie czołgi obsługiwane przez jeńców. Pewnego razu jeden z tych czołgów z załogą złożoną z trzech Rosjan i Francuza - atakuje niemiecką baterię, niszczy ją i wydostaje się z poligonu...

Słowa kluczowe