HYDE PARK 613 nowy temat
szukaj Kategorie

Nie samym filmem człowiek żyje i tutaj mogą się udzielać wszystkie osoby, które interesują się filmem, ale niekoniecznie chcą o nim rozmawiać.

Netflix czy HBO? 7
Anonimowy

Już od roku korzystam z platformy VOD Netflixa. Jednak zaczyna mi brakować seriali czy filmów, które mnie interesują, a dodawane nowości jakoś mnie nie wciągnęły. Już obejrzałem Stranger Things, Narcosa i inne powszechnie uznane seriale (no może jeszcze mam do zrobienia Upadek królestwa) i w zasadzie trochę nie ma co oglądać. Z HBO GO korzystałem tylko kilka dni, jak pilnowałem chałupy Rodziców, ale poprzez platformę Canal+ i tam korzystanie z HBO jest trochę siermiężne. Mam pytanie do osób korzystających z HBO GO a najlepiej, które korzystały z obu serwisów Netflix/HBO np. na Smart TV, z której platformy lepiej się korzysta? Było wiele opinii, że platforma HBO nie dorównuje Netfliksowi pod względem funkcjonowania samego serwisu, ale może to się zmieniło albo zmienia na lepsze? Ponadto jakie seriale polecacie na HBO? Zdążyłem obejrzeć tam tylko miniserial Czarnobyl i przyznam, że mocna i dobra produkcja. Czy warto dla Gry o tron, czy Rzymu bądź innych produkcji zamienić przynajmniej na jakiś czas Netfliksa na HBO? Chętnie poznam wasze opinie.

Marac

@Zuchwalec Nic się nie zmienia na lepsze. Nie mówię, że nie warto, bo oferta świetna – mnóstwo dobrych – i innych niż na Netflixie – seriali i dużo filmów kinowych z najwyższej półki i ciągle pojawiają się nowe. Gdyby oglądać na bieżąco, to myślę że z rocznym poślizgiem można by mieć zaliczoną całą (albo prawie całą) liczącą się produkcję kinową.

Ale sama platforma to nieporozumienie, jakby była robiona przez ekipę Filmzjebu. Filmów nie można pobierać do oglądania offline, więc zapomnij o oglądaniu w podróży/pod namiotem/na działce. Nie ma żadnego sposobu na systematyczne przeglądanie oferty – można przeglądać co tam mają w poszczególnych kategoriach (np. komedia, sf, dramat, ostatnio dodane, najczęściej oglądane) albo wyszukiwać po nazwie/nazwisku, ale zapomnij o np. sortowaniu alfabetycznym, wyświetleniu filmów z danego kraju (jak np. interesują Cię polskie), wyświetleniu na jednej liście całej bieżącej oferty (bo np. nie interesują Cię podziały gatunkowe – chcesz po prostu znaleźć dobry film), wyświetleniu listy filmów danego twórcy po kliknięciu na jego nazwisko.

Jakość wykonania strony dobrze pokazuje lista "Do obejrzenia". Filmy można dodać do "ulubionych", klikając w "serduszko", co powoduje, że pojawiają się one na "Watchlist" (korzystam z angielskiej wersji). Już tu widać filmzjebowy sznyt: w jednym miejscu to "favorites" a w drugim "watchlist" – bardzo intuicyjne. Ale to jeszcze nic. Bo o ile inne kategorie można sobie wyświetlić na pełnym ekranie, gdzie filmy są w wielu rzędach jeden pod drugim:

  1. # # # # # # # #
  2. # # # # # # # #
  3. # # # # # # # #
  4. # # # # # # # #

o tyle "Watchlist" można przeglądać tylko na głównej stronie w formie paska (sic!) a więc pojedynczego rządka okładek z przyciskami do przewijania po bokach:

[<<] # # # # # # # [>>]

Powodzenia w przeglądaniu, jeśli ma się tam kilkadziesiąt pozycji.

Ale gówniany interfejs to jeszcze nic. Najważniejsza wada to brak wyboru jakości/rozdzielczości, co powoduje, że jeśli nie oglądasz na kompie podpiętym kablem do bardzo szybkiego i bardzo stabilnego łącza, system będzie Ci "robił dobrze" "dostosowując" (czytaj: obniżając) jakość do połączenia, zamiast wstrzymać na chwilę odtwarzanie, żeby się dociągnęło. A już nie daj Potworze, jeśli spróbujesz oglądać po WiFi. Wtedy szykuj się na jakość porównywalną z 400 MB-owym DivXem z TVRipem sprzed 20 lat.

Ale HBOGo ma miesięczny darmowy okres próbny, więc najlepiej po prostu sobie go przetestuj. Na Netfliksa możesz sobie przecież w każdej chwili wrócić.

Grzegorz_Derebecki

@Zuchwalec mozesz jeszcze amazon prime dla testu sprawdzic. Jest tam kilka serialii np
https://fdb.pl/film/726999-walka-z-goliatem czy https://fdb.pl/film/674202-czlowiek-z-wysokiego-zamku. Ale to raczej na miesiac – dwa bo potem nie ma co tam ogladac:)

Anonimowy

@Zuchwalec Nie wiem jak wygląd sprawa z Netfilxem, ale Ja z HBO jestem zadowolony. Chociaż i tak najbardziej lubię Przegląd tygodnia i nie muszę specjalnie zasiadać przed telewizor. Obejrzę sobie kiedy będę chciał. Spoko koleś to prowadzi i mówi z sensem. Ja oglądam poprzez platformę Canal+, i faktycznie kicha. Bywa ciężko. Ale na tej platformie masz dostęp nie tylko do filmów z HBO, ale też z ich własnej, czy to co dostępne jest na innych kanałach. Więc często wpisuję w wyszukiwarkę tytuł który mnie interesuję. Czasami jest, a czasami nie. Ale ogólnie jest ok. Zresztą Ja i tak jakoś specjalnie nie spędzam czasu przy tv. Więc jak na moje potrzeby, to w zupełności mi wystarczy.

Sweet_Foxy

@Marac Mnie najbardziej wkurza to, że na HBO GO bardzo często są awarie i co parę dni w ogóle nie mogę się zalogować. Poza tym wywala mi z listy seriale, które zaczęłam oglądać i nie skończyłam. Jakiś czas temu wyczyściło mi też totalnie listę do obejrzenia, chociaż filmy wcale nie zostały usunięte z bazy. No i nie radzi sobie, jeśli przez chwilę nie ma netu – odcinek leci od początku… A najgorsze to, o czym piszesz, że nie bardzo można tam znaleźć to, co mnie interesuje. Na szczęście tutaj, na FDB, jest:

https://fdb.pl/filmy?query=&kind=&stream_platform=2&rate_from=&rate_to=&year_from=&year_to=&votes_from=&votes_to=&order=

gdzie można sobie znaleźć film np. polski.

Khaosth

@Zuchwalec Co do jakości technicznej samych serwisów raczej niewiele mam do powiedzenia. Filmy i seriale wolę oglądać na telewizorze, do którego netflixa nie mam podpiętego (TV, ale nie smart), a HBO oglądam przez UPC jako HBO OD. Problem przepustowości łącza jest mi jak na razie obcy. W netfliksie spodobał mi się duży wybór języków i pomoce dla bingewatcherów ("pomiń czołówkę", automatyczne wyświetlanie następnego odcinka jeśli się nie kliknie) których na HBO GO chyba brakuje (w sumie nie oglądałem tam seriali). Netflix ma też sporo kategorii z których masa jest bzdurna albo nieudolnie uzupełniona (choćby cyberpunk w którym połowa tytułów to fantasy). Na plus HBO zaliczyłbym obraz i oceny z IMDb (w tym zakładka najlepiej ocenione).

Z HBO polecałbym:
- wspomniany przez Akirę "Przegląd tygodnia. Wieczór z Johnem Oliverem" – ostatni odcinek to złoto w kategorii przekazywanie frustrujących wiadomości w sposób przystępny, dowcipny i rzetelny;
- "the Act" – historia pewnej matki i niepełnosprawnej córki oraz przekrętu który miał tragiczne konsekwencje.
- "Na cały głos" – skupiony wokół postaci Rogera Ailesa serial o powstaniu i rozkwicie FOX News (aż do procesu który będzie tematem filmu "Bombshell" z Theron, Robbie i Kidman)
- "Legion" – do tego warto lubić fantastykę, komiksy i zabawy konwencją (z często abstrakcyjnym humorem)
- "Kidding" – melancholijny serial o tym jak prezenter programu dla dzieci próbuje przepracować traumę śmierci własnego syna i nie stoczyć się w otchłań szaleństwa.

Marac

@Khaosth "Pomiń czołówkę" na HBO Go nie ma, ale już automagiczne wyświetlanie kolejnych odcinków przy jednoczesnym ucięciu napisów końcowych poprzedniego – jest.

"Na plus HBO zaliczyłbym obraz" – no to może tego kablówkowego, bo z racji wspomnianego kretyńskiego automatycznego obniżania jakości oraz niemożności pobrania na dysk – jakość obrazu na Netflixie bije na głowę ten z HBO Go (oczywiście jeśli ktoś ogląda wyłącznie na super stabilnym wypasionym łączu podpiętym do kompa kablem, to pewnie tego krztuszenia nie będzie miał).

I zgadzam się, że dla samego Johna Olivera warto HBO płacić te 20 zeta miesięcznie.

@mateusz_marcinkowski
"korzystają z niego po kilkanaście osób" – ale na tym samym łączu czy w różnych lokalizacjach?

Nie rozumiem, jak można nie mieć co oglądać na HBO, jak tam się sukcesywnie pojawiają wszystkie kinowe produkcje? No chyba, że filmy oglądasz tylko w kinie, a streamingi tylko do seriali.

Nomik

Na pewno warto zajrzeć na stronkę, na której znajdziecie wszystkie nowości na grudzień 2020 https://insidemobile.pl/netflix-grudzien-2020-seriale-filmy-premiery-co-ogladac/ Tak naprawdę jest w czym wybierać.

Proszę czekać…