Wojenny 2020

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 23 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Wojenny z 2020 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Serial The Liberator opowiada prawdziwą historię i najbardziej krwawego i dramatycznego marszu ku zwycięstwu II wojny światowej. To historia bitewnej odysei amerykańskiego oficera Feliksa Sparksa i jego jednostki piechoty, która przez ponad 500 dni walczyła o wyzwolenie Europy.
Antoine szuka w Syrii swojej siostry, która jest uważana za zmarłą. Odkrywając tajemnice kawałek po kawałku, chłopak łączy siły z jednostką zagorzałych kurdyjskich bojowniczek, które są największym koszmarem ISIS i podróżuje z nimi po terytorium okupowanym przez wroga. Ścieżki Antoine'a przecinają się z poszukiwaczami przygód, anarchistami, szpiegami, ale też niewinnymi ofiarami wojny. Dramat pokazujący syryjską wojnę domową oczami młodego Francuza. Obraz zapewnia wyjątkowe spojrzenie na wydarzenia w Syrii i ich wpływ na cały świat.
Serial przedstawia wydarzenia związane z oddziałem o kryptonimie „Pazur”, działającego w czasie II wojny światowej w Warszawie, w strukturach kontrwywiadu Komendy Głównej Związku Walki Zbrojnej – Armii Krajowej. Jego pierwowzorem był słynny oddział bojowy kontrwywiadu o kryptonimie „Wapiennik", który powstał w 1941 r., a jednym z jego głównych zadań była likwidacja osób skazanych wyrokami sądów podziemnych. Wydarzenia, o których mowa w serialu zainspirowane zostały prawdziwymi akcjami, o których głośno było w okupowanej Warszawie. Głównymi bohaterami serialu są dwaj przyjaciele: dowódca „Pazura”, Leszek Zaręba, ps. „Onyks” i Tadeusz Korzeniewski ps. „Dager”. Pierwszy – sumienny i opanowany, idzie na akcje ze stuprocentową precyzją i skutecznością. Jednak z każdym dniem rosną w nim wątpliwości, co do moralnego wymiaru takiego postępowania, a wyrzuty sumienia coraz częściej nie pozwalają mu zasnąć. Drugi, wręcz przeciwnie. Okupacyjna rzeczywistość budzi w nim coraz większe pragnienie odwetu na Niemcach, legitymuje posługiwanie się złem w imię wyższych celów.


Akcja Ghosts of War rozgrywa się pod koniec II wojny światowej. Fabuła podąża za pięcioma zahartowanymi w boju amerykańskimi żołnierzami, których zadaniem jest utrzymać francuski zamek. Jak się okazuje to nie naziści są najgorsi, bowiem grupa żołnierzy popada w obłęd, kiedy napotyka nadprzyrodzonego wroga, o wiele bardziej przerażającego niż cokolwiek innego na polu bitwy.
II wojna światowa. Podczas pewnej burzliwej nocy pilotka wskakuje na pokład bombowca, który niedługo ma wystartować. Ma przy sobie ściśle tajny ładunek, który musi dostarczyć. Prosta, męska załoga niechętnie się zgadza na kolejnego pasażera i w czasie lotu zaczynają podejrzewać, że kobieta nie jest tym, za kogo się podaje, i chcą poznać jej prawdziwą tożsamość oraz zawartość pakunku. Wtedy pośród chmur pojawia się japońska flota, ale to nie koniec niespodzianek, na pokładzie bombowca grasuje bowiem jeszcze jeden nieproszony gość, o czym załoga szybko się przekonuje na własnej skórze.

Pięciu braci

6,0
7,0
Czterej czarnoskórzy weterani wracają do Wietnamu dziesiątki lat po wojnie w poszukiwaniu szczątków swojego dowódcy... i ukrytego złota.
Film opowiada prawdziwą historię bohaterskiej grupy młodych francuskich dziewczyn i chłopców, którzy tworzą podziemną sieć podczas II wojny światowej. Przyglądamy się francuskiemu młodzieńcowi imieniem Marcel Mangel (Jesse Eisenberg), który pracuje jako aktor. Pewnego dnia postanawia dołączyć do francuskiego ruchu oporu, by pomóc ocalić tysiące osieroconych dzieci przed rękami nazistów. Ta decyzja sprawia, że trafia do świata pantomimy, która później sprawi, że zostanie legendarnym francuskim mimem.
Ten kameralny dokument realizowany przez "The New York Times" na przestrzeni dekady śledzi życie pewnej rodziny: ojca, który powrócił z Afganistanu po odniesieniu ciężkich ran, i jego dwóch młodych synów. W 2010 r. dziennikarki Catrin Einhorn i Leslye Davis przygotowywały materiał o losach jednego z amerykańskich batalionów, a po zakończeniu tego projektu postanowiły wcielić się w role reżyserek, aby prześledzić długoterminowy wpływ służby wojskowej na rodzinę jednego z żołnierzy. *Ojciec, żołnierz, syn* to realistyczny portret zwyczajnych ludzi, na których życiu cieniem położyła się wojna, a zarazem szeroko zakrojona analiza mechanizmów powstawania wielopokoleniowych rodzin wojskowych. To także głębokie i osobiste spojrzenie na znaczenie poświęcenia, celu i amerykańskiej męskości po wojnie.

Misja Greyhound

6,7
6,3
Jedyną rzeczą bardziej niebezpieczniejszą niż linia frontu była walka o dotarcie do celu. Na początku II wojny światowej międzynarodowy konwój 37 okrętów alianckich, dowodzony przez kapitana Ernesta Krause (Tom Hanks), w swoim pierwszym dowództwie nad amerykańskim niszczycielem, przepływa przez zdradziecki Północny Atlantyk, ścigany jest przez wilcze stada nazistowskich okrętów podwodnych.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…