Wojenny 1987

Przedstawiamy listę 48 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Wojenny z 1987 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Imperium słońca 7.8

Szanghaj, początek lat 40, II wojna światowa. Dwunastoletni Jim, syn brytyjskiego dyplomaty, zostaje rozdzielony z rodzicami po wejściu wojsk. Teraz Jim jest zdany na własne siły. Jego tułaczka przez wymarłe, rodzinne miasto kończy się w obozie dla internowanych. Dziecko z dobrego domu okazuje się bardzo pojętne i szybko adaptuje się w ekstremalnych warunkach.

Hamburger Hill 7.4

Trwa wojna w Wietnamie. Do wilgotnej, parnej i niebezpiecznej dżungli przyjeżdżają nowe oddziały amerykańskie. Starzy żołnierze odliczają dni do końca swej służby, młodzi próbują odnaleźć się w nowej sytuacji. Przed wszystkimi staje kolejne zadanie. Muszą zdobyć jedno ze wzgórz. Silnie bronione przez regularne siły Północnego Wietnamu. Rozpoczyna się atak. Trawjące 10 dni zmagania i ilość ofiar po stronie amerykańskiej są przyczynkiem nazwania wzgórza - "Hamburger Hill"

Full Metal Jacket 7.5

Młodzi szeregowi, między innymi Joker, Kowboj, Snowball, czy Leonard, trafiają do obozu szkoleniowego, gdzie pod opieką sadystycznego sierżanta Hartmana, przechodzą szkolenie, mające przygotować ich do wojny w Wietnamie. Każdy z młodych ludzi pragnie zostać elitarnym żołnierzem marines, choć może za to zapłacić wysoką cenę. Potworne szkolenie Hartmana powoduje, iż Leonard, najbardziej przez niego wyszydzany i prześladowany, powoli popada w obłęd. Wkrótce ostatni, wydawałoby się szczęśliwy dzień w obozie, zmienia się w krwawą tragedię... Kilka miesięcy później śledzimy poczynania szeregowych, którym udało się wyjechać do Wietnamu...


Good Morning, Vietnam 7.1

Robin Williams wciela się w rolę bezczelnego, przeciwnego wojnie radiowca Adriana Cronauera. W 1965 roku, w Sajgonie, gdy świat pędzi ku szaleństwu, Adrian ma swój poranny program w wojskowej rozgłośni. Jego niekonwencjonalny sposób prowadzenia audycji sprawia, że żołnierze go uwielbiają, z dowódcy nienawidzą.

Kondory Wschodu 7.1

Pod koniec wojny wietnamskiej, amerykanie tracą duży skład rakietowy. Wojskowi wymyślają więc plan, zrzucenia w ten rejon oddziału komandosów. Chcąc zwiększyć ich szansę równocześnie ma być wysłany drugi oddział, złożony z dziesięciu najgorszych kryminalistów. W zamian za wolność i dużą sumę pieniędzy mają oni pełnić rolę przynęty. Jednak w trakcie misji okazuje się, że komandosi zostali odwołani i teraz tylko od nich zależy powodzenie misji.

Karna kompania 6.5

Pod koniec wojny, Niemcom zaczyna brakować ludzi. Aby zapełnić te braki do armii wcielani zostają więźniowie. Tak właśnie powstaje dwudziesta siódma karna kompania, działająca na froncie wschodnim. Po zmianie dowództwa ocaleli po ciężkich walkach żołnierze kompani, dostają do wykonania samobójczą misję na tyłach wroga. W ciągu czterech dni mają przejść 160 kilometrów za linię frontu i wysadzić pociąg z paliwem.

Rok w Piekle 8.0

Serial wojenny opowiadający o losach amerykańskich żołnierzy podczas wojny w Wietnamie. Historia skupia się wokół oddziału nowo przybyłych rekrutów, których dowódcą jest podporucznik Goldman (Stephen Caffrey).

Kamienne ogrody 7.0

Główny bohater, sierżant Clell Hazard (James Caan), weteran z Korei i Wietnamu głosi, że zasadniczą umiejętnością żołnierza na wojnie jest przeżycie. Pod jego skrzydła zostaje przydzielony młody ochotnik Jackie Willow (D.B. Sweeney), syn przyjaciela z czasów wojny. Willow jest ogromnym entuzjastą, chce koniecznie dorównać sławy ojca...

Misja specjalna 7.0

Londyn 1943. Porucznik Romański ma wykonać tajną misję w okupowanej Polsce. Musi odnaleźć skrzynię z tajemniczym podarunkiem dla Hitlera i dostarczyć ją do sztabu brytyjskiego lotnictwa.

Ucieczka z Sobiboru 7.3

W 1942 roku szef SS Heinrich Himmler zainicjował operację "Reinhardt" - nazistowskie "ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej". W ścisłej tajemnicy wybudowano trzy obozy śmierci. Obozy te znajdowały się we wschodniej części Polski w miejscowościach Bełżec, Treblinka i najtajniejszy z nich w Sobiborze. To tu w październiku 1943 r. wybuchło największe i jedyne udane powstanie więźniów w czasie II wojny światowej. Film powstał na podstawie książki Richarda Raschke i jest rekonstrukcją wydarzeń z dnia 4 października 1943, kiedy to w obozie wybuchł zbrojny bunt więźniów kierowany przez oficera sowieckiego Aleksandra Peczorskiego (Rutger Hauer). To co nie udało się Żydom z Treblinki i Sonderkommanda w Brzezince, powiodło się konspirującym więźniom żydowskim i radzieckim jeńcom pochodzenia żydowskiego w Sobiborze. Z zaskoczenia zabili kilkunastu esesmanów i strażników, po czym z blisko sześciuset współwięźniami zbiegli w chełmskie lasy.

Słowa kluczowe