• FDB.PL — 997

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Temat wątku - W sprawie oceniania osób

• Chemas

Mam taką małą sugestię, czy obok przycisku lubię tę osobę, mogło by też być nie lubię tej osoby ?
      Takie coś przyszło mi do głowy, gdy ceniłem "reżysera" Yokę ;)
      Chociaż z drugiej strony tak sobie myślę, że takie oznaczenie mogłoby przyczyniać się do hejtowania. Sam nie wiem.
      Tak czy inaczej jestem ciekaw Waszych opinii.

• -
      • +
      • 0
    • Robert_DeNiro

@Chemas

Zaraz zlecą się wszystkie PiSowczyki z Fdb i zafundują np. Andrzejowi Wajdzie masę zaznaczeń "nie lubię" bo nakręcił film "Wałęsa: Człowiek z nadziei". Czy o to Ci chodzi? Chyba jednak nie…

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@Robert_DeNiro

Chyba jednak nie :)

• -
      • +
      • 0
    • ar23s

@Chemas
      Nie rozumiem w czym problem, ponieważ wystarczy stworzyć własną listę, którą opiszesz jak ci się żywnie podoba odnośnie nielubianych aktorów i tam możesz ich umieścić. Tutaj nie ma wielkiej filozofii. Przykładowo:

Tytuł listy: Aktorskie drewna
      Opis listy: Osoby, które mają kija w dupie i nie mogę ich oglądać, nawet po pijaku.

:D

• -
      • +
      • +1
    • Chemas

@ar23s

Pewnie, że można ;)
      Temat jest lekko zaczepny :)

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

@ar23s

Z listami jest tylko jeden mały problem, że modyfikować je może jedynie autor.

@Chemas

Jak najbardziej podoba mi się pomysł, powinien być przycisk do "hejtowania" znienawidzonego drewna! ;D
      Ale trendy w internetach raczej takie, że można tylko.. polubić, żal.

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@ZSGifMan

No właśnie o to mi chodziło, trendy …

• -
      • +
      • 0
    • Robert_DeNiro

@ZSGifMan
      “Jak najbardziej podoba mi się pomysł, powinien być przycisk do "hejtowania" znienawidzonego drewna! ;D
      Ale trendy w internetach raczej takie, że można tylko.. polubić, żal."

Przecież, jeśli chcesz "hejtować" drewno możesz wystawić danej osobie ocenę 1/10:-). Ja samą ideę "Lubie tę osobę" rozumiem jednak trochę inaczej. Przykładowo nie uważam Rogera Moore’a za wybitnego aktora co najwyżej dobrego, który jednak świetnie nadawał się do roli agenta 007 i lubię filmy z jego udziałem (choć one też nie są jakieś wybitne) dlatego też z chęcią dodałem go do ulubionych.

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@Robert_DeNiro

No właśnie, więc tak samo jest z nie lubię, niekoniecznie musi to być bardzo słaby aktor. Chociaż szczerze mówiąc,najczęściej to by się jednak pokrywało ze słabą grą aktorską. Ciężko by było zaznaczyć dobrego aktora jako nielubianego, jakoś tak nie pasuje, chyba że hejter :)
      Odstępuję od swego pomysłu :)

• -
      • +
      • 0
    • Szczerosc

@Robert_DeNiro

Witam. Czy my przypadkiem się nie znamy?

• -
      • +
      • 0
    • Robert_DeNiro

@Szczerosc

A dlaczego tak Ci się wydaje?

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

@Robert_DeNiro

Ja doskonale rozumiem i wiem, że ocenami ładnie można pokazać, co się myśli o aktorze czy jego roli, ale dyskusja była, że skoro jest już przycisk "lubię", to niech i będzie "nie lubię"!

@Chemas

Dobrze się domyślam, o co Ci chodziło, a te trendy mi się nie podobają, bo dlaczego mamy wszystko tylko lubić?? Żądam respektowania mojego prawa do nie lubienia czegoś! ;D

• -
      • +
      • 0
    • Robert_DeNiro

@ZSGifMan
      "Żądam respektowania mojego prawa do nie lubienia czegoś! ;D"

Ależ człowieku nikt nie każe Ci korzystać z tego portalu, jeśli brak opcji "nie lubię" aż tak Cię drażni. Są inne strony, na których może jest taki przycisk:-). To tak jakbyś powiedział, że odbierają Ci możliwość kupna motocyklu, bo w tym konkretnym salonie, do którego przyszedłeś, właściciel zdecydował się sprzedawać tylko samochody. Nie gadaj bzdur, że twoje prawa nie są respektowane. Pomijam już to, że mimo braku magicznego przycisku "nie lubię" w dalszym ciągu możesz wyrazić swoją opinię na temat danej osoby na kilka innych sposobów (jeden z nich opisał ar23s). Możesz też zostawiać krótki komentarz na profilu danego aktora (ja tak akurat robię pod niektórymi filmami).

@Chemas
      "Ciężko by było zaznaczyć dobrego aktora jako nielubianego, jakoś tak nie pasuje, chyba że hejter :)"

Dlatego dla mnie ten przycisk jest zbędny. A jak jest jakiś aktor czy reżyser, którego cenię za umiejętności a niekoniecznie darze go szczególną sympatią, to wystarczy mi, że go nie dodam do ulubionych.

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

@Robert_DeNiro

Ej Robert, strasznie (za)poważny człowiek jesteś i niepotrzebnie się tak nakręcasz, bo ja tylko sobie kpiny robię i to nie jest wcale śmiertelnie na poważnie! Rozumiesz już teraz? ;D
      Poza tym nie zdziwiłeś się, że nikt się tak tym nie przejmuje i sam zaczynasz tu jakąś dziwną krucjatę?

• -
      • +
      • 0
    • Robert_DeNiro

@ZSGifMan
      "Poza tym nie zdziwiłeś się, że nikt się tak tym nie przejmuje i sam zaczynasz tu jakąś dziwną krucjatę?"

No popatrz a mnie się wydawało, że to Tobie coś nie pasowało i Ty się nakręciłeś. W końcu, gdy dyskutowaliśmy, to nie jak walnąłem (!). W dyskusji internetowej na forum raczej nie oznacza on żartów, ale może się nie znam…

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

@Robert_DeNiro

Mój błąd był taki, bo widziałem, że ktoś się nowy pojawił, to powinienem nieco jaśniej pisać, a nie jak przyzwyczajony do tej pory, że pozostali i tak sami będą wiedzieć o co chodzi.

Co do wykrzyknika, to on był później, a wcześniej było "hejtowanie drewna" i znaczek ;D potem już uznałem, że reszta będzie jasna, ale widać… niezbyt. Nie piszę złośliwie, nie denerwuj się, nie obrażaj, cześć.

• -
      • +
      • 0
    • Robert_DeNiro

@ZSGifMan
      "Mój błąd był taki, bo widziałem, że ktoś się nowy pojawił, to powinienem nieco jaśniej pisać, a nie jak przyzwyczajony do tej pory, że pozostali i tak sami będą wiedzieć o co chodzi."

Nie jestem tu taki zupełnie nowy:-). Użytkownik Szczerosc chyba mnie zdemaskował:-). Tak więc Zenonku jednak troszkę Cię już znam i wiem, że jak stawiasz (!) to raczej nie dlatego, że masz dobry humor:-). Możliwe jednak, że w tym wypadku faktycznie potraktowałem to zbyt poważnie i gdzieś umknęły mi te poprzednie sympatyczne znaczki. Ok to chyba wyjaśniliśmy sobie nieporozumienie. Pozdrawiam.

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@Robert_DeNiro

"A jak jest jakiś aktor czy reżyser, którego cenię za umiejętności a niekoniecznie darze go szczególną sympatią, to wystarczy mi, że go nie dodam do ulubionych"
      Nie do końca, nie każdy nie zaznaczony jako ulubiony, to nie aktor, które nie lubimy. Jest cała masa aktorów w stosunku do których jesteśmy obojętni. Dla mnie dobry czy bardzo dobry aktor nie oznacza automatycznie ulubiony. Co do niektórych się to pokrywa, ale nie koniecznie. To że kogoś lubie nie wynika tylko z talentu.

• -
      • +
      • 0
    • Robert_DeNiro

@Chemas

W sumie powiedziałem wcześniej to samo:-). Dla mnie ulubiony to ulubiony np. wcześniej wspomniany Roger Moore. Jeśli ktoś jest dla mnie neutralny albo nie darze go sympatią to wystawiam tylko oceny i tyle. Zasadniczo jak dla mnie "nie lubię" to zbędna opcja. W sumie, jeśli jednak taka opcja zostanie dodana, co mi tam… Nie muszę z niej korzystać.

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@Robert_DeNiro

A nie zauważyłem :)
      W sumie masz rację, ja też odstępuję od pomysłu, ale tylko z powodu możliwych hejtów.

• -
      • +
      • 0