Wojenny 1993

Przedstawiamy listę 30 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Wojenny z 1993 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Lista Schindlera 8.5

Oskar Schindler, niemiecki przedsiębiorca, przyjeżdża do okupowanego Krakowa i tam zakłada fabrykę emaliowanych naczyń. Tanią siłę roboczą stanowią okoliczni Żydzi zmuszani do pracy przez hitlerowców. W 1943 roku wchodzi w życie plan Endlosung czyli ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej. Krakowskie getto zostaje zlikwidowane, ludzie wyrzuceni na bruk i wywożeni do obozu do Płaszowa. Schindler widząc ten dramat postanawia uratować Żydów od zagłady...

Gettysburg 7.6

Film na podstawie powieści Michaela Saara w najdrobniejszych szczegółach przedstawia jedną z największych bitew wojny secesyjnej, pod Gettysburgiem. Bitwa ta trwała 3 dni i pochłonęła ponad 50 tys. żołnierzy.

Żyć chwilą 5.0

Rok 1942, trwa druga wojna światowa. Do kanadyjskiego miasteczka Manitoby przybywa grupa australijskich pilotów, którzy mają tu przejść szkolenie przed wyruszeniem do walki. Jednym z lotników jest Lachlan (Russell Crowe). Mężczyzna poznaje tutaj atrakcyjną Lill, żonę farmera, który również został powołany do wojska i wyruszył na front.


Kidô keisatsu patorebâ: The Movie 2 4.0

Istnienie specjalnej jednostki policji SV2 posługującej się wielkimi pancerzami, zostaje poddane konsultacją pomiędzy cywilnymi władzami i wojskiem. Tymczasem nieznany terrorysta dokonuje serii ataków na terenie Japonii i wojsko wprowadza w Tokio stan wyjątkowy. Dzięki pomocy rządowego agenta członkowie SV2 trafiają na trop terrorysty.

Strzelcy Sharpe'a 6.9

Pierwsza część doskonałej serii opowiadającej o losach Richarda Sharpe’a (Sean Bean). Portugalia 1809 roku. Napoleon jest władcą Europy. Anglicy zajmują miasto Oporto. Podczas odpoczynku wojsk Sir Artur Wellesley (David Troughton) – naczelny dowódca armii brytyjskiej –zostaje zaatakowany przez Francuzów. Z pomocą przychodzi mu sierżant Richard Sharpe. Z wdzięczności za uratowane życie awansuje on Sharpe’a na porucznika.

Orzeł Sharpe'a 7.1

Dalsze losy porucznika Sharpe’a (Sean Bean). Brytyjczycy wkroczyli do Hiszpanii. Sharpe i jego strzelcy zostają przeniesieni do oddziału „South Essex” pod dowództwem pułkownika Henry Simmersona (Michael Cochrane), który nie znosi Sharpe’a za jego pochodzenie. Wkrótce jednak po utracie przez Simmersona sztandaru i okryciu się hańbą, Sharpe zostaje awansowany na kapitana i przejmuje dowództwo nad „South Essex”.

Stalingrad 7.3

Film Stalingrad oparty jest na historycznej bitwie o miasto Stalingrad podczas II wojny światowej. Reżyser filmu, Joseph Vilsmaier, (twórcy takich obrazów jak Odlotowy Sekstet i Marlena), pokazał historię bitwy oczami młodych niemieckich żołnierzy, którzy po kampanii w Afryce, krótkim urlopie na Włoskiej Riwierze wraz z całym batalionem zostają przerzuceni na Front Wschodni. Batalia o Stalingrad rozpoczęła się w sierpniu 1942 roku. Zajęcie miasta, zdaniem niemieckiej propagandy, miało potrwać kilka dni. Tymczasem zacięte walki się przedłużały, aż nadeszła zima, której wszyscy się obawiali.

Hot Shots 2 7.1

Kolejna próba sparodiowania w zjadliwy sposób znanych filmów akcji i popularnych postaci z kręgu massmediów. Dostało się za swoje nie tylko bohaterom w rodzaju Rambo, lecz także iracki dyktator Saddam Husajn został doszczętnie wyśmiany. Inne filmy, które stały się wdzięcznym tematem parodii, to "Nagi instynkt", "Gwiezdne wojny", "Robin Hood", "Elektroniczny morderca" i "Wall Street".

Żegnaj, moja konkubino 8.1

Pekin, rok 1924. Miastem rządzą potężni dowódcy wojskowi. Mały Douzi zaczyna naukę w słynnej szkole operowej. Żeby w ogóle mógł zostać przyjęty, matka obcina mu szósty palec, który miał u dłoni...

Pomiędzy niebem i ziemią 7.2

Ostatni rozdział trylogii wietnamskiej, którą zapoczątkowały Pluton i Urodzony 4 lipca. Opowieść o burzliwych losach kobiety z Wietnamu, która w czasie wojny poślubiła amerykańskiego żołnierza i wyjeżdża z nim do Stanów Zjednoczonych.

Słowa kluczowe