Wojenny 1986

Przedstawiamy listę 35 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Wojenny z 1986 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Misja 8.6

W połowie osiemnastego wieku hiszpański jezuita, ojciec Gabriel (Jeremy Irons) zakłada misję w rejonie południowoamerykańskiego wodospadu Iguazu, chrystianizując lokalną ludność Indian Guaraní. Wkrótce dołącza doń nawrócony handlarz niewolnikami i okrutnik Rodrigo Mendoza (Robert De Niro), pragnący posługą misyjną zmyć z dłoni krew własnego brata. Niestety, byt misji zostaje zagrożony po podpisaniu traktatu madryckiego między Hiszpanią i Portugalią. Czy zakonnicy pożegnają się ze zbudowaną przez siebie kwitnącą wspólnotą bez walki…?

Pluton 8.3

Przybyły do Wietnamu Chris Taylor (Charlie Sheen) szybko odkrywa, że najtrudniejszą walką, którą musi stoczyć jest walka z samym sobą - z własnymi słabościami, strachem, gniewem i wycieńczeniem. Pluton to opowieść o ludziach za młodych by umierać, zbyt niedojrzałych , by ustrzec się przed spustoszeniami jakie w ich duszach dokonuje brutalna wojna. W wilgotnej, parnej dżungli szybko wyrasta się ze złudzeń.

Wzgórze złamanych serc 7.4

Tom Highway, żołnierz amerykańskiej marynarki wojennej, po raz ostatni wyrusza na front, by stawić czoła zbuntowanym rekrutom, zarozumiałym oficerom i byłej żonie, którą nadal kocha. Ponad dwie godziny mocnej męskiej rozrywki w najlepszym wydaniu.


Salwador 7.5

Film oparty na fragmencie biografii słynnego amerykańskiego dziennikarza Richarda Boyle'a. Po niepowodzeniach w życiu osobistym głośny reporter wyjeżdża do Salvadoru odpocząć i zarobić. Tocząca się tam wojna domowa nie pozwala jednak na obojętność, reporter wpada na trop pomocy udzielanej przez USA prawicowej juncie, stara się też uratować i wywieźć do Stanów piękną Marię i jej dzieci...

Żelazny orzeł 7.0

Nastoletni chłopak jest synem pilota wojskowego. Jego ojciec zostaje zestrzelony nad terytorium obcego państwa na środkowym Wschodzie. Młodzieniec wyrusza na ratunek. Pomaga mu emerytowany pułkownik...

Północ - Południe II 7.2

George Hazard i Orry Main są po dwóch przeciwnych stronach wojny domowej, która dopiero się zaczęła. Przez dwadzieścia lat byli najlepszymi przyjaciółmi. Kiedy mieli kłopoty, mogli liczyć na siebie. Podczas gdy mężczyźni walczą, kobiety muszą dbać o swoje domy. Ale nie wszyscy ludzie są dobrzy i uczciwi. Elkanah Bent, wielki wróg George'a i Orry'ego, z pomocą siostry Maina, Ashton, przemyca cenne towary z Europy. Brat Hazadra i szwagierka chcą wzbogacić się na wojnie. Czasy są coraz trudniejsze. Czy wojna się kiedyś skończy?...

Zawsze gdy mówimy żegnaj 6.0

Tom Hanks w nieco odmiennej roli amerykańskiego pilota, który podczas pobytu w Jerozolimie zakochuje się w młodej i pięknej Żydówce. Rodzina dziewczyny zginęła podczas zamieszek na tle narodowościowym...

Atak 7.0

Jest to opowieść o wojnie i jej nie uniknionych skutkach. W 1945 roku w Holandii zostaje zamordowany nazistowski kolaborant i od tego momentu całkowicie odmienia się życie naocznych świadków – zwłaszcza małego chłopca.

Dynamitardzi 10.0

Historia dwóch pilotów brytyjskich, byłych włamywaczy, którzy dokonali nieudanego napadu na bank. W ramach kary trafiają do wojska - walczą podczas I wojny światowej z nieprawdopodobnymi, niemieckimi, latającymi maszynami.

Rozkaz 027

Północnokoreańska Parszywa dwunastka, epicka opowieść o elitarnym oddziale żołnierzy, którzy podczas wojny koreańskiej biorą udział w skrajnie niebezpiecznej misji. Ich zadanie polega na przedostaniu się na terytorium wroga i wysadzeniu jego głównej bazy. Nie wszyscy przeżyją, ale dobro ojczyzny jest najważniejsze.

Słowa kluczowe