KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wyjście analogowe a DTS 9
Dan_DeeM

Witam.
Czy udało się komuś uruchomić DTS na wyjściu analogowym w Wiwa HD 228U ? Gdzieś tu pisano, że są jakieś softy do tego, ale nie bardzo mogę znaleźć.

Greg32

W mojej leciwej wiwie 228 po zmianie softu DTS śmiga po analogu .Pewnie do twojego modelu wiwy też trzeba wgrać soft z DTSem. pozdrawiam.

Dan_DeeM

Tylko skąd takowy soft wytrzasnąć ? Nie chcę eksperymentować, bo uwalę skrzynkę :-)

Dan_DeeM

Dostałem info z serwisu, że niestety jest to ograniczenie chipsetu a nie softu, więc nie da rady.

Dan_DeeM

Drwinę zrozumiałem, ale szukałem raczej informacji. Do drwin są chyba inne fora :-)

Greg32

> kikaipik o 2007-10-18 23:35:35 napisał:
>
> Co za cudowny sprzęt ta VIWA – dźwięk cyfrowy można odtwarzać na anologu.
> Zdumiewające?? Lecz niestety nierealne.
> A można też DTS ES; DTS 96/24 DTS neo ????
> Przestrzennego słuchania cyfry na analogu

Cudo to nie jest ale po wgraniu odpowiedniego softu jakiś sugnał na analogu jest i płytki audi DTS śmigają.
Więc niema co drwić .A jak jesteś taki audiofil to co robisz natym forum zamiast siedzieć na jakimś forum Marantza.
na rapida wstawiłem soft do WIWY 228 z DTSem ( dostałem go na maila z serwisu jakiś czas temu ) , może sie komuś przyda.Na mojej wiwce śmiga.
http://rapidshare.com/files/63900312/wiwa_hd228_dts.rar

Greg32

> kikaipik o 2007-10-25 22:12:38 napisał:
>
> *BREDNIE, BREDNIE i jeszcze raz BREDNIE *
> Ten soft to kit a nie DTS. Zmienia ci dźwięk cyfrowy na analogowy i dlatego
> brzęczy ci w głośnikach.
> Wybierz się do jakiegoś salonu gdzie sprzedają "kino domowe", są tam takie
> miejsca gdzie prezentują możliwości DTS-u i posłuchaj sobie prawdziwego
> dźwięku cyfrowego. Po powrocie do domu wyrzucisz to na czy odtwarzasz niby
> DTS. I później możesz się mądrzyć, że słuchałeś dźwięku cyfrowego.
> Nie dyktuj mi gdzie mam się wypowiadać bo to nie twój problem.
> Koniec tematu. Nie dyskutuje z zarozumialcami nie mającymi zielonego pojęcia
> na ten temat.

W cały tym poście chodziło o możliwość odsłuchania DTSu na wyjściu analogowym , a inną sprawa jest jaki to da efekt .A ty jako " znawca " odrazu że sie nieda . Da sie bo DTS po analogy śmiga z taki czy innym efektem ale jest możliwośc odsłuchania płyt audio DTS. I to jest koniec tematu.

ok01

Puknij się w łeb kikaipik. Ty na pewno nawet z amplitunera do kolumn puszczasz DTS cyfrowo 0101010101 na wszystkie 5.1, 6.1, 7.1.
Skoro ktoś sobie wymyślił że wiwa ma wyjście analog 5.1 to ono służy do wysyłania sygnału zdekodowanego (fabrycznie jest tam Dolby DIgital) a nie wysyłania wody czy szamba. A jakość z jaką jest dekodowany ten sygnał to już inna bajka. TAK ŻE IDŹ DO PSYCHOLOGA ALBO DO SZKOŁY bo SYFROWO jak piszesz to ty chyba wysyłasz sobie do mózgu.
Ja to ktoś napisał powyżej zmień forum a nie rób ludziom wody w mózgu.
Niepozdrawiam
ok01

Jack_Bauer

a cała pozostała reszta wypowiedzi to widzę iż wypowiadają sie "fachowcy" :) Pozdro dla kikaipik-a !!!!

Peres

Tak to poczytałem, ręce i nogi się uginają…
Kikapik ma całkowitą rację, a Tobie jak się
skończyły argumenty, to się literówek uczepiłeś.
Pomyśl, jak monofoniczny dźwięk podłączysz
do dwóch głośników – to będzie według Ciebie
stereo, a jak do czterech, to quadro? Nie!
To dalej będzie mono.
Pamiętam czasy, jak w Polsce wchodziła
kolorowa TV i byli tacy, co chodzili po domach
i namawiali na zmianę anten na przeznaczone
do odbioru TV kolorowej. Że jak tylko zasięg
nadajników się zwiększy, to będzie kolorowo…
:)))
Pozdrawiam

Proszę czekać…