Wojenny 1970

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 49 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Wojenny z 1970 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Waterloo

6,7
Po prawie dwudziestu latach wojen cesarz Napoleon Bonaparte zostaje pokonany i zesłany na Elbę. Jednak Wielki Wódz nie chce tak łatwo pogodzić się z klęską. W 1815 roku ucieka z wyspy i wraz z wiernymi mu oddziałami powraca do Francji, gdzie podejmuje próbę odzyskania władzy i przywrócenia cesarstwa. Do ostatecznego starcia z armią koalicji anty napoleońskiej, dowodzonej przez angielskiego generała Wellingtona, dochodzi 18 czerwca 1815 r. pod Waterloo. Bitwa ta zadecyduje o przyszłym porządku politycznym w Europie, a także o dalszych losach samego Napoleona...
Serial Janusza Morgensterna opowiada o polskim ruchu oporu przeciw hitlerowskim okupantom, o młodzieży lat wojny, jej codziennym życiu i walce. Głównymi bohaterami są dwudziestoletni chłopcy, wplątani w dramatyczną historię narodu i zmuszeni do podejmowania trudnych, nierzadko tragicznych decyzji. Z właściwą ich wiekowi fantazją, poświęceniem, ale i ze świadomością ogromu ryzyka i odpowiedzialności podejmują nierówną walkę z wrogiem. Początkowo jest ona spontaniczna. Z czasem przeradza się jednak w zorganizowaną i dokładnie planowaną działalność dywersyjną.
Lato 1945 roku. W małym miasteczku na Dolnym Śląsku oddział siedmiu saperów, dowodzony przez porucznika Święcickiego ma rozminować fabrykę chemiczną. Niemieccy dywersanci z grupy Wehrwolfu zamierzają wysadzić ją w powietrze. Obie grupy wchodzą jednocześnie na teren zakładu. Rozpoczyna się walka o uratowanie fabryki. W trakcie akcji Święcicki zostaje postrzelony przez Niemca. Z pomocą przybywa jego największy rywal, sierżant Bobrowski.


Udająca zakonnicę Sara namawia amerykańskiego rewolwerowca, by pomógł jej i innym Meksykańskim rewolucjonistom, wypędzić Francuzów z Meksyku. Hogan początkowo nie chce się na to zgodzić, ale podczas wspólnej wędrówki ulega urokowi Sari i obietnicy zdobycia sporej sumy pieniędzy. Tylko, że atak na silnie strzeżony Francuski fort, nie jest wcale łatwą sprawą.
FRANCJA 1944. Operacja OVERMATCH - zaplanowana i nadzorowana przez Winstona Churchilla ma na celu odcięcie nieprzyjaciela od dostaw broni i żywności. Podstawowym ogniwem, a zarazem gwarancją sukcesu są Lamparty - specjalny oddział oficerów. Jeden z nich zostaje podstawiony na miejsce swojego zabitego a dawno zaginionego brata bliźniaka w charakterze szpiega w hitlerowskiej armii. Z jego pomocą aliancka armia ma zamiar dokonać niszczycielskiego ataku na wroga. Tylko z jego udziałem operacja OVERMATCH ma szanse powodzenia.
Akcja filmu dzieje się podczas drugiej wojny światowej. Opowieść o miłości nastolatków w tak trudnym okresie. Julka mieszka w małej wiosce, jest łączniczką działającego w okolicy oddziału partyzantów. Pewnego dnia do jej wioski docierają dwaj chłopcy: Jurek, który jest Polakiem, uciekinierem z walczącej Warszawy oraz Sasza, Rosjanin, uciekinier z transportu więźniów. Obaj pałają chęcią walki z wrogiem oraz... miłością do Julki.

Patton

7,3
Charyzmatyczny i odznaczający się kwiecistą mową Patton sam zaprojektował dla siebie mundury oraz broń i wierzył, że w poprzednim wcieleniu był wojownikiem. W Afryce pokonał Rommela, a po akcji D-Day poprowadził w zwycięskim pochodzie swe oddziały przez Europę. Patton był zarówno buntownikiem, jak wybitną postacią i genialnym przywódcą. Film dowodzi, że jedynym wrogiem, którego Patton nie był w stanie pokonać była jego zmienna natura.
Japońscy imperialiści decydują się na atak. Władze Stanów Zjednoczonych ignorują możliwość jego przeprowadzenia. Przechwytywane japońskie komunikaty informują o nalocie - jednak nigdy nie docierają do Biura Federalnego. Ostrzeżenia radarowe zostają zlekceważone. Nawet wykrycie, niedługo przed atakiem japońskiej łodzi podwodnej w Pearl Harbor nie zostaje nikomu zameldowane. Wreszcie nadchodzi dzień hańby - przybierający postać dramatycznego, zmasowanego ataku.
Jesienią 1941 roku sześć kanonierek i ich dowódca, starszy sierżant Waskow, udawszy się na zwiady, niespodzianie ujawniają, że w tej, wydawałoby się, jeszcze dalekiej od frontu miejscowości wylądował niemiecki desant. O tym trzeba szybko zakomunikować w sztabie, lecz mały oddział jest odcięty od swoich...
Oddział amerykańskich komandosów zostaje przerzucony na niewielką wyspę na Pacyfiku, gdzie Japończycy ulokowali swoją stację namiarową. W skład grupy desantowej wchodzi odwołany z urlopu młody oficer, ponieważ tylko on potrafi porozumieć się z mieszkańcami wyspy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…