FDB.PL 1129 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Nazwiska ludzi kina 4
Timothy

Proste pytanie: Po czym poznać pseudonim aktora, a alternatywną pisownię jego nazwiska? Ostatnio zacząłem sporo tego dodawać i boję się, że gdzieś mogłem się pogubić i popełnić błąd.
pozdrawiam

Trikster

Widać po nazwisku, kiedy jest to alternatywna pisownia. Jeśli pseudonim jest nazwą główną, to wtedy nie dasz atrybutu. Imdb.com pseudonimy oznacza jako "nickname". Masz np. The Wolf, to raczej pseudonim. Inny przykład: nazwisko główne – Andrea Coleti, alternatywna pisownia: Andy Coleti, Andy Coletti itd. Jeśli będzie np. Andrea Sandra Coleti, to dodasz jej atrybut (nazwisko pełne) – zgodnie z faq. W razie jakichś szczegółowych problemów – pisz na gg.

Timothy

dzięki Łukaszu za zainteresowanie. znalazłem jedną aktorkę – Russi Taylor. czy dobrze dodałem, że Russie Taylor to jej alternatywa a Russi Big Tombs Taylor i Russell Taylor to pseudonimy? spytam się także o aktora Willa Ryana. na imdb jest napisane, że William Z. Ryan to jego alt. nazwisko, a jednak wygląda na pełne. jak na to z tej strony mam patrzeć?

Trikster

William Z. Ryan – raczej alternatywna, bo nie ma pełnego drugiego imienia. Russi Big Tombs Taylor – to według mnie pseudonim, natomiast to drugie to alternatywna. Jeśli któryś z weryfikatorów ma inne zdanie, to niech się odezwie ;)

regoat

ej zeby sprawdzic jak kto ma dokladnie to warto wejsc jeszcze godzies indziej niz na imdb.com pogrzebac tu i tam. nie wszysko co pisza na imdb.com jest prawda obiawiona.

nie wiem dla czego wiekszosc ludzi kopiuje bezmyslnie ten serwis

Proszę czekać…