• FDB.PL — 981

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Temat wątku - Pytanie odnośnie zdjęć

• Chemas

Wiadomo, gdzie daje się portret osoby, wiadomo, że ma być bz napisów itp itd. Pytanie jednak jak dodać zdjęcia z filmów, a takowe nieraz są, przykład:

https://fdb.pl/osoba/9979-roddy-piper

Przy okazji drugie pytanie, czy taki porter z IMDb by przeszedł:

https://www.imdb.com/name/nm0684929/mediaviewer/rm201451520

Zdjęcie jest aktualniejsze i poza chyba właściwsza.

Z góry dzięki za odpowiedź osób kompetentnych.

• -
      • +
      • 0
    • fredaser

@Chemas Zdjęcia z filmów dodajemy do odpowiedniego filmu, czyli np. przy tym aktorze pokazują się zdjęcia z filmu https://fdb.pl/film/755-oni-zyja bo zdjęcia zostały dodane na stronę filmu. Po odpowiednim podpisaniu zdjęć możemy je oglądać przy osobach tam ukazanych.

Przeszedłby, jak najbardziej.

• -
      • +
      • 0
    • Grzegorz_Derebecki

@Chemas Ze zdjęciami czeka nas mała rewolucja bo już za jakiś czas będziemy musieli dokładniej weryfikować legalność zdjęcia. Normalnie takie zdjęcie jak na IMDB robi jakis fotograf i on później chciałby na takim zdjęciu zarobić. Powinniśmy skupić się raczej na zdjęciach z otwartą licencją na użytek niż brać takie z imdb.com.

Często też dystrybutorzy udostępniają zdjęcia aktorów np z pokazów prasowych itp.

Niestety ale zdarzały się już w przeszłości wezwania do zapłaty ogromnych kwot za użyte zdjęcia.

Tak czy inaczej czeka nas ciężki okres po wejściu w Polsce ACTA2 bo wydawcy stron będą musieli monitorować czy dodawane treści są legalne przez co po prostu nie będzie można dodawać zdjęć np bez dokładnego podania źrodła + licencji.

Obecnie sprawa wyglada tak, że teoretycznie dodający czyli ty odpowiada za to co dodaje więc również proponuję nie dodawać zdjęć co do których pochodzenia nie jesteśmy pewni.

Grzegorz Derebecki
      mailto: grzegorz.derebecki@fdb.pl

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

fredaser
      Dzięki za odpowiedź
      Póki można wrzucę może to zdjęcie ;)

@Grzegorz_Derebecki

Rozumiem, cały czas nie byłem pewien co do dawania zdjęć z IMDb. Choć z drugiej strony, właściwie, dopóki nie ma konieczności podania źródła zdjęcia (bo przecież jest IMDb jako do całości filmu), to nie wiadomo, skąd je mam i wrzucam.

Ale rozumiem, podejrzewam więc, że będzie konieczność podania legalnego źródła zdjęcia.
      Z drugiej strony przesada jest już z tą legalnością danych. Przecież to jakby nie patrzeć dobra kultury. Przecież wrzuca się je na portal gromadzący dane o filmach i osobach filmu.

Ogólnie dzięki za szybką reakcję

Ciekaw jestem innych wypowiedzi.

• -
      • +
      • 0
    • Grzegorz_Derebecki

@Chemas Ale pomyśl tak: Jestem fotografem poświęcam czas by robić zdjęcia i dlaczego ktoś ma brać moją pracę za darmo? Ja doskonale rozumiem tych ludzi problem jest ze nie ma obecnie łatwego mechanizmu weryfikacji czyje jest dane zdjęcie i kto posiada prawa do niego.

Problem jest jak potem dostajesz maila ze masz za jedno zdjęcie zapłacić np 10 tyś zł :)

Inaczej wyglada sprawa np z zdjeciami z filmów (nie mowie o zdjęciach z planu) tutaj często jest tak, że to sam dystrybutor chce by były wszędzie dostępne.

Grzegorz Derebecki
      mailto: grzegorz.derebecki@fdb.pl

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@Grzegorz_Derebecki

Rozumiem całkowicie problem. W takim razie będziesz musiał dopuścić możliwość wstawiania jako portret zdjęć z filmu, ponieważ znacznie utrudni się znalezienie zdjęć typowo portretowych, a przede wszystkim weryfikacja legalności źródła.
      Swoją drogą jestem ciekaw czy zdjęcia ze stron związków aktorskich itp są legalne.

• -
      • +
      • 0