FDB.PL 1128 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Wprowadzamy osiągnięcia 16
Grzegorz_Derebecki

Od dziś wprowadzamy system osiągnięć który zastąpi dotychczasowe gwiazdki.

http://fdb.pl/achievements

Osiągnięcia można zdobywać dodając treści, sprawdzając je czy np oceniając filmy.

Zdobyte osiągnięcia pojawiają się w profilu użytkownika np:
http://grzegorz.derebecki.fdb.pl

Bluejohn_26

Moim zdaniem wygląda do dość średnio. Te "odznaki" wyglądają tak sobie, a kolorki zostały dobrane w niezbyt ciekawy sposób.
Całość kompletnie nie zmienia sytuacji osób, które przekroczyły już najwyższy pułap punktowy w danej kategorii i nijak nie motywuje ich do dalszego dodawania. Rozwiązaniem mogłaby być kolejna odznaka przyznawana po osiągnięciu bardzo wysokiego stanu punktowego np.: "Zasłużony dla fdb.pl" lub coś w tym stylu.

Camizi

Mnie się całkiem podoba, tyle że szara odznaka kojarzy mi się z najniższym, a nie najwyższym poziomem odznaczenia. ^^ No i warto to jeszcze rozbudować, bo niektórzy nie mieli nawet przyjemności z dążenia do następnego poziomu w niektórych kategoriach. :)

Grzegorz_Derebecki

Kolory odznak były dobierane wg temperatury, chcemy je jeszcze wykorzystać w jednym pomyśle który postawi wyzwania nawet dla tych co już mają wszystkie odznaki.

Jeżeli chodzi o punktacje i motywacje po wielu rozmowach zdecydowaliśmy się, że chcemy zbudować system w którym będzie można normalnie zdobyć większość odznak.

Co do dodatkowej odznaki to jest to możliwe tylko pytanie co się stanie jak ktoś ją zdobędzie? Mamy wprowadzić kolejną? Zawsze musi być w systemie odznaka której nikt nie ma?

@Bluejohn_­26 może czas po prostu zdobyć osiągnięcia w np weryfikacji ?:)

Asmodeusz

Wizualnie fajna zmiana

Bluejohn_26

OK, rozumiem twoją argumentację odnośnie tworzenia nowej odznaki.

Co do kolorów, raczej chodziło mi o to, że ich odcienie są nieco mdłe. Być może gdyby były nieco żywsze to całość wyglądałaby lepiej.

Jeśli chodzi o budowanie reputacji w ramach weryfikacji, to na razie nie czuję się na siłach sprawdzania swoich możliwości w weryfikacji na fdb. Może w przyszłości :)

Elizabeth_Linton

Ta stalowa wygląda mi na najzimniejszą, ale pomysł niezły.

miodzik

Ta najwyższa odznaka to raczej taki "czarny pas" jak, nie przymierzając, w sportach walki ;)

MJ_MARTINO

A co z widgetem na strony www
Filmy ocenione itd.
Może być w takiej formie jak jest teraz "filmy z tabami"
(rok temu prosiłem o taki bajer)

Co do osiągnięć itd. teksty na nich są mało czytelne.

Camizi

> Co do osiągnięć itd. teksty na nich są mało czytelne.

Jak najedziesz na odznakę kursorem, to od razu pojawia się, za co ona jest. :)

Grzegorz_Derebecki

@MJ_­MARTINO – mogłbyś zgłosić to jako sugestie?
Planuję sukcesywnie je realizować :)

Co do tekstów to starałem się jak mogłem by wyglądały jak najbardziej czytelnie jednak przy tym rozmiarze cudów nie zrobisz (chyba, że masz ekran o dużej gęstości pixeli jak telefony).

MJ_MARTINO

Zgłoszę.
Co do czytelności dymki czy gwiazdki powinny być w innym kolorze aby się bardziej wyróżniały.
Napisów komentarzy w zasadzie nie musiało by być bo , raz ze po najechaniu jest opis a dwa obrazek w środku jest dość sugestywny.
Chodź po najechaniu mógłby wyskakiwać ładny tooltips z opisem ;)
Zegnij sobie np na to http://www.menucool.com/tooltip/css3-tooltip

Spinnaker

> Grzegorz_Derebecki o 2015-02-11 09:35 napisał:
> Kolory odznak były dobierane wg temperatury, chcemy je jeszcze wykorzystać w
> jednym pomyśle który postawi wyzwania nawet dla tych co już mają wszystkie
> odznaki.
>
> Jeżeli chodzi o punktacje i motywacje po wielu rozmowach zdecydowaliśmy się, że
> chcemy zbudować system w którym będzie można normalnie zdobyć większość odznak.
>

A taki pomysł – można ustawić w miarę niski próg punktowy aby każdy mógł zdobyć jakąkolwiek odznakę w każdej kategorii, ale wraz ze wzrastającą ilością punktów dodawać więcej gwiazdek do nich, i przypisać jakiś kolor do jednej odznaki a wraz z wyższą rangą dodawać do niej gwiazdki ale bez zmiany koloru. Nie mam talentu artystycznego więc nie zrobię prezentacji o co mi chodzi, chyba że krzywo w paincie hehe

> Co do dodatkowej odznaki to jest to możliwe tylko pytanie co się stanie jak ktoś
> ją zdobędzie? Mamy wprowadzić kolejną? Zawsze musi być w systemie odznaka której
> nikt nie ma?
>

hehe może nie musi być odznaka w systemie której nikt nie ma, ale powinna być odznaka którą zawsze można zdobyć, bo jeżeli będzie tylko kilka to i tak i tak w pewnym czasie wszyscy zdobędą możliwe osiągnięcia i wracamy do punktu wyjścia :) patrz co pisałem wyżej :)

Grzegorz_Derebecki

> Spinnaker o 2015-02-13 09:37 napisał:
> A taki pomysł – można ustawić w miarę niski próg punktowy aby każdy mógł zdobyć
> jakąkolwiek odznakę w każdej kategorii, ale wraz ze wzrastającą ilością punktów
> dodawać więcej gwiazdek do nich, i przypisać jakiś kolor do jednej odznaki a
> wraz z wyższą rangą dodawać do niej gwiazdki ale bez zmiany koloru. Nie mam
> talentu artystycznego więc nie zrobię prezentacji o co mi chodzi, chyba że
> krzywo w paincie hehe

Rozważałem taki scenariusz ale ten co jest powiązany jest w dodatkową funkcjonalnością którą chce
niedługo dodać. Zależy mi by kolory wyróżniały poziom a nie same gwiazdki.

> hehe może nie musi być odznaka w systemie której nikt nie ma, ale powinna być
> odznaka którą zawsze można zdobyć, bo jeżeli będzie tylko kilka to i tak i tak w
> pewnym czasie wszyscy zdobędą możliwe osiągnięcia i wracamy do punktu wyjścia :)
> patrz co pisałem wyżej :)

Możemy dodać odznake za dodawanie i dać 10 milionów punktów i co wtedy? :)
Jak damy mniej to zaraz ktoś zdobędzie i co wtedy?

Ja nie mówie, że problem nie istnieje po prostu trzeba dobrze to przemyśleć jak takie rzeczy rozwiązać.

Grzegorz_Derebecki

Jest jeszcze opcja przesunięcia limitu dla odznak za dodawanie by np czarna była za wiekszą liczbę punktów :)

Jestem otwarty na propozycje :)
Obecne progi tutaj znajdziecie: http://fdb.pl/achievements

Spinnaker

> Grzegorz_Derebecki o 2015-02-13 11:45 napisał:
> Rozważałem taki scenariusz ale ten co jest powiązany jest w dodatkową
> funkcjonalnością którą chce
> niedługo dodać. Zależy mi by kolory wyróżniały poziom a nie same gwiazdki.
>

Aż ciekawi mnie cóż to może być za dodatkowa funkcjonalność :) A co do tych kolorów no to może ja jestem inny albo jest to za świeże ale nie mogę się jeszcze przestawić, podświadomie patrzę na ilość tych malutkich gwiazdek w danej odznace niż na jej kolor, poza tym na pewno każdy jakiś gość, który nie zajrzał na stronę osiągnięć tylko wszedł na profil użytkownika, to zapewne pomyśli że ten kolor nie symbolizuje nic poza tym, że np za dodawanie jest czarna a za ocenianie czerwona ;p nie ma porównania na stronie więc nie każdy to załapie :)
>
> Możemy dodać odznake za dodawanie i dać 10 milionów punktów i co wtedy? :)
> Jak damy mniej to zaraz ktoś zdobędzie i co wtedy?
>
No jak co wtedy, wtedy jak ktoś zdobędzie tę elitarną, wyjątkową odznakę to będzie znaczyło że jest jeden w całym serwisie :)

> Ja nie mówie, że problem nie istnieje po prostu trzeba dobrze to przemyśleć jak
> takie rzeczy rozwiązać.

Dlatego czekam na tą ostateczną funkcjonalność aby mieć pełne rozeznanie, chociaż i tak i tak jak Ty wymyślisz, jak zrealizujesz, to nam wszystkim pozostanie tylko to zaakceptować :)

Spinnaker

> Grzegorz_Derebecki o 2015-02-13 14:22 napisał:
> Jest jeszcze opcja przesunięcia limitu dla odznak za dodawanie by np czarna była
> za wiekszą liczbę punktów :)
>
> Jestem otwarty na propozycje :)
> Obecne progi tutaj znajdziecie: http://fdb.pl/achievements

a przesunięcie to raczej chyba nic by nie dało, bo po prostu 4 odznaki to jest wg mnie za mało, dlatego pisałem wcześniej o jednej odznace i dodawanie do niej gwiazdek do woli, bo wcześniej chyba było za 5tys, 15, 30, 120 i 240 jak się nie mylę, więc wtedy było 5 i warto było wprowadzić jeszcze ze dwie, a teraz są tylko 4 ;)

Proszę czekać…