Wojenny 1991

Przedstawiamy listę 30 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Wojenny z 1991 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Europa 7.0

Leopold Kessler (Jean-Marc Barr), młody Niemiec wychowany w USA, przybywa tuż po zakończeniu wojny do Niemiec, by - jak sam wyznaje - swoją pracą zrobić coś dobrego dla tego poniżonego kraju. Jego stryj pracuje na kolei, więc pomaga Leo znaleźć pracę w Zentropie. Firma ta niegdyś słynęła z najwygodniejszych pociągów, podczas wojny przewoziła transporty więźniów do obozów koncentracyjnych, po wojnie zaś, mimo zniszczeń, nadal była przedmiotem specjalnego zainteresowania władzy - tym razem aliantów, pragnących odbudowy sieci kolei w okupowanych Niemczech.Kadr z filmu Leo zostaje pomocnikiem konduktora wagonu sypialnego pierwszej klasy. Wraz ze stryjem przemierza wzdłuż i wszerz Niemcy zanurzone w powojenną noc. Ruiny, tłumy przesiedleńców, wszechobecne patrole MP, głód, brak opału, denazyfikacja, nienawiść i akcje Werwolfu, beznadziejna, skazana na niepowodzenie walka tych, którzy wolą zginąć, niż uznać się za pokonanych. To Europa i Niemcy Anno Domini 1945.

Hot Shots! 7.2

Popularna komedia parodiująca znane filmy i nie tylko. Topper Harley (Charlie Sheen (I)) był jednym z najlepszych pilotów myśliwców. Na prośbę przełożonych porzuca swój dotychczasowy dom- buddyjską świątynię i wraca do służby. Okazuje się, że ma odbyć ryzykowną akcję odbicia amerykańskich jeńców z terenów Dalekiego Wschodu... Harley'a czeka wiele niebezpiecznych sytuacji, ale może liczyć także na romantyczne chwile. Film korzysta z głównych motywów Top Gun zamieniając je na komediową nutę. Oprócz tego można odnaleźć aluzje do Tańczącego z wilkami, 9 i pół tygodnia, Supermena, Rocky'ego, Przeminęło z wiatrem, oraz wielu, wielu innych.

Jeszcze tylko ten las 7.3

Jest rok 1942. Starsza kobieta, Kulgawcowa podejmuje się wyprowadzić z getta dziesięcioletnią Żydówkę, córkę swojej byłej pracodawczyni. Za zaoferowane jej pieniądze ma ukryć dziewczynkę u swojej rodziny na wsi. Kulgawcowa szczęśliwie dociera z dzieckiem na dworzec. W pociągu jednak jest obserwowana przez naciągacza, który domaga się od niej gotówki. Dzięki pomocy młodego człowieka udaje jej się wyjść cało z opresji. Dalej czeka ich już tylko piesza wędrówka. Niestety, kiedy obie są już blisko celu, natrafiają na niemiecki patrol.


Lot "Intrudera" 6.3

Danny Glover (Zabójcza broń) gra komandora Franka Camparellego, zaprawionego w bojach dowódcę eskadry samolotów stacjonujących na lotniskowcu podczas wojny w Wietnamie. Brad Johnson (Na zawsze) jest pilotem Jake’iem Graftonem, rozczarowanym młodym buntownikiem czekającym na okazję do rewanżu. Willem Dafoe (Spider-Man) gra Cole’a – bombardiera z piekła rodem, którego Grafton werbuje do samowolnej misji na tyłach wroga. Cel: skład amunicji w Hanoi. Samolot: A-6 Intruder, latający nisko bombowiec bez broni pokładowej. Ryzyko: sąd wojenny z rozkazu komandora Camparellego... o ile dolecą żywi.

Śródziemnomorska sielanka 10.0

Druga wojna światowa. Włoski statek pozostawia na małej greckiej wysepce garstkę żołnierzy z misją wypatrywania wroga i obrony wyspy przed najeźdźcami. Misja okazuje się jednak nie taka straszna - w rezultacie Włosi i Grecy odnajdują wspólny język.

Morze ognia, morze miłości 7.5

Trwa mordercza konfrontacja Unii z Konfederacją. Obie strony przygotowują się do walki na lądzie i na morzu. Przewagę nawigacyjną zdobywa lepiej uzbrojona i opancerzona flota Południa, ale jej plany trafiają do rąk przeciwnika za sprawą pewnej pięknej choć lekkomyślnej dziewczyny.

Ludzka tarcza 5.0

Jest rok 1985, trwa wojna w Iraku. W pustynnym miejscu w ogromnej tajemnicy zostaje zaplanowana wspólna akcja amerykańskich i irakijskich żołnierzy. CIA zleca niebezpieczną akcję schwytania arabskich komandosów przez marines. Wśród nich jest Doug Matthews (Michael Dudikoff), który chce załatwić jeszcze swoją prywatna sprawę. Jego brat Ben jest więziony przez generała i Dag chce go odbić.

Dzieci wojny

Opowieść o pięciu chłopcach i dziewczynie, którzy w czasie II wojny światowej zostają wysłani z okupowanej Warszawy w góry na południe Polski.

Blanval

Sierpień 1917. Dwóch pilotów, których samolot został zestrzelony przez Niemców, ukrywa się w zamku Blanval.

Ostatni motyl

Mim Antoine Moreau (Tom Courtenay) w czasie II wojny światowej występuje w paryskim kabarecie. Kabaret jest odwiedzany przez niemieckich żołnierzy. Pewnego razu, oficer SS składa mu propozycję wykonania przedstawienia dla dzieci przebywających w getcie w czeskim Terezinie. Niechętny na początku, ale powoli zgadza się z obawy o swoje życie. W obozie dopiero poznaje prawdę. Jego występ ma zmylić członków Czerwonego Krzyża, którzy badają stan bytu uwięzionych dzieci.

Słowa kluczowe