FDB.PL 1128 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Jeszcze jedna uwaga 34
Chemas

Namolny jestem, ale tak mam :)
Szkoda, że nie ma w zawodzie klapsera, już spotkałem się z tym, oczywiście na FilmPolski :)
Taka tam sugestia

PS edit
I tak przy okazji edytuję, co jest na FDB odpowiednikiem kierownika planu i generalnie wszystkiego co z planem związane?

PS2
Ponownie EDIT, nie chcę robić SPAMU więc wrzucam tutaj, co mi przyjdzie do głowy w trakcie dodawania.
Są to głównie wnioski z FilmPolski. Kolejna sprawa więc. Przejżałem sobie profil takiego Janusza Chabiora na FP i proszę są osobnie wyróżnione nagrody.
Sugestia więc taka, by coś takiego wprowadzić na FDB. Ja wiem, że awsze można to zamieścić w biografii, ale to nie to.

Marac

@Chemas Wyróżnienie nagród na profilu aktora/twórcy to moim zdaniem świetny pomysł.

ZSGifMan

@Chemas

Właśnie wpadłem na kolejny problem, bo nie miałem jak dodać do serialu "series producer", bo takowego nima! Wcześniej tylko przypomnę był problem z "archival producer", też wypadałoby coś z tym zrobić.
                                                                 

Ciągle jest też problem z dystrybutorami, bo są ustawieni "na sztywno" z bazy tylko można ich wybierać, a nie ma w niej całych hektarów! Natomiast wytwórnie ładnie działają, można wpisując dodawać nowe, nie mogłoby tak być z dystrybutorami?
                                                                                

Sweet_Foxy

@ZSGifMan Z poradnika: „Jeżeli nie ma na liście firmy zajmującej się dystrybucją kinową w Polsce, a chcesz ją dodać, możesz to zgłosić na adres mailowy”. Jest tam podany.

Jeżeli potrzebne są nowe zawody/funkcje, to może założyć temat z propozycjami, bo jest ich więcej, a żeby coś zmienić, wypadałoby to przedyskutować. Ale chyba nie wszystkie są potrzebne. :-)

ZSGifMan

@Sweet_Foxy

> Z poradnika: „Jeżeli nie ma na liście firmy zajmującej się dystrybucją kinową w Polsce, a chcesz ją dodać, możesz to zgłosić na adres mailowy”. Jest tam podany.

Okej, tylko najzabawniejsze w tym jest to, że to właśnie z dystrybutorami jako takimi i nie tymi w Polsce mam problem. Zapewne inni mają braki w dystrybucji krajowej, ale mnie głównie dotyka dystrybucja zagraniczna, czy raczej jej brak. Ja pytałem czy nie mogą one działać podobnie jak wytwórcy filmowi, których dodawania brakujących nie ma najmniejszego problemu ;)
(aczkolwiek też nie do bazy dystrybutorów, tylko lokalnie i w danym przypadku)

Co do zawodów, to oczywiście można przedyskutować, ja jak na chwilę obecną po kilku nieudanych próbach przyjąłem do wiadomości, że nie wszystkie zawody są tu "potrzebne" i zwyczajnie przestałem je dodawać ograniczając się wyłącznie do podstawowego składu. Tylko czy to nie zubaża naszej bazy, tu na FDB? To pod dyskusję…
               

P.S.
Ale rozumiem, że z wytwórniami sugestia e-mailowania w sprawie tych brakujących jest niedobra.
Pragnę tylko wyjaśnić, że to złe rozwiązanie, bo gdybym chciał pisać w każdej takiej sprawie brakujących, to tylko w tym roku wysłałbym już pewnie ze 20 parę mejli…
A to tylko ja, a inni?

ramsayek

@Chemas załóż jeden temat w którym będziesz pytał o kontrybucje zamiast spamować.

ZSGifMan

@ramsayek

Już ty mu akurat będziesz mówił co ma robić…
                                                                                                           

Sweet_Foxy

@ZSGifMan To byś się musiał spytać Grzegorza. Bo może dla fdb nie są istotni zagraniczni dystrybutorzy, tylko właśnie krajowi?

ZSGifMan

@Sweet_Foxy

Wiem, chyba Fredaser też mi to mówił, ale jak ja się zbieram do tego napisania jak pies do jeża :P
Słowem: niezbyt mi się do tego jest po drodze zabrać, bo mam ciągle coś innego ;)

Tak liczyłem, że może na forum będzie lepiej i szybciej poruszyć ten temat, ale chyba też niezbyt.
Dzięki, tak czy siak.
                                                                      

Chemas

@Chemas

Odpowiadam wszystkim

@Marac
Dzięki za poparcie.

@ZSGifMan
Na temat dystrybucji nie poruszałem tematu, ponieważ ich nie dodaję. Dodaję tylko wytwórnie. Nie dodaję dystrybucji, ponieważ mam spory problem ze znalezieniem polskich dystrybutorów dla danej produkcji.

@Sweet_Foxy
Myślę, że temat, który założyłem na temat inscenizatora w teatrze telewizji mógłby być zaczątkiem takowej dyskucji o nowych zawodach.
Chyba, że lepiej założyć osobny temat z dobrze określonym topikiem.
Może i założę, tylko muszę poszperać po tematach, które wcześniej zakładałem, a w których poruszałem kwestię paru nowych zawodów.

@ramsayek

arrivederci roma, jak to mawiala Kiepska do Ferdka

ZSGifMan

@Chemas

Miałem nawet poruszyć ten temat z Grześkiem, ale jakoś ciągle zapominam, bo mi non stop coś innego wyskakuje…
Od jakiegoś tygodnia-dwóch mam coś czego wcześniej nie uświadczyłem, czyli pustą kolejkę dodawania, na chwilę obecną na razie zrobiłem sobie wolne na odsapnięcie i inne sprawy, odpoczywam, bo czeka mnie zaległa spora pajda opisów i zarysów, do których planuję wrócić i zostawię całą resztę (niestety) odłogiem – coś za coś ;D
                                                                                

ramsayek

@ZSGifMan to była propozycja, uspokój się.

ZSGifMan

@ramsayek

Widzę, że właśnie minęło kolejne siedem dni i raczysz nas swoją cotygodniową porcją trollerki…
                                                                                                                                            

ramsayek

@ZSGifMan LOL, gdzie Ty tu trollerke widzisz człowieku?

ZSGifMan

@ramsayek

W całokształcie :P
To, że wysmażysz nagle jeden czy dwa w miarę normalne posty niewiele w sumie zmienia.
                                                                                                    

KRCK

@ZSGifMan Dalej nie załapałeś… Jest takie powiedzonko, nacechowane negatywnie, opierające się na stereotypie, ale analogia jest widoczna – "kupując kebaba, osiedlasz Araba". Nie odpisujcie mu, to zwiędnie. :) @Chemas jak widać, wie o co kaman… Za to reszta nie bardzo, z tego co widzę tu i TAM. ;)

Zaraz pewnie Pan @MichCorleone będzie się ciskał, że stereotypy itd. Rzecz w tym, że to jakaś forma opisu rzeczywistości, rzadko bierze się znikąd, a często jest trafna.

ZSGifMan

Wiem, rozumiem, ale @KRCK – ja czasem robię sobie wyjątki po tym jak zapatrzyłem się na @Marac który na innym portalu tak się wdał już któryś tam n-ty raz w debatę z eldewiantem, że mało nie padłem jak tamten zaczął smarować swoje epopeje, po tym jak go Marac podpuścił.
Marac też mówi, żeby nie dokarmiać, ale sam nieraz karmę rzuca całymi garściami, jak twierdzi – dla darcia łacha ;)

Aha, tutaj sobie pozwalam raz na jakiś czas, na dosłownie dwie-trzy krótkie wzmianki do niego, ale tam od dłuższego czasu żaden troll nic do żarcia ode mnie nie dostał! :P

     

P.S.
A kebaba od araba to z 10 lat pewnie będzie jak już nie jadłem, ostatni polski kebab to jakoś z pół roku temu chyba, bo mam takie polskie bistro w hali targowej i tylko tam jak jestem to sobie pozwolę. O reszcie niech zapomną.
     

KRCK

@ZSGifMan Najpewniej – https://www.wykop.pl/ludzie/ponerLokej/ aka k_wallander.

Rozsądnie Panowie. Obserwujcie dokładnie, tyle mogę poradzić, bez pisania całego eseju. ;)

ZSGifMan

@KRCK

Dramat jakiś, próbowałem to czytać, kilka postów dałem radę, potem niestety się mózg lasuje i trzeba szybko przestać, bo dalsza lektura takiego bełkotu grozi przepaleniem zwojów.
                                                                           

KRCK

@ZSGifMan Z *, że dobrze utożsamiam autora. Ostatnio mam niewiele okazji, aby poczytać tego o kim myślę. Przypomina mi się akcja z Wujkiem, jako ostatnia.

ZSGifMan

@KRCK

Akurat to mnie jakoś ominęło i nawet nie wiedziałem przez długi czas co się stało, Wujo wrócił po tym miesiącu, to się sprawa wyjaśniła, ale coś bardzo nieładnego i niemiłego go spotkało, kur… świństwo, co tu dużo gadać.
Zaglądam raz na dzień, raz na dwa dni, ale nic/niewiele się dzieje, dlatego praktycznie już jestem tylko tutaj :)
                                                                                                           

ramsayek

@ZSGifMan nie mierz innych swoją miarą.

KRCK

@ZSGifMan Ciach bajera. Chciałby trollik, żeby komentować jego poczynania publicznie, ale trollik z niego słaby. Niepotrzebnie dajecie, czy też dawaliście się podejść i przyjmowaliście zaproszenia. Marac też miał go w znajomych.

ZSGifMan

@KRCK

Tego akurat nie wiedziałem, a Maraca nie sprawdzam, nie kontroluję ;)
                                                                                         

KRCK

@ZSGifMan O ile to nie był blef… Ale wygląda na to, że nie.

ZSGifMan

@KRCK

Niektórzy za poważnie biorą iluzję jaką jest internet, mnie też zajęło sporo czasu wyrobienie sobie do tego odpowiedniego dystansu, choć czasem boję się, że mała iskra i znowu go stracę. Z drugiej zaś strony znajduje się tu sporo jednostek nastawionych tylko na ferment dla prostackiej rozrywki i potrafią tak człowieka podejść, że tracisz w moment resztki zdrowego rozsądku i budzą się najgorsze instynkty.
                                                     

KRCK

@ZSGifMan Hmm… Traci się czasem rachubę, to fakt. Ważne, żeby mieć zaufanych, sprawdzonych ludzi wokół siebie, a ja takich mam. :-)

*znajdowało się

Są w odwrocie. Dopóki nie będzie tu tłumów, dopóty łatwo będzie ich zdemaskować.

Morfeusz przyleciał po mnie Nabuchodonozorem i zabiera mnie w podróż. ;)

Do spisania.

ZSGifMan

@KRCK

Dobra, trzymaj się i… słodkich snów :P

                 

                                                                                         

Chemas

@Chemas
Tak w ogóle możecie nie spamować :) ???

KRCK

@Chemas Przepraszamy! Już nie będziemy. ;P

Marac

@KRCK Słucham??? Że kogo niby miałem w znajomych? Elaviarta? Pogięło Cię?

Któryś z trolli z innego portalu z jakiegoś powodu bardzo pragnie mieć mnie w znajomych, bo od czasu do czasu dostaję zaproszenia od jakichś multikont, ale olewam je z góry na dół.

Skąd niby wiesz, że ten Poner Lokaj to elaviart? Styl pisania tak nie do końca identyczny.




@ZSGifMan "mało nie padłem jak tamten zaczął smarować swoje epopeje, po tym jak go Marac podpuścił"

Szczerze mówiąc nawet nie przeczytałem, co mi tam odsmarował w odpowiedzi. Szkoda mi było czasu.

Chemas

@Marac
Odświeżam ten temat, bo jest ważny, ale oczywiście bez tej paplaniny, która przesłoniła ważne treści. Poza tym chyba założę, jak kiedyś obiecywaem, zbiorczy wątek, ale muszę to pozbierać wszystko do kupy. Przecież pewne sugestie się już zrealizowały.

fredaser

@Chemas Przyda się osobny. Dorzuciłbym wtedy jeszcze „nadzorca animacji" tłum.: „animation supervisor". Mamy aktualnie do wyboru: animator postaci (tłum. character animator) i nadzorca animacji postaci (tłum. character animation supervisor), jest analogicznie animator (tłum. animator) ale nie ma właśnie nadzorcy animacji, jest tylko koordynator animacji (tłum. animation coordinator) ale na IMDb np. jest i coordinator i supervisor oddzielnie.

Chemas

@fredaser okej założę temat, ale za jakiś czas, bo na razie dodaję ;)
Muszę przejrzeć różne tematy plus zapisać to co zauważę, a tu trzeba trochę pododawać i założę.

fredaser

@Chemas Spokojnie, nie ma pośpiechu :)

Proszę czekać…