Wojenny 1991

Przedstawiamy listę 29 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Wojenny z 1991 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Europa 7.2

Akcja filmu rozgrywa się w powojennych Niemczech w 1945 roku. Niemcy roku zerowego. Młody, idealistyczny Amerykanin niemieckiego pochodzenia wraca do kraju przodków pałając chęcią odbudowy ojczyzny. Wierzy w ideę naprawy świata nawet po tak straszliwym katakliźmie jak II wojna światowa. Dzięki wujowi podejmuje zawód konduktora sleepingów, przemierza wzdłuż i wszerz Niemcy zanurzone w powojenną noc. Podczas pierwszej podróży służbowej poznaje piękną Kathrinę, córkę właściciela Zentropy. Nie zdając sobie sprawy, że jego wybranka jest współpracowniczką Werwolfu, zostaje wciągnięty w mroczny spisek.

Hot Shots! 7.3

Na początku był Czy leci z nami pilot?, następnie Naga broń, teraz reżyser Jim Abrahams przedstawia najweselszą i najbardziej prześmiewczą komedię wszech czasów! Oto matka wszystkich filmów! Przed wami Hot Shots!. Charlie Sheen, Lloyd Bridges i Jon Cryer zabiorą was w podniebną podróż, jakich mało. Oglądając jeden film zobaczycie najlepsze momenty amerykańskich filmów lotniczych. Hołd? Raczej jedna wielka kpina! Zapnijcie pasy, usiądźcie w wygodnej pozycji, zgaście papierosy i przygotujcie się na lot waszego życia. W powietrzu wisi coś zabawnego... To ptak? Samolot? Nie! To Hot Shots! na DVD! Tańce, hulanki i podniebne swawole rozśmieszą was do łez! Uwaga! Po tym filmie odlecisz!

Jeszcze tylko ten las 7.3

Jest rok 1942. Starsza kobieta, Kulgawcowa podejmuje się wyprowadzić z getta dziesięcioletnią Żydówkę, córkę swojej byłej pracodawczyni. Za zaoferowane jej pieniądze ma ukryć dziewczynkę u swojej rodziny na wsi. Kulgawcowa szczęśliwie dociera z dzieckiem na dworzec. W pociągu jednak jest obserwowana przez naciągacza, który domaga się od niej gotówki. Dzięki pomocy młodego człowieka udaje jej się wyjść cało z opresji. Dalej czeka ich już tylko piesza wędrówka. Niestety, kiedy obie są już blisko celu, natrafiają na niemiecki patrol.


Lot "Intrudera" 6.4

Danny Glover (Zabójcza broń) gra komandora Franka Camparellego, zaprawionego w bojach dowódcę eskadry samolotów stacjonujących na lotniskowcu podczas wojny w Wietnamie. Brad Johnson (Na zawsze) jest pilotem Jake’iem Graftonem, rozczarowanym młodym buntownikiem czekającym na okazję do rewanżu. Willem Dafoe (Spider-Man) gra Cole’a – bombardiera z piekła rodem, którego Grafton werbuje do samowolnej misji na tyłach wroga. Cel: skład amunicji w Hanoi. Samolot: A-6 Intruder, latający nisko bombowiec bez broni pokładowej. Ryzyko: sąd wojenny z rozkazu komandora Camparellego... o ile dolecą żywi.

Śródziemnomorska sielanka 10.0

Druga wojna światowa. Włoski statek pozostawia na małej greckiej wysepce garstkę żołnierzy z misją wypatrywania wroga i obrony wyspy przed najeźdźcami. Misja okazuje się jednak nie taka straszna - w rezultacie Włosi i Grecy odnajdują wspólny język.

Morze ognia, morze miłości 7.5

Trwa mordercza konfrontacja Unii z Konfederacją. Obie strony przygotowują się do walki na lądzie i na morzu. Przewagę nawigacyjną zdobywa lepiej uzbrojona i opancerzona flota Południa, ale jej plany trafiają do rąk przeciwnika za sprawą pewnej pięknej choć lekkomyślnej dziewczyny.

Ludzka tarcza 5.0

Jest rok 1985, trwa wojna w Iraku. W pustynnym miejscu w ogromnej tajemnicy zostaje zaplanowana wspólna akcja amerykańskich i irakijskich żołnierzy. CIA zleca niebezpieczną akcję schwytania arabskich komandosów przez marines. Wśród nich jest Doug Matthews (Michael Dudikoff), który chce załatwić jeszcze swoją prywatna sprawę. Jego brat Ben jest więziony przez generała i Dag chce go odbić.

Dzieci wojny

Opowieść o pięciu chłopcach i dziewczynie, którzy w czasie II wojny światowej zostają wysłani z okupowanej Warszawy w góry na południe Polski.

Blanval

Sierpień 1917. Dwóch pilotów, których samolot został zestrzelony przez Niemców, ukrywa się w zamku Blanval.

Ostatni motyl

Mim Antoine Moreau (Tom Courtenay) w czasie II wojny światowej występuje w paryskim kabarecie. Kabaret jest odwiedzany przez niemieckich żołnierzy. Pewnego razu, oficer SS składa mu propozycję wykonania przedstawienia dla dzieci przebywających w getcie w czeskim Terezinie. Niechętny na początku, ale powoli zgadza się z obawy o swoje życie. W obozie dopiero poznaje prawdę. Jego występ ma zmylić członków Czerwonego Krzyża, którzy badają stan bytu uwięzionych dzieci.

Słowa kluczowe