Wojenny 1987

Przedstawiamy listę 50 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Wojenny z 1987 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Imperium słońca 7.9

Szanghaj, początek lat 40, II wojna światowa. Dwunastoletni Jim, syn brytyjskiego dyplomaty, zostaje rozdzielony z rodzicami po wejściu wojsk. Teraz Jim jest zdany na własne siły. Jego tułaczka przez wymarłe, rodzinne miasto kończy się w obozie dla internowanych. Dziecko z dobrego domu okazuje się bardzo pojętne i szybko adaptuje się w ekstremalnych warunkach.

Full Metal Jacket 7.9

Sierżant Hartman (R. Lee Ermey) nie zna litości. Ma za zadanie wyszkolić najlepszych marines, którzy pojadą do Wietnamu. Między jego podopiecznymi są m.in. szeregowcy Joker (Matthew Modine) i Pyle (Vincent D'Onofrio), młodzi ludzie, których plany niekoniecznie związane były z piekłem wojny, lecz muszą się teraz dostosować i każdy z nich robi to w miarę swoich możliwości, cech charakteru i osobowości.

Kondory Wschodu 6.8

Pod koniec wojny wietnamskiej, amerykanie tracą duży skład rakietowy. Wojskowi wymyślają więc plan, zrzucenia w ten rejon oddziału komandosów. Chcąc zwiększyć ich szansę równocześnie ma być wysłany drugi oddział, złożony z dziesięciu najgorszych kryminalistów. W zamian za wolność i dużą sumę pieniędzy mają oni pełnić rolę przynęty. Jednak w trakcie misji okazuje się, że komandosi zostali odwołani i teraz tylko od nich zależy powodzenie misji.


Good Morning, Vietnam 7.2

Robin Williams wciela się w rolę bezczelnego, przeciwnego wojnie radiowca Adriana Cronauera. W 1965 roku, w Sajgonie, gdy świat pędzi ku szaleństwu, Adrian ma swój poranny program w wojskowej rozgłośni. Jego niekonwencjonalny sposób prowadzenia audycji sprawia, że żołnierze go uwielbiają, z dowódcy nienawidzą.

Kamienne ogrody

Główny bohater, sierżant Clell Hazard (James Caan), weteran z Korei i Wietnamu głosi, że zasadniczą umiejętnością żołnierza na wojnie jest przeżycie. Pod jego skrzydła zostaje przydzielony młody ochotnik Jackie Willow (D.B. Sweeney), syn przyjaciela z czasów wojny. Willow jest ogromnym entuzjastą, chce koniecznie dorównać sławy ojca...

Nadzieja i chwała

Widziane oczami małego chłopca bombardowania są tak ekscytujące, jak przerażające. Jego rodzina nie podziela jednak jego spojrzenia na ciągle spadające bomby. Wola przeżycia zacieśnia jeszcze bardziej więzy rodzinne. Gdy siostra chłopca zakochuje w kanadyjskim lotniku, jej świat przewraca się dosłownie do góry nogami. Wszyscy wkrótce odkrywają, że najważniejsze w życiu są miłość i rodzina, dzięki którym można przetrwać najcięższe chwile. [opis dystrybutora]

Parszywa dwunastka 3: Zabójcza misja 6.4

Major Wright ma za zadanie skompletować i wyszkolić oddział skazańców z długimi wyrokami. Ich zadaniem jest odbicie z niewoli niemieckiej naukowców,którzy stworzyli nową broń chemiczną. Jeśli misja się powiedzie skazańcy otrzymają wolność.

Misja specjalna 7.0

Londyn 1943. Porucznik Romański ma wykonać tajną misję w okupowanej Polsce. Musi odnaleźć skrzynię z tajemniczym podarunkiem dla Hitlera i dostarczyć ją do sztabu brytyjskiego lotnictwa.

Jutro była wojna

Jest rok 1940. W małym prowincjonalnym mieście nastolatka Wika Lubierieckaja czyta wiersze "zakazanego" poety Siergieja Jesienina. Wkrótce jako "wroga ludu" aresztują jej ojca, natomiast nauczycielka urządza prawdziwą nagonkę na dziewczynę. Zaczyna się wojna...

Alamo: 13 dni chwały

Opowieść o słynnym oblężeniu Alamo podczas teksaskiej rewolucji, w którym niewielki oddział żołnierzy zdołał utrzymać posterunek dając odpór armii o druzgocącej przewadze pod dowództwem meksykańskiego gen. Santa Anna dając czas teksańskiemu wojsku na zebranie siły do walki defensywnej.

Słowa kluczowe