Wojenny 1985

Przedstawiamy listę 61 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Wojenny z 1985 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rambo II 7.1

John Rambo (Sylvester Stallone), weteran wojny wietnamskiej, odsiaduje wyrok. Jego dawny dowódca pomaga mu odzyskać wolność. Rambo ma wykonać dawną misję, której celem jest uwolnienie amerykańskich jeńców nadal znajdujących się w Wietnamie. Wspiera go piękna wietnamska przewodniczka. Kiedy dziewczyna ginie, zadanie nabiera dla Rambo osobistego wymiaru. Komandos musi się też zmierzyć ze skorumpowanymi amerykańskimi politykami...

Ran 8.1

Król Hidetora (Tatsuya Nakadai) podbija terytoria, grabi, morduje i jest bezlitosny. Jego syn (Akira Terao), żeni się z Lady Kaede, której cała rodzina została wymordowana przez króla. Taro przestaje ufać władcy a w państwie następuje chaos. Król musi zapłacić za wszystkie swoje zbrodnie.

Idź i patrz 7.9

Film Elema Klimowa w scenerii Alesja Adamowicza z 1985 roku, jest chyba jednym z najbardziej przerażających filmów o wojnie. Nie tylko wojnie 1941-1945, ale o wojnie jako destrukcyjnej sile, burzącej naturalny porządek. Film oparty jest na faktach i odwołuje się do „Chatyńskiej opowieści” Adamowicza. Autorzy wybrali właśnie to miejsce i te wydarzenia, które stały się symbolem biedy i cierpienia narodu. Bohaterem filmu jest szesnastoletni Flora, który wyruszył do lasu, żeby pomagać partyzanom. Na początku filmu jest niemal dzieckiem. Na końcu, po przerażających doświadczeniach wojennych, staje się dorosłym, a wręcz starym człowiekiem. Wojna zniekształciła jego delikatne, dziecięce rysy i zmieniła je w bruzdy starca. Zmieniona twarz Flory staje się twarzą wojny...


Kosmiczny desant

Włochy, druga wojna światowa. Czterech amerykańskich żołnierzy gubi się za linią frontu. Szukając swoich trafiają na specjalne oddziały SS i rozbity statek kosmiczny. Zbiegiem okoliczności ich sojusznikiem zostaje złapany przez Niemców obcy, który pomaga im w ucieczce.

Eleni

Kate Nelligan gra Eleni, grecką wieśniaczkę walczącą o swoją rodzinę. Jej męczeństwo i śmierć z rąk zbuntowanych partyzantów na zawsze zatruły życie jej syna Nicka. Jako dorosły mężczyzna i dziennikarz New York Timesa, Nick powraca do swej wioski w Grecji, by odkryć prawdziwe okoliczności przedwczesnej śmierci matki. Kierując się jedynie dziecięcymi wspomnieniami, Nick zbliża się do człowieka odpowiedzialnego za śmierć Eleni.

Bitwa o Moskwę

Bohaterskie walki nie tylko czołgów, ale i piechoty rosyjskiej, gromiącej faszystów. Rosjanie zostali zdradziecko zaatakowani przez Niemców, którzy wcześniej mówili im, że wojska szykują do desantu na Anglię. Mimo to byli świetnie przygotowani do tej walki, rozgorzała się największa bitwa podczas drugiej wojny światowej.

Kukułka w ciemnym lesie

Opowieść o dziecku w konfrontacji z okrucieństwem wojny. Hitlerowcy zabijają ojca małej Emilki, a matkę wywożą w nieznanym kierunku. Dziewczynka trafia do Łodzi, gdzie w urzędzie badania ras uznano ją za typ nordycki. Dzięki temu unika brutalnego traktowania. W ośrodku wychowawczym przechodzi proces wynarodowienia, zniszczenia tożsamości rodzinnej i narodowej. Ma trafić do niemieckiej rodziny, aby tam w należyty sposób przygotowano ją do roli wzorowej niemieckiej dziewczyny. Czy fanatycy czystości rasy zrealizują swój plan?

Taynaya progulka

Druga wojna światowa. Radzieckie dowództwo zachodniego frontu zamierza przerzucić na tyły wroga litewskiego szpiega Niele. Dziewczyna wcześniej mieszkała w Berlinie. Przy pomocy schwytanego jeńca, niemieckiego oficera, który jest wnukiem jednego z wodzów rzeszy, ma wyjść za generała Gerlica...

Wojenny autobus

Po ataku Wietkongu na położoną w dżungli misję grupka ocalałych ucieka szkolnym autobusem, próbując przedrzeć się przez linię wroga. W trakcie drogi dołączają do nich trzej amerykańscy żołnierze, wraz z którymi przyjdzie im zmierzyć się z setkami żołnierzy Wietkongu.

Stryker's War

Podczas wojny w Wietnamie Jack Stryker zostaje postrzelony w nogę co kończy jego służbę. Po powrocie do domu wiedzie spokojne życie, próbując odnowić związek z dawną dziewczyną. Wszystko przerywa pojawienie się grupy szalonych członków kultu, mordujących okolicznych mieszkańców. Na szczęście Jacka odwiedzają koledzy z wojska, wraz z którymi postanawia rozprawić się z nieproszonymi gośćmi.

Słowa kluczowe