Wojenny 1985

Przedstawiamy listę 59 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Wojenny z 1985 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Idź i patrz 8.0

Białoruś 1943 rok. Kilkunastoletni Flora przyłącza się do oddziału partyzanckiego, gdzie poznaje rówieśniczkę Głaszę, w której się zakochuje. Podczas ataku Niemców, partyzanci rozpraszają się i chłopiec ucieka do rodzinnej wioski. Zastaje puste domy, a na tyłach wsi ciała wszystkich mieszkańców wymordowanych podczas pacyfikacji. W poszukiwaniu żywności Flora trafia do innej wsi, która zostaje otoczona przez Niemców. Hitlerowcy rozpoczynają kolejną eksterminację – spędzają ludność do drewnianej cerkwi, by podpalić ją miotaczami ognia. Podczas wycofywania się Niemcy wpadają w zastawioną przez partyzantów pułapkę i wszyscy giną. Flora w geście rozpaczy strzela do leżącego na drodze portretu Hitlera.

Rambo II 7.2

John Rambo (Sylvester Stallone), weteran wojny wietnamskiej, odsiaduje wyrok. Jego dawny dowódca pomaga mu odzyskać wolność. Rambo ma wykonać dawną misję, której celem jest uwolnienie amerykańskich jeńców nadal znajdujących się w Wietnamie. Wspiera go piękna wietnamska przewodniczka. Kiedy dziewczyna ginie, zadanie nabiera dla Rambo osobistego wymiaru. Komandos musi się też zmierzyć ze skorumpowanymi amerykańskimi politykami...

Kosmiczny desant

Podczas drugiej wojny światowej, trzech żołnierzy, "Sierżant" (Tim Thomerson), Mittens (Art LaFleur), Joey (Timothy Van Patten), i reporter (Biff Manard) znajdą się w potrzasku za pozycjami nieprzyjaciela. Gdy próbują uciec niemieckimi oddziałom, znajdują rakietę pochodzącą z kosmosu. Wkrótce potem, obcego, który jest więźniem nazistów.


Północ - Południe 7.3

Oparta na bestsellerowej powieści Johna Jakesa historia przyjaźni dwóch młodych mężczyzn - George'a Hazarda i Orry'ego Maina, którzy poznają się w drodze do prestiżowej szkoły wojskowej West Point. Pierwszy pochodzi z zamożnej rodziny z Pennsylwanii; drugi z Południa, gdzie wciąż istnieje niewolnictwo. W burzliwych latach, które wkrótce mają doprowadzić do wybuchu Wojny Secesyjnej ich przyjaźń zostaje poddana wielu próbom, a ich różne światopoglądy wydają się nie do pogodzenia. Serial dwukrotnie nominowany do Złotych Globów i zdobywca nagród Emmy.

Eleni

Dziennikarz amerykańskiej gazety "New York Times" powraca po wielu latach do rodzinnej wioski w greckich górach, by poznać okoliczności śmierci matki, chłopki o imieniu Eleni. Stąd już tylko krok do wycieczki w przeszłość, w najbardziej dramatyczny okres w najnowszej historii Grecji, w lata powojenne.

Bitwa o Moskwę

Bohaterskie walki nie tylko czołgów, ale i piechoty rosyjskiej, gromiącej faszystów. Rosjanie zostali zdradziecko zaatakowani przez Niemców, którzy wcześniej mówili im, że wojska szykują do desantu na Anglię. Mimo to byli świetnie przygotowani do tej walki, rozgorzała się największa bitwa podczas drugiej wojny światowej.

Kukułka w ciemnym lesie

Opowieść o dziecku w konfrontacji z okrucieństwem wojny. Hitlerowcy zabijają ojca małej Emilki, a matkę wywożą w nieznanym kierunku. Dziewczynka trafia do Łodzi, gdzie w urzędzie badania ras uznano ją za typ nordycki. Dzięki temu unika brutalnego traktowania. W ośrodku wychowawczym przechodzi proces wynarodowienia, zniszczenia tożsamości rodzinnej i narodowej. Ma trafić do niemieckiej rodziny, aby tam w należyty sposób przygotowano ją do roli wzorowej niemieckiej dziewczyny. Czy fanatycy czystości rasy zrealizują swój plan?

Taynaya progulka

Druga wojna światowa. Radzieckie dowództwo zachodniego frontu zamierza przerzucić na tyły wroga litewskiego szpiega Niele. Dziewczyna wcześniej mieszkała w Berlinie. Przy pomocy schwytanego jeńca, niemieckiego oficera, który jest wnukiem jednego z wodzów rzeszy, ma wyjść za generała Gerlica...

Kontrnatarcie

W listopadzie 1943 roku wojsko pod dowództwem generała Watutina wbiło się głęboko klinem na tyły przeciwnika na prawym brzegu Dniepru. Mimo dezaprobaty Stawki, Watutin wydał rozkaz zaprzestać natarcia i przejść do obrony...

Stryker's War

Podczas wojny w Wietnamie Jack Stryker zostaje postrzelony w nogę co kończy jego służbę. Po powrocie do domu wiedzie spokojne życie, próbując odnowić związek z dawną dziewczyną. Wszystko przerywa pojawienie się grupy szalonych członków kultu, mordujących okolicznych mieszkańców. Na szczęście Jacka odwiedzają koledzy z wojska, wraz z którymi postanawia rozprawić się z nieproszonymi gośćmi.

Słowa kluczowe