KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

DVD9 dwuwarstwowe 12
balderoth

Mam problem z płytami dwuwarstwowymi DVD9.
KORR HYD 9907 DX
Nie czyta mi tych płyt. Robię kopię płyty DVD o pojemności większej niż 4,7GB i KORR głupieje. Chrzęści, stęka i nic.. nie zauważa płyt. Czy może to być wina płyt? W komputerze działają bez zarzutu. Esperanza 8,5GB bo o takich mowa. Prędkość zapisu 4×.

Neo10

Esperanza …. phh fuj brzydal ;P hehe

a tak na serio to spróbuj dla pewności innej marki płyt bo teoretycznie płyta dvd9 niczym nie różni się w sumie od płyt oryginalnych dvd9 także powinny działać choć nigdy nie testowałem takich płyt. wole kompresowane dvd9 do dvd5 ;D choć pewno tego pożałuje jak zmienię tv na lcd ;D

balderoth

Też tylko to przychodzi mi na myśl. Do tej pory byłem zadowolony z płyt Esperanza. No cóż… czas na zmiany..
nagrałem płytę x2. Bez powodzenia.

Lucas_B

> balderoth o 2007-11-08 14:10:22 napisał:
>
> Do tej pory byłem zadowolony z płyt Esperanza. No cóż… czas na zmiany..

Tanie płyty są dobre bo są dobre i tanie :)

balderoth

Verbatim DVD-R… dupa. Również nie działa. Jutro spróbuję Platinum…

broda1725

Spróbuj TDK albo Sony ale generalnie to wiekszosc wiwek i korow maja problemy z dl`kami, dvd9. Moja nieczyta i mam to szczeze w dupie bo cena takiej plytki najtanszej i dobrej to 8 zetow to za nia mam 10 plyt sony 4.7. A rip dvd i tak ma 4.7.

balderoth

No właśnie mam z tym problem ponieważ w tej chwili większość filmów to już płyty DVD9, a ja jestem wrogiem kompresji. Po prostu widzę różnicę w jakości obrazu i przeszkadza mi to. Zauważyłem jednak, że KORR czyta płytki DVD+R znacznie lepiej. Jestem laikiem w tej dziedzinie więc pewnie niejeden z Was się zaśmieje bo to oczywiste. Dla mnie nie. Zamówiłem sobie nawet po 2 szt. płyt DVD9 + i postaram się za 2-3 dni podać wyniki testów, ceny itd. Może się to komuś przyda.
Jest co prawda program np. Blaze DVD Copy. Jest prosty i kapitalny, i bardzo ładnie zgrywa i dzieli na kilka płyt. Wtedy oczywiście wszystko działa bez zarzutu. Jedyny mankament to konieczność wymiany płyty na kolejną.
pozdrawiam

Sub_Zero

Skoro tak bardzo ci zależy na jakości i widzisz najdrobniejsze różnice obrazu, to dlaczego używasz sprzętu KORR??? Kup sobie człowieku odtwarzacz Harman Kordon za 3 tys. zł i nie będziesz miał problemów z jakością i skończą się twoje gorzkie żale że ci płyty nie chodzą… :/

rutra

> Sub-Zero o 2007-11-13 14:44:00 napisał:
>
> Skoro tak bardzo ci zależy na jakości i widzisz najdrobniejsze różnice
> obrazu, to dlaczego używasz sprzętu KORR???
I w dodatku nie kupisz orginalnej płyty, wtedy będzie wszystko idealne

balderoth

Testy wskazują jednoznacznie na Verbatima.
Płytki DVD+R 8,5GB

Verbatim – działa bez zarzutu (11,20zł)
Fuji – działa z problemami. zdarzają się przycięcia obrazu. (6,40zł)
TDK – płyta padła w trakcie nagrywania (10,80zł)
Platinum – nie działa. korr nie widzi płyty. Już Nero spytało "a co to?! r u sure????" (5,90zł)

broda1725

Zalatw sobie program dvd shrink i ripuj, kompresuj sam tak zeby obraz zostal w 100 procentach a obcinaj dzwiek na jakosci mi np. bardziej zalezy na dzwieku bo dzwiek w filmie to tak jak by to cos co wnosi realia do filmu dlatego 5.1 rulez :-) bo dts zapomnij zaduzo zajmuje. A jak ci naprawde przeszkadza kompresjia to jest wyjscie kup orginal. Pozdrawiam.

balderoth

Jest także opcja zgrywania na 2 DVD. Jest to jakieś wyjście, a i cena w granicy 2zł

Jakoś nie mogę się przekonać do shrinka i kompresji materiału. 11zł to jeszcze nie majątek, a nie zgrywam wszystkiego co wpadnie mi w łapy.

KORR ogólnie to świetne DVD. Problemy z odczytem nagrywanych płyt DVD9, to kwestia optyki (tak mi się zdaje). Moja nagrywarka (Samsung) w komputerze czyta te płyty bez problemu, ale już inne modele takie jak NEC, czy LG niestety nie.

broda1725

No wlasnie ja mam nargrywarke NEC i kiedys niebylo problemow z nia jesli chodzi o nagrywanie plyt dvd 9 ale teraz juz sa i daje sobie spokuj z nimi a niemam zamiaru wywalac forsy w brud. A co do lasera to moze byc prawda bo mialem dwa Korry i w jednym byly problemy z odczytywaniem niektorych filmow ale poszlem do sklepu odmienilem na inny nowy model i bylo wszystko wporzadku nawet wiecej czyta od mojej starej wiwy. Takze pieron wie co oni tam wkladaja, wszystko zalezy jak sie trafi.

Proszę czekać…