• FDB.PL — 1001

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Temat wątku - Skasowany serial?

• ZSGifMan

Przez zupełny przypadek natrafiłem na przedziwną sytuację, że nie ma (już!) w bazie czegoś, co do niedawna było i doskonale wiem co tam było. Mowa o:
      https://fdb.pl/film/865841-the-grand-tour

W njusach są nawet odwołania/linki do tego, np.:
      https://fdb.pl/wiadomosci/37756-placzacy-jeremy-clarkson-zegna-sie-z-fanami
      https://fdb.pl/wiadomosci/36865-nadjezdza-trzeci-sezon-the-grand-tour

Wyszukiwanie nic nie daje, zupełnie jak link bezpośredni z historii (ten wyżej):
      https://fdb.pl/szukaj?query=the+grand+tour

Zagubiło się, czy raczej zostało skasowane?
      Dlaczego?

• -
      • +
      • 0
    • tadeusz70

@ZSGifMan

Talk show nie dodajemy tu takich rzeczy.
      Patrz faq.

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

@tadeusz70

Dziękujemy za kontakt z naszym biurem obsługi klienta, dokładamy wielkich starań, aby każde zgłoszenie zostało jak najszybciej pozytywnie rozpatrzone, a w trosce o Państwa dobro…
      – I tak dalej: blablabla, srasrasra!

Zastanowiłeś się chociaż sekundę nad swoją odpowiedzią??
      Tytuł był tu dodany i spełniał warunki stawiane przez jaśnie efdebowy FAQ! Ktoś go przecież POZYTYWNIE zweryfikował, nie? Co więcej był tu ze DWA LATA! Ktoś pozapełniał treści i też zostały zweryfikowane! POZYTYWNIE!
      Nie moje wina, że jakiś imbecyl zmienił mu na IMDb gatunek na talk-show (nota bene kompletnie z czapy!), a drugi tutaj niezwykle bystry chciał błysnąć i na tej podstawie postanowił go skasować nikogo nie pytając o zdanie! I właśnie tak czyjaś praca, czyjeś oceny i czyjeś wpisy poszły się jechać, ale co to kogo obchodzi?
      Widać nikogo i widać, że nic!

P.S.
      Takich rzeczy tu nie dodajemy — łatwo wpisać. Czekam dnia, w którym jakiś yntetligent pododaje Avengersom lub innym Czarnym Panterom i feministyczno-lesbijskim Wonderwomanom gatunek reality-tv, a wtedy pokasuje tu je wszystkie z góry na dół! Wtedy też odeślę do faqa!

• -
      • +
      • 0
    • fredaser

@ZSGifMan Tak jak wyjaśnił tadeusz70 tytuł ten został usunięty zapewne ze względu na to, że to talk-show jak wskazuje IMDb, czy też po prostu to program motoryzacyjny, których nie dodajemy.
      Problem w tym, że ciągle mamy w bazie https://fdb.pl/film/865829-top-gear i jeszcze parę innych programów i talk-showów się uchowało, jak choćby https://fdb.pl/film/44424-saturday-night-live i przez to pojawia się brak konsekwencji w akceptowaniu/usuwaniu programów.
      Przydałoby się albo usunąć wszystkie niezgodne z faq programy/talk-showy/reality-tv itp. albo pozwolić dodawać takie serie. Jeśli można by dodawać te programy do bazy to można by też pomyśleć o takim oznakowaniu jak na filmwebie, gdzie np. The Grand Tour został dodany jako program tv, nie jako serial.

• -
      • +
      • +1
    • Robert_DeNiro

@fredaser
      "został usunięty zapewne ze względu na to, że to talk-show jak wskazuje IMDb, czy też po prostu to program motoryzacyjny, których nie dodajemy."

A to IMDb to jakaś wyrocznia? Tam też są błędy jak wszędzie. To co następny w kolejce Top Gear?? To ładnie chcecie konkurować z innymi portalami:-). "F1: Jazda o życie" wg IMDb to mini-serial. Tymczasem za chwilkę mamy 2 sezon:-).

• -
      • +
      • 0
    • fredaser

@Robert_DeNiro Pisałem, że to program motoryzacyjny, których nie dodajemy. Są i inne źródła niż IMDb. Chcemy? Mi programy/talk-showy/reality-tv nie przeszkadzają, ale albo będziemy je dodawać też albo trzeba usunąć te, które są, bo jest takich trochę.
      U nas https://fdb.pl/film/892395-formula-1-jazda-o-zycie jest jako serial.

• -
      • +
      • 0
    • Robert_DeNiro

@fredaser
      "U nas https://fdb.pl/film/892395-formula-1-jazda-o-zycie jest jako serial"

Wiem, bo sam zgłosiłem taką treść, by to zmienić na serial:-). Ale skoro na IMDb dalej jest mini-serial to koniecznie trzeba poprawić jak było wcześniej:-).

• -
      • +
      • 0
    • fredaser

@Robert_DeNiro Wiem, ja akceptowałem. Dlaczego trzeba zmienić? Przecież pisałem wcześniej, że są inne źródła niż IMDb.

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

@fredaser

Dzięki za szczegółowe objaśnienie tematu, tego się właśnie domyślałem i nie nastraja to wcale optymistycznie do dalszego dodawania tu treści, bo skoro każdy(!) dodany kiedyś film/serial, podkreślam(!) który w momencie dodawania spełniał wymagane warunki FDB i na który ktoś poświęcił swój czas oraz pracę w każdej chwili może zostać kiedyś skasowany, to po co tu dodawać cokolwiek?

Tyle się do tej pory mówiło, że baza FDB jest mniejsza od filmłebowej i żeby każdy kto może i ma chęci ją uzupełniał, przychodzą tu falami pewni ludzie, wlepiają od siebie co widzą, że tu nie ma, jeden mniej inny więcej, ale każdy coś, a tu nagle w międzyczasie chyba okazało się, że baza efdebe jest już przepełniona i ma ponad 101%, skoro tak chętnie się z niej kasuje wybrane pozycje?!

Piszesz o Top Gear i jest mi tym bardziej przykro, że to ja też to dodawałem i chyba nie muszę nikomu mówić ile to zajmuje czasu, który poświęciłem aby tu to stworzyć i w momencie, gdy to robiłem na IMDb ten program miał gatunek „dokumentalny”! Czyli spełniał stawiane warunki przez jaśnie FAQ! Teraz o zgrozo ktoś podmienił go tam na talk-show i zapewne jak nic już tu zaraz znajdzie się zacierający ręce do skasowania tego…

Samo skasowanie zaś przypomina bardziej czyszczenie, bo przekopałem moje treści i nie mam już w dodawanych nic o „The Grand Tour”, nic! Żadnego śladu po moim wkładzie, żadnego dowodu na moją pracę i wychodzi na to, że tylko bezpowrotnie straciłem czas!
      Dokładnie jak bezpowrotnie straciłem swoje wrażenia, opisy odcinków, którymi się tam dzieliłem. Ale widać co to tu kogo obchodzi…

Poza tym czy logika, bo nie mówię już o zwykłej ludzkiej uczciwości, nie nakazywałaby czasem nie dopuścić, aby już w momencie próby dodawania pozycji, która tu się nie powinna znaleźć, żeby taki tytuł nie powstał wcale? A jeśli już został dodany, to kto pozwalał na dalsze i systematyczne jego tworzenie i uzupełnianie? Podkreślam ponownie: ten Grand Tour tu był ze dwa lata chyba, bo dodałem go zaraz po Top Gearze, a tego z kolei wlepiłem tu na samym początku mojej przygody na FDB!
      Więc jeśli już ktoś tak dużo się napracował, aby dana pozycja była uzupełniona i bogata w opisy, odcinki, zdjęcia itp., co więcej osoby powpisywały tam swoje wrażenia i opinie, klikały oceny, to czy nie jest zwykłą podłością kasowanie tego po takim czasie, bo nagle ktoś bystry się doczytał bezdusznej linijki w regulaminie, która w świetle zmiany kategorii na innym portalu uznawanym za wszechwiedzące guru pozwala na skasowanie tego wszystkiego bez śladu?!

Jaki to daje przykład traktowania czyjegoś czasu i pracy jakie poświęcił na ten portal??

• -
      • +
      • +1
    • fredaser

@ZSGifMan Po raz kolejny powtórzę, że nie traktuję IMDb jak guru i są naprawdę inne źródła, które potwierdzają, że to program motoryzacyjny, choćby na filmwebie Top Gear jest jako program tv i fajnie jak by na fdb też powstała taka oddzielna kategoria, o czym pisał mi też @tadeusz70, żeby przy wyborze typu można było kliknąć np.: program tv, talk-show itp.
      Zatem w zasadzie już przy akceptowaniu do bazy Top Gear nie spełniał warunków, bo już wtedy był programem motoryzacyjnym, których powtarzam – nie dodajemy. No ale tu się pojawia ten problem braku konsekwencji, o którym wspominałem – już wcześniej w bazie znajdowały się niektóre programy, talk-showy wbrew regulaminowi. Chyba, że wcześniej było dozwolone dodawanie tego typu programów – tego nie wiem, jestem tu stosunkowo od niedawna.
      Logika by się przydała, jak najbardziej. Może w końcu zapadnie ostateczna decyzja w sprawie dodawania programów/talk-show/game-show/reality-tv do bazy. Teraz zasadniczo nie dodajemy takich, ale przecież w bazie mamy różne programy, oznaczone jako seriale, więc w sumie jak tu odrzucić, czy te które są, są wyjątkami? I które by mogły być tymi wyjątkami?
      Żałuję Twojego straconego czasu, niestety tak to wygląda.

• -
      • +
      • +1
    • Robert_DeNiro

@ZSGifMan

Całkowicie rozumiem. Jeśli ja bym poświęcił tyle czasu co Ty a później ktoś wyrzuciłby całą moją pracę do kosza wkurzyłbym się tak samo.

@fredaser

I tak na różnych stronach taki "Top Gear" czy "The Grand Tour" to raz serial TV, program motoryzacyjny, dokumentalny, talk-show, komedia, a gdyby się zastanowić to może być i nawet SF. Za chwilę ktoś wymyśli jeszcze coś. Jeśli ktoś oglądał Top Gear wie, że tego nie da się tak łatwo zakwalifikować do jednej kategorii. Nie rozumiem też, co komu przeszkadza tak naprawdę serial telewizyjny (m. in. wg IMDb) tylko dlatego, że jest motoryzacyjny, albo są tam elementy talk-show… Równie dobrze można by usunąć wszystkie filmy tylko dlatego, że są animowane.

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@Robert_DeNiro

Do tej arcyciekawej dyskusji dodam tylko to, że skoro są debilne paradokumenty typu:

https://fdb.pl/film/252310-dlaczego-ja
      https://fdb.pl/film/500586-zdrady

to dlaczego nie miałoby być talk showów, które pod względem zarówno jakościowym jak i konstrukcyjnym niczym się wlaściwie nie różnią ?

PS
      Przy okazji, ponieważ nie chcę zakładać dla jakiejś tam dupereli osobnego postu, zadam pytanie techniczne.
      Dlaczego przy dodawaniu nowego filmu, nie można dodać od razu klika plakatów, wyszczególniając jeden jako główny, często się później o tym zapomina ?

• -
      • +
      • 0
    • Grzegorz_Derebecki

@ZSGifMan Film został zgłoszony i 2 osoby zagłosowały by go usunać (potrzeba 2 głosów by usunać film).

@Chemas Ogólnie formularz tworzenia nowego filmu już jest i tak dość rozbudowany (dawniej był dużo prostszy). Wydaje mi się, że dodatkowe treści można dodać już po utworzeniu filmu tak jest łatwiej ze wzgledów technologicznych.

Ostatnio mieliśmy (wstępną) dyskusje na temat programów tv. Na razie nie ma decyzji co dalej z tym zrobić bo nie chce by można było dodawać każdy program tv (jest ich od groma np na domo+).

https://fdb.pl/film/892395-formula-1-jazda-o-zycie to normalny serial jak dla mnie.

Grzegorz Derebecki
      mailto: grzegorz.derebecki@fdb.pl

• -
      • +
      • 0
    • Robert_DeNiro

@Chemas

Ale takiego "wybitnego" aktorstwa jak w tych paradokumentach to nie ma nigdzie:-). Chociażby dlatego "warto" obejrzeć z kilka odcinków.

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@Robert_DeNiro
      Racja :)

@Grzegorz_Derebecki

Rozumiem to całkowicie. Oczywiście, że kolejne plakaty można dodać później. Mi chodziło tylko o to, że akurat o plakacie zapominam. Gdy uzupełniam film przez siebie dodany i jest już jeden plakat, to ja go widzę na IMDb i czasami zapomnę sprawdzić, czy jest więcej. Ale to taki drobiazg ;)

• -
      • +
      • 0