Wojenny 1987

Przedstawiamy listę 48 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Wojenny z 1987 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Imperium słońca 7.9

Jest to historia małego chłopca, Jamesa Grahama, syna brytyjskiego dyplomaty, na wielkiej wojnie. Główny bohater po wkroczeniu do Szanghaju wojsk japońskich zostaje rozdzielony z rodzicami. Jego nieposkromione pragnienie wolności pokonuje okrutne granice japońskiego obozu jenieckiego.

Full Metal Jacket 7.9

Sierżant Hartman (R. Lee Ermey) nie zna litości. Ma za zadanie wyszkolić najlepszych marines, którzy pojadą do Wietnamu. Między jego podopiecznymi są m.in. szeregowcy Joker (Matthew Modine) i Pyle (Vincent D'Onofrio), młodzi ludzie, których plany niekoniecznie związane były z piekłem wojny, lecz muszą się teraz dostosować i każdy z nich robi to w miarę swoich możliwości, cech charakteru i osobowości.

Good Morning, Vietnam 7.2

Robin Williams wciela się w rolę bezczelnego, przeciwnego wojnie radiowca Adriana Cronauera. W 1965 roku, w Sajgonie, gdy świat pędzi ku szaleństwu, Adrian ma swój poranny program w wojskowej rozgłośni. Jego niekonwencjonalny sposób prowadzenia audycji sprawia, że żołnierze go uwielbiają, z dowódcy nienawidzą.


Kondory Wschodu 6.8

Pod koniec wojny wietnamskiej, amerykanie tracą duży skład rakietowy. Wojskowi wymyślają więc plan, zrzucenia w ten rejon oddziału komandosów. Chcąc zwiększyć ich szansę równocześnie ma być wysłany drugi oddział, złożony z dziesięciu najgorszych kryminalistów. W zamian za wolność i dużą sumę pieniędzy mają oni pełnić rolę przynęty. Jednak w trakcie misji okazuje się, że komandosi zostali odwołani i teraz tylko od nich zależy powodzenie misji.

Kamienne ogrody 7.0

Główny bohater, sierżant Clell Hazard (James Caan), weteran z Korei i Wietnamu głosi, że zasadniczą umiejętnością żołnierza na wojnie jest przeżycie. Pod jego skrzydła zostaje przydzielony młody ochotnik Jackie Willow (D.B. Sweeney), syn przyjaciela z czasów wojny. Willow jest ogromnym entuzjastą, chce koniecznie dorównać sławy ojca...

Hamburger Hill 7.3

Oddział amerykańskiej piechoty prowadzi oblężenie strategicznego wzgórza w Wietnamie. Film, wykorzystując częściowo fakty, ukazuje grupę żołnierzy uwikłanych w morderczą pułapkę. Błędna operacja zostaje odwołana, lecz zbyt wielu młodych ludzi przepłaca życiem pomyłkę dowodzących.

Rok w Piekle 8.0

Serial wojenny opowiadający o losach amerykańskich żołnierzy podczas wojny w Wietnamie. Historia skupia się wokół oddziału nowo przybyłych rekrutów, których dowódcą jest podporucznik Goldman (Stephen Caffrey).

Nadzieja i chwała 7.7

Widziane oczami małego chłopca bombardowania są tak ekscytujące, jak przerażające. Jego rodzina nie podziela jednak jego spojrzenia na ciągle spadające bomby. Wola przeżycia zacieśnia jeszcze bardziej więzy rodzinne. Gdy siostra chłopca zakochuje w kanadyjskim lotniku, jej świat przewraca się dosłownie do góry nogami. Wszyscy wkrótce odkrywają, że najważniejsze w życiu są miłość i rodzina, dzięki którym można przetrwać najcięższe chwile. [opis dystrybutora]

Ucieczka z Sobiboru 7.2

W 1942 roku szef SS Heinrich Himmler zainicjował operację "Reinhardt" - nazistowskie "ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej". W ścisłej tajemnicy wybudowano trzy obozy śmierci. Obozy te znajdowały się we wschodniej części Polski w miejscowościach Bełżec, Treblinka i najtajniejszy z nich w Sobiborze. To tu w październiku 1943 r. wybuchło największe i jedyne udane powstanie więźniów w czasie II wojny światowej. Film powstał na podstawie książki Richarda Raschke i jest rekonstrukcją wydarzeń z dnia 4 października 1943, kiedy to w obozie wybuchł zbrojny bunt więźniów kierowany przez oficera sowieckiego Aleksandra Peczorskiego (Rutger Hauer). To co nie udało się Żydom z Treblinki i Sonderkommanda w Brzezince, powiodło się konspirującym więźniom żydowskim i radzieckim jeńcom pochodzenia żydowskiego w Sobiborze. Z zaskoczenia zabili kilkunastu esesmanów i strażników, po czym z blisko sześciuset współwięźniami zbiegli w chełmskie lasy.

Do zobaczenia chłopcy 7.1

Historia rozgrywa się we Francji, pod koniec drugiej wojny światowej. Na prowincji znajduje się szkoła dla chłopców z zamożnych rodzin, prowadzona przez zakon jezuitów. Pomimo wojny panuje tutaj spokój, przerywany czasami alarmami lotniczymi. Dopiero przybycie do internatu nowych uczniów pochodzenia żydowskiego, burzy swoistą sielankę...

Słowa kluczowe